Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Technika služeb v cestovním ruchu Vypracovali: Sandra Fáborská Tomáš Bohuslav.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Technika služeb v cestovním ruchu Vypracovali: Sandra Fáborská Tomáš Bohuslav."— Transkript prezentace:

1 Technika služeb v cestovním ruchu Vypracovali: Sandra Fáborská Tomáš Bohuslav

2  Patří mezi nejstarší druh přepravy osob a věcí,  největší rozvoj zažila ve třicátých letech minulého století,  výhodou je velká mobilita, flexbilita a dostupnost pro všechny,  avšak velmi zatěžuje životní prostředí a není zrovna nejbezpečnější.

3  Komunikace, dopravní prostředky a obslužná a technická zařízení.  V ČR je 700 km dálnic, 350 km rychlostních silnic a 55 000 km silnic I., II. a III. Třídy,  dále pak 17 000 mostů, 22 tunelů a 2 500 železničních přejezdů.  Mezi obslužná a technická zařízení spadají čerpací stanice, autoopravny, STK, odpočívadla, autokempy atd.

4  V běžném linkovém autobuse má cestující možnost přepravy zavazadel v zavazadlovém prostoru, zakoupení jízdenky, popř. přístupu na internet (v případě ČSAD snová to představa ),  při zájezdech možnost použití WC, televize, občerstvení.

5  V pravidelné dopravě je obsahuje přepravní řád,  k přepravě linkovým autobusem potřebná dopravní cenina (jízdenka),  právo k přepravě může být odepřeno osobě pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky nebo osobě, jejíž choroba, znečištěný oděv apod. může být ostatním cestujícím na obtíž.

6  Pravidelná autobusová doprava se uskutečňuje na pravidelných vnitrostátních a mezinárodních linkách podle platných jízdních řádů,  jízdní řády nepravidelné přepravy zpracovávají dopravci případ od případu se zřetelem k objednávce cestovních kanceláří.

7  Dají se charakterizovat jako účelový platební prostředek, jenž umožňuje cestování či převážení osob nebo věcí prostředkem silniční dopravy.  Patří sem jízdenka, zavazadlové lístky, dálniční známky  Pro osoby tělesně zdravotně postižené, studenty nebo seniory poskytuje Ministerstvo dopravy ČR na jízdném nejrůznější slevy.

8  Pokud bychom se rozhodli cestovat v prosinci a již nyní bychom si zakoupili jízdenku, vyšla by nás jednosměrná na 950 Kč a zpáteční na 1755 Kč.  Nástupní místo je Praha – Florenc a cílová stanice je Londýn, Victoria Green Line Station. Cesta trvá přibližně dvanáct hodin, což je na můj vkus opravdu hodně.

9  Trasa Teplice – Londýn, 3 cestující, trajektem po kanálu La Manche:  odjezd z Teplic v osm hodin večer, příjezd do Dankerque v sedm hodin ráno, vylodění v Doveru okolo desáté hodiny, odsud přibližně dvě hodiny cesty do Londýna.  Celkem je to 1 115 km, což i s přepravou trajektem činí přibližně 4 100 Kč.

10  Výjezd z Teplic v osm hodin večer, příjezd do Calais přibližně v sedm hodin druhého dne ráno, odtud vlakem do anglického města Folkestone za 35 minut, zbývá 112 km do Londýna.  Celková cena se vyšplhá na 6 500 Kč.

11 1. Kde byste hledali nejdelší silniční most na světě? V čínském městě Čching – tao v provincii Šan – tung, který měří 42 km.

12 2. Kolik osobních automobilů je podle vás v České republice? Přibližně 4 500 000.

13 3. Odkud, kam míří dálnice D8? Z Prahy do Ústí nad Labem, kde dále pokračuje k hranicím s Německem a navazuje na dálnici A17.

14 4. Ve kterém městě se vyrábí vozy značky Tatra? V Kopřivnici.

15 5. Od jakého roku se v Československu, respektive České republiku jezdí napravo? Od roku 1939.

16


Stáhnout ppt "Technika služeb v cestovním ruchu Vypracovali: Sandra Fáborská Tomáš Bohuslav."

Podobné prezentace


Reklamy Google