Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mikuláš Koperník se narodil 19.2.1473 v polské Toruni. Byl synovcem biskupa Lukáše Watzenroda. Díky úsilí strýce dokončil r.1491 farní školu sv. Jana.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mikuláš Koperník se narodil 19.2.1473 v polské Toruni. Byl synovcem biskupa Lukáše Watzenroda. Díky úsilí strýce dokončil r.1491 farní školu sv. Jana."— Transkript prezentace:

1

2 Mikuláš Koperník se narodil 19.2.1473 v polské Toruni. Byl synovcem biskupa Lukáše Watzenroda. Díky úsilí strýce dokončil r.1491 farní školu sv. Jana v Toruni a zahájil studia na krakovské univerzitě, vystudoval medicínu a práva.

3 Mikuláš Koperník jako první astronom prohlásil, že středem vesmíru je Slunce a Země obíhá okolo něj. Až do 16. století většina lidí věřila, že středem vesmíru je Země a vše obíhá kolem ní. Své představy popsal Koperník v knize, tu ale římskokatolická církev dala do klatby na 300 let. Koperníkovy myšlenky nevycházely z pozorování oblohy, ale ze studia dávné astronomie. První důkaz Koperníkovy teorie podal Galileo Galilei, který spatřil dalekohledem obíhající Jupiter.

4 Jaké byl Koperník národnosti? Co je podle jeho teorie středem Vesmíru? Na kterém z obrázků je Koperník?


Stáhnout ppt "Mikuláš Koperník se narodil 19.2.1473 v polské Toruni. Byl synovcem biskupa Lukáše Watzenroda. Díky úsilí strýce dokončil r.1491 farní školu sv. Jana."

Podobné prezentace


Reklamy Google