Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV: REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ - STÁTNÍ SYMBOLY ANOTACE A MOŽNOSTI VYUŽITÍ: power pointová prezentace seznamující se státními symboly I.republiky. Klíčová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV: REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ - STÁTNÍ SYMBOLY ANOTACE A MOŽNOSTI VYUŽITÍ: power pointová prezentace seznamující se státními symboly I.republiky. Klíčová."— Transkript prezentace:

1 NÁZEV: REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ - STÁTNÍ SYMBOLY ANOTACE A MOŽNOSTI VYUŽITÍ: power pointová prezentace seznamující se státními symboly I.republiky. Klíčová slova: státní symboly, státní znak, vlajka, hymna, státní pečeť. DRUH UČEBNÍHO MATERIÁLU: interaktivní VZDĚLÁVACÍ OBLAST:Dějepis ROČNÍK: 9. AUTOR: Mgr. Jarmila Boudová VYTVOŘEN (datum, období): září 2011

2 2/ státní symboly

3

4 Velký státní znak Československa

5 Střední znak

6 Malý znak

7 Vlajka užívaná r

8 Definitivně schválená vlajka

9 Zákon č. 121 ze dne 29. února 1920, kterým se uvozuje Ústavní listina Československé republiky

10 Státní pečeť-velká  Velká státní pečeť dostala průměr 10 cm pro užití do vosku a 6 cm na papír.  Pod štítem je na dvou lipových haluzích zavěšena stuha s heslem „PRAVDA VÍTĚZÍ“. Na pásce je umístěn opis „REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ“.  Umělecké řešení pečetního obrazu navrhli František Kysela a Otakar Španiel. Rukojeť vytvořil Damian Pešan

11 Státní pečeť-malá  U malé státní pečeti byl předepsán průměr 6 cm pro použití do vosku a 4,6 cm na papír.  Uprostřed je malý státní znak ve štítu velmi zvláštního tvaru, doprovázený čtveřicí lipových lístků. Na pásce je opis „REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ“ (František Kysela a Otakar Španiel)

12 Hymna

13 Zdroje: web.mvcr.cz/archiv2008/archivnictvi/akp.html Knihy: Dějiny v obrazech –Pavel Augusta, František Honzík Československo Dějiny českých zemí- Petr Čornej SHAZZ. Obr. 1: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: SHAZZ. Obr. 2: [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: Obr. 3: [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:


Stáhnout ppt "NÁZEV: REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ - STÁTNÍ SYMBOLY ANOTACE A MOŽNOSTI VYUŽITÍ: power pointová prezentace seznamující se státními symboly I.republiky. Klíčová."

Podobné prezentace


Reklamy Google