Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 Zpracováno v rámci OP VK - EU peníze školám Jednička ve vzdělávání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 Zpracováno v rámci OP VK - EU peníze školám Jednička ve vzdělávání."— Transkript prezentace:

1 Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 Zpracováno v rámci OP VK - EU peníze školám Jednička ve vzdělávání CZ.1.07/1.4.00/ Název DUM: Matematický projekt I. - Hry s čísly Název sady DUMMatematické operace v oboru reálných čísel na 2. stupni ZŠ Číslo DUM VY_32_INOVACE_04_S2-18 Vzdělávací oblast Matematika a její aplikace Vzdělávací obor Matematika Ročník 6. Autor, datum vytvoření Mgr. Vítková Yweta, Doporučená ICT a pomůcky PC, dataprojektor, plátno

2 Anotace: DUM upevňuje a procvičuje základní početní operace s přirozenými čísly formou skupinové práce. Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 Zpracováno v rámci OP VK - EU peníze školám Jednička ve vzdělávání CZ.1.07/1.4.00/ Doporučení pro pedagoga: DUM obsahuje 4 časově náročnější příklady pro skupinovou práci žáků. Každá skupina řeší příklady v určitém pořadí dané tabulkou. Zadání všech příkladů je vhodné nakopírovat pro každý tým, nebo je možné pracovat v centrech u počítače a řešení posílat vyučujícímu po každém časovém úseku. Celkem může každý tým získat 4 body – 1 bod za úplné a správné řešení. Průběžné získávání bodů vyučující zapisuje hned do tabulky a promítá žákům prostřednictvím dataprojektoru.

3 Skupinový kolotoč  Pracujeme v týmech.  Důležité je správné rozdělení úkolů v týmu, jde o rychlost a přesnost.  Na každý úkol I. – IV. máte 10 minut.  Chybné nebo nedopočítané příklady jsou hodnoceny 1 trestným bodem.  Za správné řešení získáte 1 bod.  Řešení každého příkladu pište na samostatný papír a odevzdej po uplynutí dané doby na stůl.

4 Postup střídání příkladů pro týmy Číslo týmu 1. kolo2. kolo3. kolo4. kolo 1I.IV.III.II. 2 I.IV.III. 3 II.I.IV. 4 III.II.I.

5 I. Sečtěte čísla v každém řádku a v každém sloupci. Součet udává rok, kdy: a) vzlétlo první letadlo a b c def

6 I. Sečtěte čísla v každém řádku a v každém sloupci. Součet udává rok, kdy: b) byla objevena Austrálie a b c def

7 I. Sečtěte čísla v každém řádku a v každém sloupci. Součet udává rok, kdy: c) byla poprvé obepluta Země a b c def

8 I. Sečtěte čísla v každém řádku a v každém sloupci. Součet udává rok, kdy: d) objevil Kolumbus Ameriku a b c def

9 I. Sečtěte čísla v každém řádku a v každém sloupci. Součet udává rok, kdy: e) bylo poprvé dosaženo jižního pólu a b c def

10 I. Sečtěte čísla v každém řádku a v každém sloupci. Součet udává rok, kdy: f) byl vynalezen svítiplyn a b c def

11 II. Vypočti

12 III. a) V úlohách na násobení doplňte chybějící číslice * * * ∙ * * * * * ∙

13 III. b) V úlohách na násobení doplňte chybějící číslice * 7 5 ∙ * * * * ∙

14 III. c) V úlohách na násobení doplňte chybějící číslice * * 9 ∙ * * 4 * * * * 1 7 * 4 * * 2 3 * * * ∙

15 IV. V rodině Skrblíků všichni šetří na spořícím účtu na dovolenou. Doplň následující tabulku. Počáteční stav k Pohyby na účtu Pohyby na účtu Zůstatek k VkladVýběr Otec Matka Pavel Jana

16 I. Řešení

17 II. řešení

18 IV. řešení Počáteční stav k Pohyby na účtu Pohyby na účtu Zůstatek k VkladVýběr Otec Matka Pavel Jana

19 Hodnocení týmů Číslo týmu 1. kolo body 2. kolo body 3. kolo body 4. kolo body Celkem 1I.IV.III.II. 2 I.IV.III. 3 II.I.IV. 4 III.II.I.


Stáhnout ppt "Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 Zpracováno v rámci OP VK - EU peníze školám Jednička ve vzdělávání."

Podobné prezentace


Reklamy Google