Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Složení a vlastnosti látek a jejich částic. Atomy a molekuly se neustále pohybují. Projevy pohybu molekul jsou Brownův pohyb a difúze.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Složení a vlastnosti látek a jejich částic. Atomy a molekuly se neustále pohybují. Projevy pohybu molekul jsou Brownův pohyb a difúze."— Transkript prezentace:

1 Složení a vlastnosti látek a jejich částic

2 Atomy a molekuly se neustále pohybují. Projevy pohybu molekul jsou Brownův pohyb a difúze.

3

4 Atomy a molekuly v látkách se neustále pohybují. Způsob jejich pohybu, vzdálenosti částic a silové působení jsou v následující tabulce.

5

6 Atomy, molekuly, prvky a sloučeniny Složení Atomy Molekuly Prvky Sloučeniny

7 Atomy, molekuly, prvky a sloučeniny Složení AtomyZ jádra a obalu. MolekulyZ atomů stejných i různých. PrvkyZe stejných atomů. SloučeninyMolekula z různých atomů.

8 Atomy, ionty, jádro a obal atomu Složení Atomy Jádro atomu Obal atomu Elektrický náboj atomu Iont

9 Atomy, ionty, jádro a obal atomu Složení AtomyZ jádra a obalu. Jádro atomuZ protonů (+) a neutronů (n). Obal atomuProstor, ve kterém se pohybují elektrony e (-). Elektrický náboj atomu Stejný počet (+) a (-), je elektricky neutrální. IontMá větší, nebo menší počet (e), než protonů (+), jsou to kladné nebo záporné ionty.

10 Protonové číslo. Počet protonů (+) v jádře atomu rozhoduje o tom, o jaký prvek se jedná. Počet protonůnázev 1Vodík (Hydrogenium) 2Helium 3Lithium 4Berylium 5Bór (Borum) 6Uhlík (Carboneum) 7Dusík (Nitrogenium) 8Kyslík (Oxygenium) 9Fluor (Fluorum)

11 Periodická soustava prvků.


Stáhnout ppt "Složení a vlastnosti látek a jejich částic. Atomy a molekuly se neustále pohybují. Projevy pohybu molekul jsou Brownův pohyb a difúze."

Podobné prezentace


Reklamy Google