Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Proč muži milují sex a ženy potřebují lásku Allan a Barbara Peasovi

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Proč muži milují sex a ženy potřebují lásku Allan a Barbara Peasovi"— Transkript prezentace:

1 Proč muži milují sex a ženy potřebují lásku Allan a Barbara Peasovi
Nakladatelství IKAR (2010) KAPITOLA: „Otevřené povídání o sexu a lásce“ Připravila: Taťána Dadoková, 3. ročník Všeobecného lekářství

2 Proč muži milují sex a ženy potřebují lásku
- Je to dáno chemickými reakcemi v našem těle a také našim mozkem. - Bylo vědecky dokázáno, že muži a ženy vnímají milostné vztahy odlišně a že láska sídlí u každého pohlaví v jiné části mozku.

3 Jaká je odlišnost mezi ženami a muži?
Jaký je rozdíl mezi mužem a ženou? Žena chce, aby jeden muž uspokojoval každou její potřebu. Muž chce, aby každá žena uspokojila jeho jedinou potřebu.

4 1. dá se využít k získání postavení a moci
Možná jste někdy přemýšleli nad tím, proč sex vůbec provozujeme? Za vše může pokračování naší genetické linie. U lidí také slouží sex k dalším různým vedlejším účelům. 1. dá se využít k získání postavení a moci 2. je to příjemná hra 3. je to nástroj vytváření vazeb s ostatními Podobně sex využívají i další primáti například Šimpanzi bonobo.

5 Pokud se mu nevěnovali vaši rodiče, nebudete se jim zabývat ani vy!
MOŽNÁ BY VÁS TAKÉ MOHLO ZAJÍMAT, ŽE SEX JE DĚDIČNÝ. Pokud se mu nevěnovali vaši rodiče, nebudete se jim zabývat ani vy!

6 V té době byl také rozšířen názor, že ženy nemají rády sex.
SEX !!! -TABU? V době vlády britské královny Viktorie (1831 – 1901) se o sexu vůbec nehovořilo Kuřecí prsa = hruď Britská panovnice vydala také výnos, který nařizoval, aby se ve slušné společnosti „kuřecí prsa“ nazývala pouze „hruď“. Viktoriánské ženy byly vedeny k tomu, že nesmí muže dráždit a dělat jim sexuální návrhy. V té době byl také rozšířen názor, že ženy nemají rády sex.

7 SEX !!! - TABU? Jak Angličan pozná, že mu umřela žena?
V knihách se v té době psalo, že slušný manžel neočekává milostný styk s manželkou častěji než jednou za šest měsíců. Pokud muž chtěl milostné hrátky častěji, byla tu pro ženy jediná rada – ať si lehnou na záda, zavřou oči a „myslí na Anglii.“ Jak Angličan pozná, že mu umřela žena? V posteli je to stejné, ale ve dřezu se hromadí neumyté nádobí.

8 O sexu se začalo více mluvit od poloviny minulého století.
SEX !!! - TABU? O sexu se začalo více mluvit od poloviny minulého století. Osobnosti, které zpochybnily stereotypy: Mick Jagger (zpěvák Rolling Stones) Sean Connery (herec) Madonna (zpěvačka)

9 Pravděpodobnější bylo, že používala kráječ na chleba než vibrátor.
SEX !!! - TABU? Ještě před třiceti lety byla žena po čtyřicítce usedlá a většinu svého času trávila doma. Pravděpodobnější bylo, že používala kráječ na chleba než vibrátor. To se v posledních letech změnilo. Sexuální pomůcky používá stále více lidí a ti patří k první generaci, která odmítá připustit stárnutí.

10 Podobná čísla se při průzkumech v minulosti vůbec neobjevovala.
SEX !!! - TABU? Hovoří o tom i statistika, jejíž údaje se vztahují k roku 2008. 1. Průměrný věk dnešních ženichů je 34 let. Průměrný věk nevěst je 32 let. 2. Průměrný věk prvorodiček byl v roce let a každý šestý pár počne své dítě metodou umělého oplodnění. 3. Průměrný věk lidí, kteří se rozvádějí, byl u mužů v roce 1988 – 37,5 let, v roce 2007 to bylo 41,3 let. Změna proběhla i u žen z 34,8 let se ženy průměrně rozvádějí až po dosažená 41 roku svého života. 4. V současné době je mimo manželství počato 40% dětí. 5. 80% páru, z nichž jeden partner chrápe, spí odděleně. Podobná čísla se při průzkumech v minulosti vůbec neobjevovala. Vše bylo mnohem nižší.

11 - evoluční psychologie
V dnešní době vědci sledují člověka stále více z evolučního hlediska. - evoluční psychologie - evoluční biologie - lidská sociologie - a řada dalších ... Všechny tyto vědní okruhy mají jediný společný cíl: Pochopit z evolučního hlediska, proč jsme takoví, jací jsme. Výzkum lidské evoluční psychologie se do značné míry podobná výzkumu chování zvířat. Vychází se z toho, že lidské chování se vyvinulo stejným způsobem , jako chování zvířat.

12 LÁSKA, SEX A ZDRAVÍ Když už se dva lidé mají rádi, nebo lépe řečeno jsou do sebe zamilovaní, pomáhá to i jejich zdravotnímu stavu. Průzkum lékařské fakulty - 8 tisíc dotazníků pro muže, kteří nikdy před tím neměli problém s vředy na duodenu - muži byli sledováni pět let - vředy se vyskytly u 254 mužů - u mužů, kteří do dotazníku napsali „Moje žena mě nemiluje“, se vředy vyskytly třikrát častěji Podobné výsledky vyplynuly i z experimentu, který sledoval 10 tisíc ženatých mužů, kteří v minulosti někdy trpěli bolestmi na hrudi. Muži, kteří prohlásili, že je jejich žena miluje, trpěli tímto problém mnohem méně, než jejich kolegové, které manželka nemilovala.

13 SEX SYMBOLY My obyčejní lidé se je snažíme napodobovat a od opačného pohlaví požadujeme to stejné. - Ženy například drží drastické diety, aby se podobaly božské krasavici ve filmu. - Od mužů se čeká, že budou romantičtější, mužnější a dráždivější.

14 SEX SYMBOLY Realita je jiná!!!
Na počátku vztahu se muži snaží dostat ženiným nerealistickým očekáváním. Později pak ženy zjistí, že je to jen obyčejný člověk. Nerealistická očekávání se tak výrazně podílejí na rozpadu vztahů. Ženy, které čtou romantické romány, nejsou v životě nikdy úplně šťastné. Z jiných studií však vyplynulo, že mají více orgazmů než ty, které romány nečtou.

15 SEX SYMBOLY - Muži to mají díky požadavkům žen ve 21. století mnohem těžší. - Kdysi stačilo ženě podržet dveře, mít práci a chatu. - Dnes musí splňovat úplně jiné požadavky. Například chtějí, aby muži dokonce mysleli jako ony. - Měli by poznat, kdy se cítí mizerně, aby donekonečna rozprávěli o pocitech a rozebírali problémy, aniž by dospěli k jejich řešení. - Lehké to nemají ani ženy. - Očekává se od nich, že budou vypadat dokonale jako upravené hvězdy na obálkách časopisů. - Výhodou je však to, že jim časopisy alespoň ukazují, jak mají vypadat.

16 SHRNUTÍ - Společnost se v posledních stoletích změnila, ale naše motivace a potřeby se už tisíce let nemění. - Média způsobila, že muži i ženy očekávají od vztahů nerealisticky mnoho. Nelze tak najít partnera nebo partnerku, kteří by splňovali naše všechny požadavky. - A to nejdůležitější. Abychom měli šťastný vztah, musíme pochopit naše primitivní motivace.

17 DĚKUJI VÁM ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "Proč muži milují sex a ženy potřebují lásku Allan a Barbara Peasovi"

Podobné prezentace


Reklamy Google