Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AMERIKA Vegetace a živočišstvo III2-Z7-I-06

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AMERIKA Vegetace a živočišstvo III2-Z7-I-06"— Transkript prezentace:

1 AMERIKA Vegetace a živočišstvo III2-Z7-I-06

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Pozorně si prohlédni následující obrázky a zkus pojmenovat zvířata na nich vyobrazená (využij poznatků z návštěvy zoologické zahrady a z hodin přírodopisu):

4 Pozorně si přečti následující text a vyhledej v něm názvy rostlin Ameriky:
Na severu a v horách převažují jehličnaté, případně smíšené lesy. V původních listnatých lesích dominují javory, jilmy, břízy a ořešáky. Podél Mexického zálivu rostou smíšené lesy se subtropickými druhy, jako jsou platany, magnólie, různé druhy palem a přímo na pobřeží pak močálovité cypřišové lesy. Na jižní Floridě v bažinách Everglades je to zase hustý subtropický les a mangrovové porosty. Na jihozápadě jsou poopouště a v nich se moc rostlin nevyskytuje. Rostou zde je porosty kaktusů, agáve a juky. V údolí Rocky Mountains rostou jehličnaté stromy, které ve vysokohorských polohách přecházejí v Alpínské louky. Suché náhorní plošiny a pánve pokrývají suchomilné sukulenty. Lesy u tichomořské pobřeží jsou plné tsug, borovic (vejmutovek) a jedlí douglasek. Ale jižní Kalifornii a na svazích Sierry Nevady rostou až 100 m vysoké sekvoje, které jsou staré několik tisíc let.

5 Pozorně si přečti následující text a vyhledej v něm názvy rostlin Ameriky:
ŘEŠENÍ Na severu a v horách převažují jehličnaté, případně smíšené lesy. V původních listnatých lesích dominují javory, jilmy, břízy a ořešáky. Podél Mexického zálivu rostou smíšené lesy se subtropickými druhy, jako jsou platany, magnólie, různé druhy palem a přímo na pobřeží pak močálovité cypřišové lesy. Na jižní Floridě v bažinách Everglades je to zase hustý subtropický les a mangrovové porosty. Na jihozápadě jsou poopouště a v nich se moc rostlin nevyskytuje. Rostou zde je porosty kaktusů, agáve a juky. V údolí Rocky Mountains rostou jehličnaté stromy, které ve vysokohorských polohách přecházejí v Alpínské louky. Suché náhorní plošiny a pánve pokrývají suchomilné sukulenty. Lesy u tichomořské pobřeží jsou plné tsug, borovic (vejmutovek) a jedlí douglasek. Ale jižní Kalifornii a na svazích Sierry Nevady rostou až 100 m vysoké sekvoje, které jsou staré několik tisíc let.

6 A zde jsou některé rostliny na obrázcích :
TSUGA JAVOR JILM BŘÍZA OŘEŠÁK CYPŘIŠ MANGROVY SEKVOJ JUKA AGÁVE

7 Najdi ve větách skrytá zvířata Ameriky:
Vedle kola maluje čtverec. Od bláta pírko neočistíš. Med vědci označují jako přírodní cukr. Velkým nepřítelem žáků je lenost. Laso bývá nástrojem jihoamerických rančerů. Touha dobýt Ameriku stála mnoho mořeplavců život. Mapu mají žáci v hodinách zeměpisu vždy k dispozici.

8 Najdi ve větách skrytá zvířata Ameriky:
ŘEŠENÍ Vedle kola maluje čtverec. LAMA Od bláta pírko neočistíš. TAPÍR Med vědci označují jako přírodní cukr. MEDVĚD Velkým nepřítelem žáků je lenost. JELEN Laso bývá nástrojem jihoamerických rančerů. SOB Touha dobýt Ameriku stála mnoho mořeplavců život. HAD Mapu mají žáci v hodinách zeměpisu vždy k dispozici. PUMA

9 Zdroje : -Zvířata – odkazy dostupné na www : http://im9
Zdroje : -Zvířata – odkazy dostupné na www : - Rostliny – odkazy dostupné na www : sCVnNsw


Stáhnout ppt "AMERIKA Vegetace a živočišstvo III2-Z7-I-06"

Podobné prezentace


Reklamy Google