Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Benefity - efektivní investice do zaměstnanců aneb jak zvýšit jejich motivaci k pracovnímu výkonu Kiekert CS, s.r.o., září 2007.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Benefity - efektivní investice do zaměstnanců aneb jak zvýšit jejich motivaci k pracovnímu výkonu Kiekert CS, s.r.o., září 2007."— Transkript prezentace:

1 Benefity - efektivní investice do zaměstnanců aneb jak zvýšit jejich motivaci k pracovnímu výkonu Kiekert CS, s.r.o., září 2007

2 Benefity jako pozitivní motivace zaměstnanců Představení firmy Kiekert Představení firmy Kiekert Kdo jsme Kdo jsme Co vyrábíme Co vyrábíme

3 Vize Naše vize Naše vize Kiekert je v současné době největším světovým výrobcem zámků a systémů zamykání dveří automobilů.Tuto pozici chceme v rostoucí celosvětové konkurenci udržet a pomocí vývoje nových výrobků, zejména dveřních modulů a mechatronických otevíracích a zamykacích systémů ještě posílit. Naším cílem je do roku 2010 zdvojnásobit dosažený obrat roku 2005. Kiekert je v současné době největším světovým výrobcem zámků a systémů zamykání dveří automobilů.Tuto pozici chceme v rostoucí celosvětové konkurenci udržet a pomocí vývoje nových výrobků, zejména dveřních modulů a mechatronických otevíracích a zamykacích systémů ještě posílit. Naším cílem je do roku 2010 zdvojnásobit dosažený obrat roku 2005.

4 Filozofie Naše filosofie Naše filosofie Neustálým zlepšováním všech našich činností ve všech oblastech a organizačních jednotkách chceme průběžně zajišťovat spokojenost našich zákazníků jako náš prvořadý cíl. Toho můžeme dosáhnout pouze tak, že budeme neustále rozvíjet naše klíčové kompetence, to znamená stálou technickou a technologickou inovaci všech našich výrobků a vlastní vývoj veškerých montážních, zkušebních a testovacích zařízení a technologií. To vše v úzké spolupráci s našimi klíčovými dodavateli, představujícími naprostou špičku ve svém oboru. Neustálým zlepšováním všech našich činností ve všech oblastech a organizačních jednotkách chceme průběžně zajišťovat spokojenost našich zákazníků jako náš prvořadý cíl. Toho můžeme dosáhnout pouze tak, že budeme neustále rozvíjet naše klíčové kompetence, to znamená stálou technickou a technologickou inovaci všech našich výrobků a vlastní vývoj veškerých montážních, zkušebních a testovacích zařízení a technologií. To vše v úzké spolupráci s našimi klíčovými dodavateli, představujícími naprostou špičku ve svém oboru.

5 Podnikatelské zásady Naše podnikatelské zásady Naše podnikatelské zásady Základními a nedílnými principy, na nichž je postavena naše firemní kultura, jsou trvalé a neustálé zlepšování kvality našich výrobků a veškerých našich činností, zajištění spokojenosti našich zaměstnanců a ochrana jejich zdraví a životů a samozřejmě provádění veškerých našich činností v souladu s potřebami a ochranou životního prostředí. K tomu máme vybudován a zaveden integrovaný systém řízení kvality, který plně odpovídá požadavkům norem ISO TS 16949 a ISO 14001. Všechny naše podniky v celém světě jsou certifikovány podle těchto norem. Základními a nedílnými principy, na nichž je postavena naše firemní kultura, jsou trvalé a neustálé zlepšování kvality našich výrobků a veškerých našich činností, zajištění spokojenosti našich zaměstnanců a ochrana jejich zdraví a životů a samozřejmě provádění veškerých našich činností v souladu s potřebami a ochranou životního prostředí. K tomu máme vybudován a zaveden integrovaný systém řízení kvality, který plně odpovídá požadavkům norem ISO TS 16949 a ISO 14001. Všechny naše podniky v celém světě jsou certifikovány podle těchto norem.

6 Firemní kultura Z pohledu zaměstnance Z pohledu zaměstnance Cítím se v téhle firmě : Cítím se v téhle firmě : spokojeně ? spokojeně ? nespokojeně ? nespokojeně ? je mi lhostejná ? je mi lhostejná ?

7 Z pohledu zaměstnance Pokus o definici : Pokus o definici : - souhrn pracovních podmínek, - souhrn pracovních podmínek, pracovních vztahů, firemních zásad (systému řízení), firemních zásad (systému řízení), motivačních faktorů motivačních faktorů podle kterých si zaměstnanec vytváří svůj vztah (stupeň loajality) ke svému zaměstnavateli podle kterých si zaměstnanec vytváří svůj vztah (stupeň loajality) ke svému zaměstnavateli

8 Firemní kultura Dvě hesla z politiky jakosti firmy Kiekert : Dvě hesla z politiky jakosti firmy Kiekert : Každý zaměstnanec je povinen každou činnost,kterou vykonává,provádět od začátku až do konce kvalitně Každý zaměstnanec je povinen každou činnost,kterou vykonává,provádět od začátku až do konce kvalitně Pouze spokojený a vysoce motivovaný zaměstnanec je schopen tento cíl dlouhodobě plnit. Pouze spokojený a vysoce motivovaný zaměstnanec je schopen tento cíl dlouhodobě plnit.

9 Zpětná vazba Klíčová otázka : Klíčová otázka : Zná vedení firmy SKUTEČNÝ stav věcí ve své firmě ? (vycházejme z toho, že jej chce znát..) Zná vedení firmy SKUTEČNÝ stav věcí ve své firmě ? (vycházejme z toho, že jej chce znát..) Příklady Kiekert (organizační změna, zavedení SAP HR, spokojenost se štábními útvary…) Příklady Kiekert (organizační změna, zavedení SAP HR, spokojenost se štábními útvary…)

10 Umíme ji změřit? Co umíme změřit (porovnat) ? Co umíme změřit (porovnat) ? Spokojenost zákazníků Spokojenost zákazníků Spokojenost zaměstnanců Spokojenost zaměstnanců

11 Spokojenost zaměstnanců Měřena mírou fluktuace, která vyjadřuje i spokojenost zaměstnanců. Provádíme pravidelně roční porovnání míry fluktuace s významnými firmami v regionu, kdy míra fluktuace v naší firmě patří k nejnižší v Pardubickém kraji. Měřena mírou fluktuace, která vyjadřuje i spokojenost zaměstnanců. Provádíme pravidelně roční porovnání míry fluktuace s významnými firmami v regionu, kdy míra fluktuace v naší firmě patří k nejnižší v Pardubickém kraji. Název firmyMíra fluktuace v roce 2006 v % KIEKERT - CS21,5 Panasonic PCE19 Foxconn30 JTEK50 Ronal40 Kayaba30

12 Benefity poskytované firmou K-CS Benefity jsou chápány jako součást systému odměňování a nástroj stabilizace zaměstnanců. Benefity jsou chápány jako součást systému odměňování a nástroj stabilizace zaměstnanců.

13 Druhy benefitů 1. Mimořádně zvýhodněné benefity - - Příspěvky na penzijní připojištění ve výši 3 % z hrubé mzdy - max. 1000,- Kč (620 zaměstnanců + příspěvky 4,4 Mil Kč ročně) - - Příspěvky na životní pojištění – určené pro stabilizaci vybraných pracovníků ve výrobě a vývoji - - Příspěvky na doškolování zaměstnanců (jazyková výuka, VŠ) - - Příspěvky na stravování

14 Druhy benefitů 2. Benefity ze sociálního fondu/smluvní benefity - - Kulturní a sportovní akce - - Půjčky zaměstnancům až do výše 30.000,- Kč - - Služební automobily i pro soukromé účely - - Firemní maséři zdarma - - Příspěvky na bydlení pro zaměstnance - - Slevové bonusy až do výše 10% při nákupu zahraničních zájezdů u CK Čedok, Eximtours a Fischer pro zaměstnance a rodinné příslušníky - - Slevové bonusy až do výše 10/ při nákupu osobních vozidel Škoda, VW, Opel u vybraných prodejců - - Slevové bonusy až do výše 15% ve Fitness Centrech, Salonech krásy a zdraví - - Slevy ve zdravotních zařízeních (Nemocnice Partus)

15 Druhy benefitů 3. Další nemzdová plnění - Dárkové kupony na nákup vybraného spotřebního zboží - Věrnostní a stabilizační bonusy - Bezplatné právní poradenství v oblasti občanského, rodinného a obchodního práva

16 Analýza zaměstnaneckých výhod Je prováděna interní analýza poskytovaných zaměstnaneckých výhod včetně externí analýzy trhu, a to u nejvýznamnějších výrobních firem regionu. Výstupy z těchto analýz jsou následně aplikovány do objemu a obsahu programu zaměstnaneckých výhod s cílem omezit případné odchody klíčových pracovníků ke konkurenčním společnostem.

17 Úspěchy firmy Kiekert v oblasti personální práce Za období 2005 – 2006 Za období 2005 – 2006 1.místo v soutěži Firma kraje za rok 2005 (pořadatel Pardubický kraj) 1.místo v soutěži Firma kraje za rok 2005 (pořadatel Pardubický kraj) 2.místo v soutěži Firma kraje za rok 2005 2.místo v soutěži Firma kraje za rok 2005 (pořadatel INC – projekt Mosty) (pořadatel INC – projekt Mosty)  3.místo v soutěži Zaměstnavatel roku 2006 (pořadatel AXA, Pardubický kraj) (pořadatel AXA, Pardubický kraj)

18 Závěr Máte benefit, který my nemáme? Máte benefit, který my nemáme? Pokud ano … diskuse Pokud ano … diskuse Pokud ne … děkuji za pozornost Pokud ne … děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Benefity - efektivní investice do zaměstnanců aneb jak zvýšit jejich motivaci k pracovnímu výkonu Kiekert CS, s.r.o., září 2007."

Podobné prezentace


Reklamy Google