Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1643 – 1727. Životopis  Narodil se na statku u osady Woolsthorpe.  Studoval matematiku v Cambridge.  V roce 1665 musel studium přerušit.  Rok a půl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1643 – 1727. Životopis  Narodil se na statku u osady Woolsthorpe.  Studoval matematiku v Cambridge.  V roce 1665 musel studium přerušit.  Rok a půl."— Transkript prezentace:

1 1643 – 1727

2 Životopis  Narodil se na statku u osady Woolsthorpe.  Studoval matematiku v Cambridge.  V roce 1665 musel studium přerušit.  Rok a půl žil v rodné vesnici a právě tehdy vznikly jeho myšlenky.  Stal se profesorem v Cambridge, členem Royal Society, ředitelem královské mincovny, členem Akademie věd v Paříži a od roku 1703 byl předsedou královské společnosti v Londýně.  1705 – povýšen do šlechtického stavu.

3 Zajímavosti  Alexander Pope o něm složil báseň : Řád přírody byl dlouho tmou noci obestřen. Bůh řekl: Budiž Newton! A jasný září den.  Publikoval vědecké časopisy.  Jeho jménem byla nazvána jednotka síly Newton.

4 Newton – 1N  Základní jednotka síly.  Odvozená jednotka soustavy SI.  Rozměr v základních jednotkách : kg.m.s –2.  Udělí volnému hmotnému bodu o hmotnosti 1 kg zrychlení a = 1 m.s −2.  Newton je síla působící mezi dvěma tělesy v důsledku gravitace.  Hmota 1 kg má tíhu zhruba 9,81 N.

5 Obory  Fyzika  Matematika  Astronomie  Přírodní filosofie  Alchymie  Teologie  Mechanika  Zabýval se gravitační oblastí fyziky.

6 Objevy  V mechanice : - Zákon síly -Zákon setrvačnosti - Zákon akce a reakce - Zákon akce a reakce - Zákon všeobecné gravitace - Zákon všeobecné gravitace  V optice : - Světlo se skládá z barevného spektra - Objevil zobrazovací zornici - Nalezl slitinu vhodnou ke konstrukci zrcadel - Nalezl slitinu vhodnou ke konstrukci zrcadel - Vynalezl zrcadlový dalekohled - Vynalezl zrcadlový dalekohled  V matematice : - základy diferenciálního a integrálního počtu - zobecnil binomickou vědu v binomickou řadu - zobecnil binomickou vědu v binomickou řadu

7 Obrázky

8 KONEC  Autoři : Lucie Levková Aneta Ingrová Aneta Ingrová  Zdroj informací : Wikipedie Encyklopedie - Objevitelé přírodních zákonů Encyklopedie - Objevitelé přírodních zákonů


Stáhnout ppt "1643 – 1727. Životopis  Narodil se na statku u osady Woolsthorpe.  Studoval matematiku v Cambridge.  V roce 1665 musel studium přerušit.  Rok a půl."

Podobné prezentace


Reklamy Google