Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Vodstvo Evropy Autor: Mgr. Jiří Kučera Oblast: Zeměpis 9.ročník Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Individualizace a inovace výuky v rámci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Vodstvo Evropy Autor: Mgr. Jiří Kučera Oblast: Zeměpis 9.ročník Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Individualizace a inovace výuky v rámci."— Transkript prezentace:

1 Název: Vodstvo Evropy Autor: Mgr. Jiří Kučera Oblast: Zeměpis 9.ročník Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Individualizace a inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Stručná anotace: Prezentace slouží k výkladu, osvojení a procvičení učiva tématu Vodstvo Evropy učiva tématu Vodstvo Evropy

2 Úmoří Atlantského oceánu : Seina v Paříži Loira – zámek Chenonceau Garonna v Toulouse Tajo v Toledu

3 Úmoří Středozemního moře : Úmoří Středozemního moře : Ebro v Zaragoze Rhona v Avignonu Tibera v Římě Pád v Turíně

4 Úmoří Černého moře : Úmoří Černého moře : soutok Dunaje a Moravy Dněpr v Kyjevě Don ve Voroněžské oblasti

5 Úmoří Kaspického moře : Úmoří Kaspického moře : i Volha v Jaroslavli Ural v Atyrau

6 Úmoří Baltského moře : Úmoří Baltského moře : Odra v Bohumíně Odra ve Wroclavi meandry řeky Odry

7 Úmoří Severního moře : Úmoří Severního moře : Rýn v Basileji Labe u Ústí nad Labem Temže v Londýně Temže v Londýně

8 Otázky k procvičení Otázky k procvičení 1) Jak se jmenuje nejdelší evropská řeka ? 2) Které řeky patří k úmoří Severního moře ? 3) Jak se jmenuje řeka protékající Paříží ? 4) Které z uvedených řek pramení v České republice ? republice ? 5) Které řeky patří k úmoří Středozemního moře ? moře ? 6) Jak se jmenuje řeka protékající Londýnem ? 7) Které z uvedených řek protékají Pyrenejským poloostrovem ? Pyrenejským poloostrovem ?

9 Správné odpovědi : Správné odpovědi : 1) Volha 1) Volha 2) Temže, Rýn, Labe 2) Temže, Rýn, Labe 3) Seina 3) Seina 4) Labe, Odra 4) Labe, Odra 5) Ebro, Rhona, Tibera, Pád 5) Ebro, Rhona, Tibera, Pád 6) Temže 6) Temže 7) Tajo, Duero, Ebro 7) Tajo, Duero, Ebro


Stáhnout ppt "Název: Vodstvo Evropy Autor: Mgr. Jiří Kučera Oblast: Zeměpis 9.ročník Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Individualizace a inovace výuky v rámci."

Podobné prezentace


Reklamy Google