Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby"— Transkript prezentace:

1 cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby
Besedy a diashow cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby

2 DISCOVER THE WORLD DISCOVER THE WORLD je dlouhodobý vícevrstevný projekt českého cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby. Jeho cílem je nabízet široké veřejnosti nové ušlechtilé motivace. Besedy a diashow, na kterých Jiří Kolbaba ukazuje krásy přírody, detaily přírodních struktur a exotické lidské tváře, jsou jeho nedílnou součástí. Jiří Kolbaba hovoří o vzdálených civilizacích, mechanizmech cestování bez předsudků, komunikaci mezi kulturami, ochraně světové flory a fauny, ale hlavně o smysluplném využívání obecné i osobní svobody. Projekt patří k významným kulturním akcím v regionech. Vzhledem k tomu, že cestování je významný celosvětový fenomén, zasahuje emotivně všechny věkové, sociální a vzdělanostní skupiny. Je to projekt zábavný i naučně vzdělávací.

3 JIŘÍ KOLBABA Cestovatel, dobrodruh a fotograf Jiří Kolbaba (*1957), viceprezident Českého klubu cestovatelů, přibližuje svými snímky i příběhy české veřejnosti krásy naší planety. Dodnes navštívil, často i opakovaně, více než sto dvacet zemí na všech šesti kontinentech planety. Ze svých cest vozí četný textový i obrazový materiál. Návštěvníkům jeho projektů představuje úchvatné přírodní scenérie, detaily přírodních struktur i exotické lidské tváře z nejvzdálenějších koutů Země. Jiří Kolbaba vydává knihy a ročně napíše velké množství článků pro četná tisková periodika. Ročně odvysílá téměř 200 hodin v českých rádiích a vystupuje v televizních a jevištních talkshow. V celosvětové marketingové kampani „Keep Walking“ byl Jiří Kolbaba zařazen do skupiny nejvýznamnějších cestovatelů a dobrodruhů současnosti.

4 BESEDY A DIASHOW Besedy z cyklu DISCOVER THE WORLD jsou v délce 90 – 120 minut. V tomto intervalu promítne cestovatel okolo 200 diapozitivů a poutavou formou seznamuje návštěvníky s mnoha zajímavostmi navštívené země. Popisovanou oblast přiblíží zeměpisně, nevynechá dějinné či geologické souvislosti vývoje dané země nebo ostrova. V následné debatě zodpoví Jiří Kolbaba dotazy návštěvníků, případně poradí, jak cestovat bezpečně do exotických částí světa. Často své pořady doprovází jednoduchými kvízovými otázkami o cestovatelské ceny. Jednotlivé pořady jsou pravidelně komunikovány v tiskových i elektronických médiích. Besedy pravidelně navazují na četné fotovýstavy konané u nás i v zahraničí.

5 PŘEHLED JEDNOTLIVÝCH TÉMAT
Sultanát Omán – pohádky tisíce a jedné noci Rajské ostrovy v Tichém oceánu Bali – ostrov Bohů (Indonésie) Etiopskou vysočinou k původním kmenům Afriky Aljaška – fascinující země na severu Vzpomínky na Brazílii Laos a Kambodža – po bájné řece Mekong Antarktida – země tučňáků a věčného ledu Arabia Felix – do Jemenu přes Katar Ostrovy v Indickém oceánu Tour de France 2005 na vysokém kole Vlakem na střechu světa (Z Číny do Tibetu) To je Havaj! Island – zrozen z ohně a ledu doporučujeme

6 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED Sultanát Omán – pohádky tisíce a jedné noci
Seznámení s Muscatem, hlavním městem Ománu, je plné překvapení. Krása města, arabská architektura, zlaté chrámy a mešity doslova berou dech. Jakmile vyjedeme za město, střídají se pouště s horami a liduprázdnými plážemi. Jednu noc strávíme na Hoře slunce ve výšce 3000 m, druhou mezi kraby na bělostném písku pobřeží. Nejdobrodružnější jsou toulky v poušti Rub-al-Chálí v blízkosti Jemenu a Saudské Arábie. Země nás překvapí různorodostí biotopů a místní fauny. Sultanát Omán je vděčnou destinací pro organizované i nezávislé cestovatele.

7 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED Rajské ostrovy v Tichém oceánu
Pacifik. Kolik snů a představ máme o těchto rajských ostrovech. V originální besedě se dozvíme jak na vulkanickém jádru už miliony let rostou Havajské ostrovy. Nahlédneme na život domorodců na Fidži a Cookových ostrovech. Překvapí nás zajímavosti kolem české komunity na Tahiti a krásná příroda v Nové Kaledonii. Domorodci na Vanuatu nám prozradí, jak připravují kulinářské speciality a exotickou výpravu zakončíme u potomků proslulých lovců lebek. Šalomounovy ostrovy jsou jedním z posledních rájů planety. Uchvátí nás barva korálových lagun, klid, pohoda a životní styl domorodých Melanésanů. Navštívíme sedm ostrovních oblastí v centru Tichého oceánu.

8 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED
Bali – ostrov Bohů Na rozhraní Tichého a Indického oceánu, uprostřed indonéského souostroví, 800 km jižně od rovníku, leží malebný ostrov Bali. Tři miliony hinduistů prezentují každodenně svoji víru četnými oslavami, průvody a modlitbami. Navštívíme chrámy, domácnosti, rybářské vesnice, hory, jezera i okolní ostrovy. Čeká nás návštěva ojedinělého ostrova plného krásných lidí s bohatým duchovním životem.

9 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED k původním kmenům Afriky
Etiopskou vysočinou k původním kmenům Afriky Návštěva Etiopie patří k nejdobrodružnějším expedicím na planetě. Poznáme sociální rozdíly v hlavním městě Addis Abeba a přes jezera plná ryb a ptáků dojedeme na vysočinu Bale. Žijí zde četné druhy endemických zvířat. Jižní cesta ke keňské a súdánské hranici je lemována osadami četných exotických kmenů. Vrcholem je návštěva u kmene Mursi. Ženy si do rtů a uší vkládají rozměrné keramické destičky. Muži jsou ozbrojeni oštěpy i samopaly. Dozvíme se mnohé o životním stylu dalších kmenů v okolí města Gambella. Anuakové a Nuerové si dělají do kůže hluboké zářezy a ty vyplňují popelem. Překvapí, že Etiopie je i zemí šťavnatých luk, lesů a polí.

10 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED Aljaška – fascinující země na severu
Dobrodružné toulky po „Chrámu divočiny“ nás povedou z Anchorage okolo mohutných ledovců v Zálivu prince Williama, na nejjižnější cíp poloostrova Kenai. Navštívíme posvátnou horu Denali, městečko, kde bydlí Santa Claus, ledovce v parku Wrangell a mnoho jiných krásných míst. Nezapomenutelné budou snímky divokých zvířat, zejména medvědů.

11 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED
Vzpomínky na Brazílii Tato návštěva nemůže představit tak rozlehlé území zdaleka celé, přesto nasajeme atmosféru a charakter země, která láká dobrodruhy celého světa. V Rio de Janeiru navštívíme slavnou pláž Copacabana, Cukrovou homoli, Ježíše Krista na hoře Corcovado a mnoho nezapomenutelných dominant kouzelného města, které se pyšní ve svém okolí 80 kilometry fantastických pláží. Přes Sao Paulo přeletíme k vodopádům Iguacu na řece Paraná. Světoznámé bouřlivé vodopády na hranici mezi Brazílií, Argentinou a Uruguaí navštívíme dokonce i ze člunu pod hřmotným závojem padající vody. Snímky ukáží místní indiány i další obyvatele hustých lesů, kolonii nosálů.

12 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED
Laos a Kambodža - po bájné řece Mekong Nedaleko Zlatého trojúhelníku překročíme hranici mezi Thajskem a Laosem. Plavba po Mekongu nám představí život na bájné řece. Navštívíme Luang Prabang, Planinu džbánů, Vientiane a mnoho přírodních i historických khmérských památek v Kambodži. Seznámíme se s Phnom Penh, kambodžskými ostrovy, jezerem Tonlé Sap a ustrneme před majestátností královského chrámu Angkor.

13 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED – země tučňáků a věčného ledu
Antarktida – země tučňáků a věčného ledu Přes argentinské Buenos Aires, syrovou přírodu Patagonie, ledovec Perito Moreno a Ushuaiu, nejjižnější město světa, se ocitneme až u mysu Horn. Na antarktický poloostrov poplujeme rozbouřenou Drakeovou úžinou na ruském ledoborci. V ráji tučňáků a jiných divokých zvířat se dozvíme mnoho zajímavostí z jejich života. Ustrneme před majestátnou krásou namodralých, erodovaných ledovců. Ráj na zemi.

14 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED
Arabia Felix - do Jemenu přes Katar Nejprve krátce navštívíme Doha, hlavní město Kataru. Podnikneme výlet až na severní cíp plochého, ale bohatého ropného poloostrova. Po přeletu do Saná, hlavního města Jemenu, poznáme při okružní cestě téměř celou zemi. Nezapomenutelná bude návštěva prastarých hliněných mrakodrapů v Saná a Šibámu. Překvapí nás světoznámé vádí Hadramawt, terasová políčka v horách u Taizzu, ale hlavně sněhobílé pláže nedaleko Bir Ali. Putování po Arabia Felix – Šťastné Arábii – zakončíme v legendárních městech Šibám a Kawkabán. Alsalam Alaikum.

15 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED Ostrovy v Indickém oceánu
Společně se zasníme a dozvíme mnoho zajímavostí o rajských oblastech na Maledivách, Mauriciu, Reunionu, severu Madagaskaru, komorském ostrově Mayotte a pohádkovém ostrově koření a otroků Zanzibar. Romantické putování zakončíme v dalším ze světových rájů – Seychelách. Čeká nás povídání plné cestovatelských inspirací.

16 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED
Tour de France 2005 na vysokém kole Neobvykle dramatická diashow přiblíží heroický výkon Josefa Zimovčáka. Přední světový velocipedista si splnil životní sen a úspěšně absolvoval Tour de France Ustrneme při boji s horskými průsmyky v pohoří Alp a Pyrenejí. Prožijeme drama při těžkém pádu v 19. etapě i triumfální vítězství na pařížském Champs-Elysées. Nahlédneme i na závod profesionálních cyklistů v čele s Lancem Armstrongem. Autor obdržel za tuto přednášku CENU CESTOVATELŮ HANZELKY A ZIKMUNDA na ročníku setkání přátel turistiky a cestování CESTY 2005.

17 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED Island – zrozen z ohně a ledu
Již přes 1000 let objevují milovníci syrové, barevně a tvarově dynamické přírody tajuplný ostrov v severovýchodním Atlantiku. V hodinové diashow ustrneme nad svěže zelenými mechovými porosty na prastarých lávových polích, četnými vodopády, gejzíry mrazivými ledovci a dýmající termální půdou. Island patří k nejkrásnějším ostrovům světa.

18 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED
To je HAVAJ! „To je havaj“ - říkáme, chceme-li popsat něco rajského. Čeká nás dobrodružný i romantický objevitelský výlet po pěti ostrovech slavného pacifického souostroví. Narození ostrovů z lávy podmořských sopek, král Kamehameha, historie osidlování, mořeplavec James Cook, surfaři, květinové věnce, pláž Waikiki, vesnice malomocných, sopky Haleakala, Mauna Loa a Mauna Kea…, tak to je HAVAJ!

19 ANOTACE JEDNOTLIVÝCH BESED Vlakem na střechu světa
(Z Číny do Tibetu) Se zatajeným dechem prozkoumáme známá i odlehlá místa předolympijského Pekingu. Nedaleko mongolské hranice se projdeme po liduprázdné Velké zdi, a přes tichomořský Tientin se vrátíme do Pekingu na odjezd vlakového expresu do tibetské Lhasy. Vlak projede průsmyky ve výšce přes 5000 m. n. m. Doveze nás k novým poznáním a dobrodružstvím v zemi hloubavých lámů, tajuplných chrámů, dramatické přírody a splněných objevitelských snů.

20 DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE Na besedy přivezeme vlastní promítací zařízení.
Od pořadatele potřebujeme promítací plátno, případně ozvučení. V případě, že nebude možné získat zatemněnou místnost, je možné objednat též talk-show na téma Splněný sen. Autor si s posluchači formou dialogu povídá o pozitivních životních motivacích, plnění snů a mechanismech bezpečného cestování do vzdálených kultur a civilizací. VELMI ÚSPĚŠNÝ PROJEKT ZEJMÉNA PRO ŠKOLNÍ MLÁDEŽ.

21 KONTAKTNÍ ÚDAJE Radovan Šnyrch nebo Jiří Kolbaba THE WORLD
Boženy Němcové 41 BRNO mobil: nebo fax:


Stáhnout ppt "cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby"

Podobné prezentace


Reklamy Google