Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mendeley & Mendeley Institutional Edition Barbora Ševčíková říjen 2014 mendeley.com.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mendeley & Mendeley Institutional Edition Barbora Ševčíková říjen 2014 mendeley.com."— Transkript prezentace:

1 Mendeley & Mendeley Institutional Edition Barbora Ševčíková říjen 2014 mendeley.com

2 Agenda Co je Mendeley? Co je Mendeley Institutional Edition (MIE)? Doplňující informace

3 Co je Mendeley? Mendeley je referenční manažer umožňujicí správu, čtení, sdílení, anotovaní a citování vašich vědeckých dokumentů... … utváří sdílenou uživatelskou databázi s unikátní vrstvou informací ze sociálního výzkumu a otevřeným API … navíc nabízí síť akademických pracovníků, obsahující 3 miliony uživatelů, s možností propojení vědců pracujících na podobných projektech, dále také sleduje výzkumné trendy a statistiky....

4 Tři klíčové hodnoty Mendeley Reference manager “Zvyšuje produktivitu vědce” Research Data & API “Nabízí další pohled & připravuje aplikace” Research Network & Groups “Umožňuje spolupráci a sdílení znalostí” Nejaktuálnější katalog vědeckého výzkumu s miliony záznamů Detailní zobrazení čtenářského zájmu Rozsáhlé a flexibilní API Sdílení dokumentů v soukromé skupině spolupracovníků Následování trendů, diskuze a sdílení znalostí ve skupinách Sdílení materiálů a znalostí v rámci třídy nebo vědecké laboratoře Snadné použití! Synchronizace prostředí web; desktop a mobil Automatická tvorba metadat z PDF Podpora 6500 citačních stylů a snadná další editace

5 Jak Mendeley zvyšují produktivitu vědců Referenční manažer Vygenerujte si citace a bibliografie ve formátu Microsoft Word, OpenOffice a LaTeX. Nabízíme 6750 citačních stylů! Čtení a vkládání poznámek Otevřete PDF a označte vybranou myšlenku komentářem a barevným zvýrazněním. Vložení a organizace PDF souborů Vložte a spravujte soubory z vašeho počítače, EndNote™, RefWorks, Papers, Zotero, Mendeley importer, ScienceDirect a Scopus.

6 Jak Mendeley umožňuje spolupráci Síť a novinky Objevujte dokumenty, nové spolupracovníky a skupiny. Spolupráce a interakce Vyhledejte a spojte se s kolegy. Bezpečně sdílejte dokumenty, poznámky a anotace. Zálohy a synchronizace Přistupujte ke svým dokumentům na desktopu, webu či mobilním zařízení iOS i Android.

7 Možnosti spolupráce veřejné skupiny, sledování Key Opinion Leadera...tvorba skupin čtenářů veřejně dostupných zajímavých článků, sdílení znalostí, jakož i navazování nových kontaktů…...propojení dvou veřejných skupin vědců z různých kontinentů…...propojení s Key Opinion Leaderem. Editorem časopisu, který vydává Elsevier!

8 Možnosti spolupráce sdílení dokumentů a nápadů v rámci laboratoře...sdílení referenčních materiálů, seznamů četby a nápadů z diskuzí …

9 Jak Mendeley umožňuje pohled na nadstavbová data Developeský portál a API Vývojáři a vědci vytvořili na základě Mendeley API a doporučeného datasetu stovky aplikací. Veřejně stílené znalosti Veřejnost vytvořila katalog vědeckých prací s více než 400 miliony dokumentů. Detailní čtenářské statistiky Sledujte čtenářský dopad pro každý dokument podle disciplíny, akademického profilu a geografické lokace.

10 Agenda Co je Mendeley? Co je Mendeley Institutional Edition (MIE)? Doplňující informace

11 Co je Mendeley Institutional Edition? Reference manager “Zvyšuje produktivitu vědce” Research Data & API “Nabízí další pohled & připravuje aplikace” Research Network & Groups “Umožňuje spolupráci a sdílení znalostí” Více místa v uložišti Více informací pro knihovníky: Administrace & Dashboard pro analýzu Služby instituci navíc: Politika absolventů Přístup k online školením Předpříprava školení pro školitele 24x5 zákaznický servis Deployment program servis Více týmů, více spolupracovníků

12 Srovnání verze Free Mendeley vs. MIE PoložkaFree MendeleyMendeley Institutional Edition Osobní prostor v knihovně2 GB5 GB Sdílený prostor v knihovně100 MB20 GB Velikost soukromé skupiny (spolupracovníci) 3Více než 25 Počet osobních skupin1neomezeně Mendeley našeptávačNeAno Home Page dle instituceNeAno Integrovaný odkazovačNeAno Dashboard pro analýzuNeAno Zákaznický servispouze on-line  Elsevier OSCS  přednostní on-line podpora Školení pouze z on-line centra  Jeden zákaznický vstup pro školitele  Přístup do on-line centra Deployment Program ServisNeAno Politika absolventůNeAno

13 MIE administrace & dashboard pro analýzu

14 MIE přehled pro instituci Umožní vám zobrazit všechny publikace vědců z instituce Čtenost a tvůrčí potenciál autora.

15 MIE – uživatelská základna Umožňuje zobrazit kolik a jaké uživatele má vaše skupina Jste-li majitel skupiny, můžete upravovat práva členů.

16 MIE – Nastavení Umožňuje přizvat členy hromadně, CSV a sledovat stav přijetí pozvání. Správa link resolveru pro skupinu.

17 MIE – Analytika: přehled Přehled o tom: co uživatelé čtou, publikování (vlastní vložení), kdo čte jejich vlastní tvorbu, členech skupiny.

18 MIE – Analytika: detaily čtenosti Nabízí: Uživatelské statistiky čtenosti časopisů a počet článků vašich členů. Umí zobrazit trendy za poslední 1 až 12 měsíců. Stažení dat v csv formátu.

19 MIE - Analytika: detaily publikování Nabízí: Výstup dle titulů časopisů. Srovnání profilových členů. Trendy za 1 – 5 let.

20 MIE - Analytika: detaily dopadu Nabízí: Zobrazení, které publikace autorů jsou nejčtenější. Nejčtenější autory ve skupině.

21 MIE Analytika: sociální pohled Nabízí: Přehled v jakých skupinách jsou vaši vědci či studenti. Sledování po týdnech, měsících a letech.

22 Agenda Co je Mendeley? Co je Mendeley Institutional Edition (MIE)? Doplňující informace

23 http://www.elsevier.com/online-tools/mendeley/about#about-mendeley-institutional-edition - MIE website http://www.elsevier.com/__data/assets/pdf_file/0008/197477/mendeley_user_guide.pdf - Quick Reference Guide http://www.elsevier.com/__data/assets/pdf_file/0008/197477/mendeley_user_guide.pdf http://www.mendeley.com/videos-tutorials/ - online video tutoriály (3 min x 5 videos) http://www.mendeley.com/videos-tutorials/ http://resources.mendeley.com/ - on-line tutorial krok po kroku http://resources.mendeley.com/ Facebook ČR a SR

24 Děkuji za pozornost! www.mendeley.com


Stáhnout ppt "Mendeley & Mendeley Institutional Edition Barbora Ševčíková říjen 2014 mendeley.com."

Podobné prezentace


Reklamy Google