Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TESPO RAC spol. s r.o. TEPLO - SPOŘIT - RACIONÁLNĚ Odečty spotřeby tepla a vody za rozúčtovací období 01.-12.2013 2.část Upozornění: Toto elektronické.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TESPO RAC spol. s r.o. TEPLO - SPOŘIT - RACIONÁLNĚ Odečty spotřeby tepla a vody za rozúčtovací období 01.-12.2013 2.část Upozornění: Toto elektronické."— Transkript prezentace:

1 TESPO RAC spol. s r.o. TEPLO - SPOŘIT - RACIONÁLNĚ Odečty spotřeby tepla a vody za rozúčtovací období 01.-12.2013 2.část Upozornění: Toto elektronické školení slouží k prvotnímu seznámení s problematikou odečtů spotřeby tepla a vody. Některé formuláře a pokyny jsou uvedeny ve formě z minulých let – přesné pokyny jsou uvedeny v Obecné instrukci pro provádění odečtů spotřeby tepla a vody a budete s nimi seznámeni při školení v sídle firmy

2 ODEČET VODY

3 Odečet vody TUV SV PLOMBY

4 Odečet vody TUV SV PLOMBY CHYBÍ !!! OVĚŘENÍ

5 Odečet vody Označení cejchovny a roku ověření

6 Odečet vody Kontrola plomb –Zkontrolujte všechny plomby. Pokud jsou poškozené, či chybí, zapište to. –Zkontrolujte, zda není měření ovlivňováno magnety. Pokud ano, zapište to.

7 Odečet vody Kontrola výrobního čísla a funkce vodoměrů –Překontrolujte nebo zapište výrobní čísla o vodoměrech STV. Pozor na prohození odečtů vodoměrů na TUV a studenou vodu. –Vždy nechte pustit teplou a studenou vodu. Kontrolujte, zda se oba vodoměry točí, a zda se točí na správnou stranu ( čísla musí přibývat) –Nový údaj o stavu vodoměru by měl být větší než původní Pokud není proveďte ještě jednou kontrolu odečtu, hodnotu odečtu zakroužkujte a zapište “OK”. Pokud nesouhlasí výrobní číslo, uveďte všechny údaje do volných polí. Pokud je vodoměr obráceně, uveďte přesně odečtený stav (může být např.99985). –Pokud je vodoměr obrácený, nebo se netočí, zapište telefonní číslo na nájemníka, aby se s ním naši technici mohli spojit a dohodnout výměnu.

8 Odečet vody 553,54 357,91 48002501 298,65 93153881 475,21

9 Odečet tepla-Metra RTN 02 Kontrola výrobního čísla a pořadí místnosti –Odečet vždy probíhá zleva doprava –Každý odečet je nutné, kvůli návaznosti na odečty v minulém období, zapisovat k danému výrobnímu číslu měřiče. Pokud chybí doplnit. –Pokud nesouhlasí v.č. a pořadí pokojů, popište současný stav včetně typu tělesa a počtu článků!! I I I V I I I

10 Odečet spotřeby tepla-Metra RTN 02 Kontrola stavu plomby –Poznamenávejte pečlivě jakoukoli případnou manipulaci s metrologickým zajištěním přístrojů (ulomená nebo chybějící plomba, magnet na vodoměru apod.) - vždy k příslušnému přístroji.

11 Odečet spotřeby tepla-Metra RTN 02 Odečet ampulky –Ampule je schválená hygienikem, kapalina je zdravotně nezávadná. –Odečítá se vždy spodní hladina. –Kontrolujte barvu původní kapaliny, pokud je jiná, než v ostatních bytech, pečlivě zapište. –Zaškrtněte barvu kapaliny ampule, kterou instalujete. –Kontrolujte, že instalujete vždy plnou ampuli! –Kapalinu z ampulí, kterou náhodně vylejete, okamžitě utřete. Pokud takto znehodnotíte ampuli, vložte ji mezi použité ampule a nainstalujte jinou – Odečtené ampule zavěšujte postupně tak, aby bylo možno odečet v daném bytě následně ukázat. –Je-li ampule vylitá poznamenejte, jak k chybě došlo, zda jste ji vylili vy nebo byla vylitá již před odečtem. Zapište i hodnotu po vylití- se zřetelnou poznámkou: „po vylití“.

12 Odečet spotřeby tepla-Metra RTN 02 Nahlášení v.č. a odečtu zapisovateli 8,0 5,5 3,5 8,0 zelená Odečty a v.č. nahlašujte zřetelně, provádějte jejich kontrolu! 8,0

13 Odečet spotřeby tepla-Metra RTN 02 Kontrola odečtů nájemníkem a podpis –Nechte překontrolovat odečty raději ihned, pokud uživatel projeví zájem –Pokud uživatel nesouhlasí s odečtem, vysvětlete mu, že se odečítá spodní část hladiny a že tak je činěno u všech, takže nikdo není znevýhodněn! –V případě nesouladu v hodnotách odečtu udělejte k danému měřidlu dvě hodnoty odečtů – vaši a to, co tvrdí nájemník. Ze zápisu musí být zřejmé, co je Váš odečet a co nájemníkův. –Zapište datum, včetně letopočtu, podepište se.

14 Odečet spotřeby tepla-Metra RTN 02

15

16

17

18

19

20 Odstranění plomby a vyndání ampulky –Všechny použité části původních plomb ukládejte do montážní bedny. Dbejte na to, abyste nikde nenechali plomby nové

21 ODSTRANĚNÍ PLOMBY

22

23

24

25

26 Odečet spotřeby tepla-Siemens Memotron 3 Kontrola výrobního čísla a pořadí místnosti Kontrola stavu plomby Zatáhněte za spodní část přístroje směrem k sobě - nesmí povolit! Odečet všech čísel-viz dále Kontrola odečtů nájemníkem a podpis

27 Odečet spotřeby tepla-Siemens Memotron 3 10000019 3164 632031641375


Stáhnout ppt "TESPO RAC spol. s r.o. TEPLO - SPOŘIT - RACIONÁLNĚ Odečty spotřeby tepla a vody za rozúčtovací období 01.-12.2013 2.část Upozornění: Toto elektronické."

Podobné prezentace


Reklamy Google