Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vypočítejte hodnotu určitého integrálu ze součinu funkcí f x a g x. 2. Začneme parabolou 3. Těžiště paraboly je uprostřed rozpětí 1.Plochu pod funkcí f.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vypočítejte hodnotu určitého integrálu ze součinu funkcí f x a g x. 2. Začneme parabolou 3. Těžiště paraboly je uprostřed rozpětí 1.Plochu pod funkcí f."— Transkript prezentace:

1 Vypočítejte hodnotu určitého integrálu ze součinu funkcí f x a g x. 2. Začneme parabolou 3. Těžiště paraboly je uprostřed rozpětí 1.Plochu pod funkcí f x rozložíme na jednodušší geometrické obrazce. 2. Začneme parabolou – její vzepětí je záporné o hodnotě -3. 3. Těžiště paraboly je uprostřed rozpětí – jeho pozici přeneseme na funkci g x a odečteme pořadnici, ta je -5. 4. Přičteme zbylý obrazec – „mašli“. 5. Tu si můžeme rozdělit např. na 2 trojúhelníky 5. Tu si můžeme rozdělit např. na 2 trojúhelníky – určíme polohu jejich těžiště a přeneseme na funkci g x. 6. Odečteme pořadnice. fxfx gxgx 7. Pro výpočet určitého integrálu použijeme Vereščaginovo pravidlo.

2 Vypočítejte hodnotu určitého integrálu ze součinu funkcí f x a g x. 8.Alternativou je rozdělení „mašle“ na trojúhelník a obdélník. 9. Určíme polohu těžišť těchto obrazců, přeneseme na funkci g x a odečteme pořadnice. fxfx gxgx 10. Pro výpočet určitého integrálu použijeme Vereščaginovo pravidlo.

3 Vypočítejte hodnotu určitého integrálu ze součinu funkcí f x a g x. gxgx 11. Pro kontrolu výsledku můžeme ještě integrovat přímo. 12. Dosazením do předpisu funkcí bychom dostali: f x : z = 0,12x 2 - 6 g x : z = x - 10 fxfx


Stáhnout ppt "Vypočítejte hodnotu určitého integrálu ze součinu funkcí f x a g x. 2. Začneme parabolou 3. Těžiště paraboly je uprostřed rozpětí 1.Plochu pod funkcí f."

Podobné prezentace


Reklamy Google