Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Téma:  PROČ SE TĚLESA ZAHŘÍVAJÍ PŘI TŘENÍ  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Téma:  PROČ SE TĚLESA ZAHŘÍVAJÍ PŘI TŘENÍ  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem."— Transkript prezentace:

1  Téma:  PROČ SE TĚLESA ZAHŘÍVAJÍ PŘI TŘENÍ  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem

2

3

4

5

6  Difuze čajového sáčku v teplé a studené vodě…

7  2 šálky – teplá a studená voda  2 sáčky čaje  Závěr: V teplé vodě probíhá difuze rychleji než ve studené.  Difuze je způsobena pohybem částic vody i barviva => částice horké vody se pohybují rychleji.

8  To samé platí i pro pevné a plynné látky.  Teplota souvisí s rychlostí pohybu částic – při vyšší teplotě se částice látek pohybují rychleji, než při teplotě nižší!!!  Částice uvnitř tělesa se neustále pohybují – tato energie je součástí vnitřní energie tělesa.

9  Při tření rukou je pohyb brzděn třením –urychlení částic – ruce se zahřívají.

10  http://www.ucebnice.krynicky.cz/Fyzika/2_Mol ekulova_fyzika_a_termika/2_Vnitrni_energie_ prace_teplo/2201_Zmeny_vnitrni_energie.pdf http://www.ucebnice.krynicky.cz/Fyzika/2_Mol ekulova_fyzika_a_termika/2_Vnitrni_energie_ prace_teplo/2201_Zmeny_vnitrni_energie.pdf  http://www.rozhlas.cz/vedaarchiv/veda/_zprava /358537 http://www.rozhlas.cz/vedaarchiv/veda/_zprava /358537  http://www.zsvitkov.cz/fyzika/treni.pdf http://www.zsvitkov.cz/fyzika/treni.pdf  http://www.jilova.cz/obory/_materialy/fyzika.pd f !!!!!! http://www.jilova.cz/obory/_materialy/fyzika.pd f

11

12  1) Místo, kde můžete vidět mravence, slona i žížalu najednou.  2) … Jirásek  3) Krámy a smetí jinak.  4) Jednoletá salátová rostlina, která pochází z Egypta.  5) … Chýlková  6) Místo určené pro koupání a očistu.  7) Zakončení Modlitby.  8) Nepříjemný přechodný duševní stav, v němž jedinec cítí pronikavý nedostatek zájmu o své obvyklé aktivity.  9) Prodejní stánek s občerstvením.

13  1) ZOO  2) Alois  3) Haraburdí  4) Řeřicha  5) Ivana  6) Vana  7) Ámen  8) Nuda  9) Imbiss

14  Při zvýšení teploty tělesa se jeho vnitřní energie zvětšuje…  Tření je proces, kterým dochází ke zvýšení vnitřní energie tělesa…zahřátí.  S třením souvisí vždy nějaký odpor.

15


Stáhnout ppt " Téma:  PROČ SE TĚLESA ZAHŘÍVAJÍ PŘI TŘENÍ  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem."

Podobné prezentace


Reklamy Google