Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rohovka Velikost, tvar ZakřiveníTloušťka. Keratometrie Je metoda měření nejstrmějšího a nejploššího meridiánu rohovky. Přístroj zvaný keratometr je buď.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rohovka Velikost, tvar ZakřiveníTloušťka. Keratometrie Je metoda měření nejstrmějšího a nejploššího meridiánu rohovky. Přístroj zvaný keratometr je buď."— Transkript prezentace:

1 Rohovka Velikost, tvar ZakřiveníTloušťka

2 Keratometrie Je metoda měření nejstrmějšího a nejploššího meridiánu rohovky. Přístroj zvaný keratometr je buď mechanický nebo automatický. Keratoskopie Je metoda využívající Placidových kroužků - odrazu systému koncentrických bílých a černých kroužků, promítaných na rohovku. Umožňuje určit přítomnost rohovkového astigmatismu.

3 Rohovkový topograf - počítačově zpracovává keratoskopický obraz - umožňuje přesnou kvantifikaci rohovkového astigmatismu - barevná mapa znázorňující zakřivení rohovky v jednotlivých optických zónách - mapování astigmatismu a diagnostika ektatických rohovkových onemocnění (keratokonus, keratoglobus)

4 Rohovka PovrchPrůhlednostCitlivost FITC, BČ

5 Rohovka PovrchPrůhlednostCitlivost

6 Rohovka PovrchPrůhlednostCitlivost KCE Mykotická keratitida Acanthamoeba

7 Přední komora HloubkaObsah - tyndalizace - tyndalizace - buňky - buňky - hypopyon - hypopyon - hyphema - hyphema

8 Duhovka celistvostbarvakresba

9 celistvostbarvakresba

10 Zornice Velikost, tvar Poloha - centrace Hybnost - zornicové reakce Okraje Obsah

11 Čočka velikost, tvar polohaprůhlednost

12 Čočka polohaprůhlednost


Stáhnout ppt "Rohovka Velikost, tvar ZakřiveníTloušťka. Keratometrie Je metoda měření nejstrmějšího a nejploššího meridiánu rohovky. Přístroj zvaný keratometr je buď."

Podobné prezentace


Reklamy Google