Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

FONDO MUSICAL: KALINKA –HELMUT LOTTI AUTOMATICO A PRO NAŠINCE MOSKVA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "FONDO MUSICAL: KALINKA –HELMUT LOTTI AUTOMATICO A PRO NAŠINCE MOSKVA."— Transkript prezentace:

1

2 FONDO MUSICAL: KALINKA –HELMUT LOTTI AUTOMATICO A PRO NAŠINCE MOSKVA

3 Velký Krasnoholmsky most. Jediný ocelový oblouk mostu přes řeku Moskvu. Byl postaven v roce 1938. Velký Krasnoholmsky most. Jediný ocelový oblouk mostu přes řeku Moskvu. Byl postaven v roce 1938.

4 Tverská ulice je jednou z nejvýznamnějších ulic v Moskvě. Spojuje Kreml s Triumfálním náměstím.

5 SEVEROZÁPADNĚ OD CENTRA

6 PUŠKINOVO NÁMĚSTÍ

7 Okolí Rudého náměstí

8 KREML Z ŘEKY MOSKVY

9 MOST NAD ŘEKOU A POHLED NA KREML

10 KREMELSKÝ PALÁC Slovo kreml (rusky: кремль) znamenalo ve starém Rusku městský hrad nebo pevnost.

11 CHRÁM VASILA BLAŽENÉHO

12 RUDÉ NÁMĚSTÍ Přestože název Rudé náměstí je často spojován s rudou Kremelskou zdí, nebo s rudou barvou jako symbolem komunistické vlády ve 20. století, název náměstí má původ jinde. V ruštině slovo krasnyj (červený respektive rudý) kdysi také znamenalo hezký, krásný.

13 Moskva - mauzoleum V. I. Lenina Leninovo mauzoleum - je věnované prvnímu komunistickému vůdci SSSR, Vladimíru Iljiči Leninovi. Stojí na Rudém náměstí u Kremelské zdi. Po smrti Lenina, 21. ledna 1924, si údajně mnoho lidí z celého SSSR přálo, aby jeho tělo bylo zachováno pro budoucí generace. Jeden z předních ruských patologů, Alexej Ivanovič Abrikosov, tělo druhý den nabalzamoval, aby vydrželo v původním stavu až do doby Leninova pohřbu. V noci 23. ledna byl Alexej Sušev pověřen navrhnout a postavit do tří dnů hrobku, ve které se budou moci lidé s Leninem lidé rozloučit. 26. ledna padlo rozhodnutí o umístění hrobky na Rudé náměstí. Do 27. ledna 1924 vzniklo u kremelské zdi dřevěné prozatímní mauzoleum. Během měsíce a půl shlédlo otevřenou rakev 100 000 lidí. V roce 1929 se začala stavět současná budova, dokončena byla o rok později.. Během let 1924-1972 navštívilo muzeum 10 milionů lidí. V roce 1973 byl původní sarkofág vyměněn za nový. U muzea stála čestná stráž, a to až do roku 1993. Muzeum se stalo symbolem komunismu v SSSR a později i turistickou atrakcí nového, již svobodného, Ruska. V 50. letech bylo vedle Lenina vystaveno i Stalinovo tělo. V době destalinizace však bylo odstraněno a pochováno u kremelské zdi. Mnoho lidí zpochybňuje autenticitu Leninova těla, protože některé jeho části vypadají jako by byly uměle vyrobené (z vosku). Je teoreticky možné, že postupem času musely být poškozené části vyměněny. Takové spekulace však sovětská i ruská vláda vždy odmítaly. Faktem je, že návštěvníci nemají možnost se ani na chvíli zastavit.

14 CATEDRAL KAZAN je ruský pravoslavný kostel v severovýchodním rohu Rudého náměstí. Současná budova je kopií původního kostela, který byl v roce 1936 na pokyn J.V.Stalina zbourán.

15 Katedrála Nanebevzetí Panny Marie

16 KOSTEL VZKŘÍŠENÍ KRISTA

17 NÁRODNÍ MUZEUM HISTORIE

18 GUM Moskva je největší obchodní komplex v Rusku a jeden z největších na světě. Leží v centru města na Rudém náměstí.

19 GUM ZEVNITŘ

20 Zkratka GUM znamená Gosudarstvennyj /Glavnyj Univerzálnyj Magazín – Státní/Hlavní obchodní dům.

21 CATEDRAL DE SAN BASILIO RUDÉ NÁMĚSTÍ A GUM V ZIMĚ

22 VELKÉ DIVADLO

23 PALACIO DEL TRIUNFO je název činžovního domu HOTEL UKRAJINA Rozsáhlý hotelový komplex byl vybudován v roce 1980 jako olympijská vesnice.

24 PUŠKINOVO MUZEUM VÝTVARNÝCH UMĚNÍ

25 RUSKÁ AKADEMIE VĚD

26 ŘEKA MOSKVA

27 MOST A KATEDRÁLA SV. SALVATORA

28 OPĚT KATEDRÁLA SV. SALVATORA

29 'Novoděvičijský klášter (Novoděvičij monystyr) je největší a nejkrásnější moskevský klášter, který byl založen roku 1524

30 Novoděvičský klášter a hřbitov Klášter byl postaven v tzv. moskevském barokním stylu, na přilehlém hřbitově je pohřbeno mnoho ruských velikánů - spisovatelé, skladatelé, konstruktéři a další, na které nezbylo místo u kremelské zdi (Jelcin, Chruščov, Čechov, Tolstoj, Majakovskij, Gogol, Tupolev...). Od roku 2004 je Novoděvičský klášter a hřbitov zapsaný na seznamu UNESCO.

31 UNIVERZITNÍ KOMPLEX

32 Moskevská státní univerzita M. V. Lomonosova,

33 OLYMPIJSKÝ STADION V LUŽNIKÁCH

34 FOTBALOVÝ STADION LOKOMOTIVY MOSKVA

35 TO JE SNAD ZVEČÍ

36 KYJEVSKÉ NÁDRAŽÍ

37 MOSTEVSKÉ LETIŠTĚ - DOMODEDOVO.

38 RUSKÝ FOLKLOR

39 Mc. Donald v Moskvě

40 TAXIS ROJOS Taxislužba - ceny za jízdu jsou nehorázně přehnané a taxikáři často nemají ve voze zabudovaný ani taxametr.

41 RUSKÝ „BÍLÝ DŮM“ - SÍDLO PARLAMENTU

42 KOMSOMOLSKÁ - STANICE METRA

43 NOČNÍ ŽIVOT V MOSKVĚ

44 LOMONOSOVOVA UNIVERZITA V NOCI

45 MOSKVA V NOCI

46 VSTUP NA VÝSTAVIŠTĚ, které bylo přejmenováno z Výstavy úspěchů národního hospodářství na Všeruské výstavní centrum.

47 ZIMA V MOSKVĚ jma


Stáhnout ppt "FONDO MUSICAL: KALINKA –HELMUT LOTTI AUTOMATICO A PRO NAŠINCE MOSKVA."

Podobné prezentace


Reklamy Google