Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

E V R O P A Státy Evropy a jejich hlavní města Porovnání států podle rozlohy Velká evropská města Členské státy Evropské unie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "E V R O P A Státy Evropy a jejich hlavní města Porovnání států podle rozlohy Velká evropská města Členské státy Evropské unie."— Transkript prezentace:

1 E V R O P A Státy Evropy a jejich hlavní města Porovnání států podle rozlohy Velká evropská města Členské státy Evropské unie

2 O projektu Celodenní projekt (5 vyučovacích hodin) pro 5. ročník Cíl: seznámení se státy Evropy, jejich hlavní města, porovnání států dle rozlohy, podnebné pásy Evropy, orientace na mapě Mezipředmětové vztahy: vlastivěda, přírodověda, matematika, výtvarná výchova, tělesná výchova Průběh projektu: rozdělení do skupin (severní Evropa – hnědé družstvo, střední Evropa – zelené družstvo, západní Evropa – oranžové družstvo, jižní Evropa – žluté družstvo, východní Evropa – červené družstvo), vyhledání informací o jednotlivých státech na počítačích, porovnání států dle rozlohy, členské státy EU, největší evropská města, seřazení států dle podnebných pásů, vytvoření vlastní mapy Evropy na počítači, soutěž družstev při tělesné výchově

3 Vyhledávání informací na počítačích

4 Ze získaných informací jsme sestavili nástěnku

5

6

7 Porovnali jsme státy dle rozlohy a ukázali jsme si je na mapě.

8

9 Našli jsme 10 největších evropských měst (Moskva, Paříž, Londýn,Madrid, Berlín, Řím, Riga,…) Seřadili jsme 10 největších evropských států. (Rusko, Ukrajina, Francie, Španělsko,Švédsko, Německo…) Z přírodovědy jsme si zopakovali podnebné pásy – teď víme, že některé státy Evropy leží již v polárním pásu a naopak, které leží v subtropickém pásu (tam vyrazíme na dovolenou). Známe nejvyšší horu Evropy: Mont Blanc 4807 m Víme, kde leží největší jezero: Ladožské jezero v Rusku Zopakovali jsme si: Co je to povodí a co je úmoří?

10 Z údajů jsme sestavili několik tabulek k nahlédnutí.

11 Poznali jsme, že nakreslit mapu je práce nelehká.

12 Uznejte, tahle se ale povedla.

13 Po čtyřhodinové sedavé práci, jsme si rádi zasoutěžili. Tříčlenná družstva za severní, jižní, střední, západní a východní Evropu musela i nadále spolupracovat.

14 V těchto disciplínách se spolupráce vyplatila nejvíce.

15 Do některých družstva vyslala své nejlepší závodníky.

16 Hodnocení Žáci: „Práce se nám velmi líbila. Nevedlo se nám namalovat na počítači mapu (asi se tím živit nebudeme). Velmi se nám líbí nástěnka s údaji, které se nám podařilo najít bez problémů. Určitě jsme si několik států i s hlavními městy zapamatovali. Závodění bylo super.“ Učitelka: „Žáci byli skvělí, pěkně spolupracovali, dovedli se v údajích orientovat, určitě si některé údaje zapamatovali. Nejvíce se jim pletou státy bývalé Jugoslávie a bývalého Sovětského Svazu. I nadále to budeme procvičovat. Největší soupeřivost vypukla při tělesné výchově, kde si pěkně zasoutěžili. Celý den se vydařil. Určitě si to někdy zopakujeme.“


Stáhnout ppt "E V R O P A Státy Evropy a jejich hlavní města Porovnání států podle rozlohy Velká evropská města Členské státy Evropské unie."

Podobné prezentace


Reklamy Google