Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Císař Rudolf II. Habsburský 1552 - 1612 60 let. Rudolf II. korunován králem uherským, korunován králem uherským, králem českým v Praze. králem českým.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Císař Rudolf II. Habsburský 1552 - 1612 60 let. Rudolf II. korunován králem uherským, korunován králem uherským, králem českým v Praze. králem českým."— Transkript prezentace:

1 Císař Rudolf II. Habsburský 1552 - 1612 60 let

2 Rudolf II. korunován králem uherským, korunován králem uherským, králem českým v Praze. králem českým v Praze. V roce 1575 je Rudolf II. zvolen V roce 1575 je Rudolf II. zvolen římským králem. římským králem.

3 Portréty

4 Rudolf se narodil 18. července 1552 Rudolf se narodil 18. července 1552 ve Vídni a byl vychováván ve Španělsku. ve Vídni a byl vychováván ve Španělsku. Rudolfova matka se jmenovala Marie Rudolfova matka se jmenovala Marie Španělská a jeho otec Maxmilián II. Španělská a jeho otec Maxmilián II. Habsburský Habsburský Jeho rodiče byli bratranec a sestřenice, Rudolfovi dědové byli bratři. Jeho rodiče byli bratranec a sestřenice, Rudolfovi dědové byli bratři.

5 Během Rudolfova panování Praha vzkvétá, stane se centrem evropské politiky a významným střediskem vědeckého a uměleckého života. Během Rudolfova panování Praha vzkvétá, stane se centrem evropské politiky a významným střediskem vědeckého a uměleckého života. Na ulicích jste mohli potkat jak vyhlášené umělce, tak slavné alchymisty nebo světoznámé astronomy. V Praze pobývá např. Tycho Brahe a Johann Kepler. Na ulicích jste mohli potkat jak vyhlášené umělce, tak slavné alchymisty nebo světoznámé astronomy. V Praze pobývá např. Tycho Brahe a Johann Kepler.

6 Rudolf je vášnivý sběratel uměleckých děl. Rudolf je vášnivý sběratel uměleckých děl. V období jeho vlády došlo k výstavbě renesančních zámků a paláců, které si nechávala stavět šlechta. V období jeho vlády došlo k výstavbě renesančních zámků a paláců, které si nechávala stavět šlechta.

7 Rodinné prokletí na sklonku života poznamenala na sklonku života poznamenala Rudolfa duševní choroba, kterou zřejmě zdědil po prababičce Janě Kastilské řečené Šílené. Rudolfa duševní choroba, kterou zřejmě zdědil po prababičce Janě Kastilské řečené Šílené.

8 Pověst o Golemovi Císař Rudolf II. žádal vyslance a obdivovatele z ciziny (žáky), aby mu pomohli s jeho dávným životním snem. Císař Rudolf II. žádal vyslance a obdivovatele z ciziny (žáky), aby mu pomohli s jeho dávným životním snem. Byl to Golem, kterého chtěl najít, získat, ale také oživit. Golema stvořil rabín Löw.

9 Golem Hliněný pražský golem (podoba z filmu Císařův pekař a pekařův císař) Hliněný pražský golem (podoba z filmu Císařův pekař a pekařův císař)

10 Konec zlatých časů Rudolf II., milovník umění, zemřel 20. ledna 1612. Rudolf II., milovník umění, zemřel 20. ledna 1612. Čas hvězd skončil a lesk zlaté Prahy jako hlavního města říše nadobro pohasl. Čas hvězd skončil a lesk zlaté Prahy jako hlavního města říše nadobro pohasl.


Stáhnout ppt "Císař Rudolf II. Habsburský 1552 - 1612 60 let. Rudolf II. korunován králem uherským, korunován králem uherským, králem českým v Praze. králem českým."

Podobné prezentace


Reklamy Google