Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

„Bezvadná řeč“ Zahajovací konference k projektu Mladá Boleslav Datum: 26. 6. 2013 Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "„Bezvadná řeč“ Zahajovací konference k projektu Mladá Boleslav Datum: 26. 6. 2013 Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 „Bezvadná řeč“ Zahajovací konference k projektu Mladá Boleslav Datum: Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

2 Program konference Diskuse, závěr Představení a základní informace o grantovém projektu „Bezvadná řeč“ Představení pořádající společnosti Realizační, lektorský a metodický tým Cíle projektu Kompetence účastníků Náklady hrazené projektem Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail: Termíny

3 Realizátor projektu JE: vzdělávací a servisní společnost zajišťujeme celou škálu činností potřebných pro chod škol a školských zařízení poskytujeme profesionální služby při řešení úkolů v oblasti rozvoje a růstu lidských zdrojů Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

4 Poskytujeme: Další vzdělávání Studia pro ředitele škola a školských zařízení DVPP pro jednotlivce i celé sbory, včetně akcí na zakázku Kvalifikační studia Specializační studia Daňové a účetní poradenství zpracování mzdového a finančního účetnictví pro všechny typy účetních jednotek, včetně příspěvkových organizací i soukromých firem, a to jak právnických, tak i fyzických osob Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

5 Další činnosti Vzdělávání pro veřejnost –počítačové kurzy –kurzy znakové řeči –jazykové kurzy –kurzy finanční gramotnosti aj. dle potřeb klientů Univerzita 3. věku Penzion „U Potůčku“ školicí a rekreační zařízení Administrace projektů ESF OPRLZ a OPVK Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

6 Představení projektu „Bezvadná řeč“ Zkrácený název: „Logopas“ Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

7 Základní informace o projektu Název příjemce: Služba škole MB Název projektu: Bezvadná řeč Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.3.48/ Oblast podpory: Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení Termín realizace: 1. května srpna 2014 Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

8 Realizační tým projektu: Manažeři a administrátoři projektu: Manažer projektu – Ivo Rašín Věcný manažer projektu – Mgr. Jitka Brožová Finanční manažer projektu – Pavlína Smutná Asistent projektu: Veronika Dvořáková Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

9 Odborné pozice: Metodik, odborný garant: Mgr. Ilona Hulínová Lektoři: Mgr. Ilona Hulínová PhDr. Renata Škaloudová Mgr. Šárka Wagenknechtová PaeDr. Blanka Bartošová Vedoucí praxe: Vybraní logopedové Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

10 Hlavním cílem projektu je: rozšířit u pedagogických pracovníků škol a školských zařízení ve Středočeském kraji dovednosti potřebné pro činnost v oblasti prevence a nápravy řeči pomoci dětem s tímto handicapem začlenit se do kolektivu a uspět lépe jak ve výuce, tak i později v profesním zařazení zvýšit kompetence pedagogických pracovníků škol a školských zařízení ve Středočeském kraji s důrazem na realizaci kurikulární reformy Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

11 Dílčím cílem projektu je: 1.realizovat DVPP v rámci profesního rozvoje pedagogických pracovníků především MŠ a ZŠ v oblasti kurikulární reformy 2.připravit akreditovaný vzdělávací program - kurz Bezvadná řeč 3.realizovat dva kurzy, každý pro max. 25 osob v délce 85 hodin s následnou evaluací Klíčové aktivity projektu jsou: 1.kompletní příprava vzdělávacího programu - kurzu Bezvadná řeč (65 hodin výuky + 20 hodin praxe) 2.studijní materiály v rozsahu 100 stran 3.realizace pilotního kurzu Bezvadná řeč s následnou evaluací 4.realizace následného kurzu s ověřením účinnosti provedených změn a případnou korekcí Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

12 Výstupem projektu bude: 1.akreditovaný vzdělávací program - kurz Bezvadná řeč 2.studijní materiál o rozsahu cca 100 stran A4, 60 kusů 3.realizovaný pilotní kurz pro max. 25 osob o celkovém rozsahu 85 hodin 4.realizovaný následný kurz pro max. 25 osob v podobném rozsahu jako základní kurz Co získáte: 1.potřebné, ale dosud chybějící kompetence k logopedické nápravě 2.dovednosti, jak pomoct dětem i rodičům v prevenci, nácviku, motivaci a informovanosti o logopedické prevenci 3.kompetence k depistáži logopedických poruch hlavně v oblasti nesprávné výslovnosti, aby náprava byla možná opravdu včas 4.úspěšným dokončením účasti v projektu získáte možnost dalšího uplatnění (zvýšení kvalifikace) a zvýší se i přidaná hodnota organizace, školy, kde působíte Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

13 Náklady hrazené projektem -Všechny náklady na administrátorské a odborné pozice -Zahajovací konference -Tvorba skript a doprovodných materiálů -Ubytovací a stravovací služby při internátních školeních -Cestovné ve výši ceny hromadných dopravních prostředků k dopravě na internátní školení -Závěrečné zkoušky a vystavení osvědčení Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

14 Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail: Cílová skupina Projekt je určen především pedagogickým pracovníkům mateřských škol a učitelům 1. stupně základních škol Dopad do regionu Účastnící projektu musí být zaměstnanci škol a školských zařízení s místem sídla - Středočeský kraj

15 Průběh projektu květen – září příprava vzdělávacího programu a organizační zajištění kurzů 2.oslovení přihlášených zájemců, rozdělení do skupin 3.příprava studijních materiálů 4.organizace zahajovací konference 26. května podrobné informace účastníkům Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

16 1. realizace pilotního kurzu (podzimní kurz) Smržovka Smržovka zkoušky: 4. a Praha 2. evaluace pilotního kurzu Průběh projektu Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

17 termínmístočashod Smržovka od 8 do Smržovka od 8 do Smržovka od 8 do Smržovkaod 8 do Smržovka od 8 do Smržovka od 8 do 1810 listopad-prosinecpraxe Prahaod 9 do 16zkoušky Prahaod 9 do 16zkoušky Pilotní kurz – podzim 2013 Místo konání: Penzion U Potůčku, Hřbitovní 219, Smržovka Výuka začíná v pátek v hod. Příjezd a ubytování do 7.30 hod. Kdo má špatné spojení, může přijet vždy ve čtvrtek. Polopenze 250,- Kč (nocleh, večeře a snídaně) na vlastní náklady. Místo zkoušek v Praze bude upřesněno v průběhu projektu Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

18 1. Realizace následného kurzu (jarní kurz) Smržovka Smržovka zkoušky: 7. a Praha 2. Evaluace následného kurzu Průběh projektu Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

19 termínmístočashod Smržovka od 8 do Smržovka od 8 do Smržovka od 8 do Smržovkaod 8 do Smržovka od 8 do Smržovka od 8 do 1810 květenpraxe Prahaod 9 do 16zkoušky Prahaod 9 do 16zkoušky Následný kurz – jaro 2014 Místo konání: Penzion U Potůčku, Hřbitovní 219, Smržovka Výuka začíná v pátek v hod. Příjezd a ubytování do 7.30 hod. Kdo má špatné spojení, může přijet vždy ve čtvrtek. Polopenze 250,- Kč (nocleh, večeře a snídaně) na vlastní náklady. Místo zkoušek v Praze bude upřesněno v průběhu projektu Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail:

20 Dotazník Řeč a výslovnost Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail: Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

21 Diskuse Náměty Dotazy Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail: Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

22 Služba škole MB o.s. V. Klementa 601, Mladá Boleslav, telefon: , mail: Děkuji za pozornost Ivo Rašín – manažer projektu Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Veškeré informace naleznete na: projekt-cz /


Stáhnout ppt "„Bezvadná řeč“ Zahajovací konference k projektu Mladá Boleslav Datum: 26. 6. 2013 Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google