Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

K LIENT JAKO MOTOR ZMĚNY Mgr. Veronika Slepičková MUDr. Lucie Holohlavská

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "K LIENT JAKO MOTOR ZMĚNY Mgr. Veronika Slepičková MUDr. Lucie Holohlavská"— Transkript prezentace:

1 K LIENT JAKO MOTOR ZMĚNY Mgr. Veronika Slepičková veronika.slepickova@ergoaktiv.cz MUDr. Lucie Holohlavská lucieholohlavska@seznam.cz

2 I NDIVIDUÁLNÍ CÍLE aneb Klient jako partner a spolutvůrce terapie Mgr. Veronika Slepičková

3 C O JSOU TO VLASTNĚ CÍLE ? jasně definovaný mezník v budoucnosti, kterého chceme dosáhnout cíle můžeme mít v kterékoliv oblasti našeho života, resp. měli bychom je mít! osobní cíle vs. cíle v rehabilitační péči

4 SMART Mnemotechnická pomůcka využívaná v koučinku ve fázích stanovení cílů Způsob hodnocení kvality osobního rozvoje S = Specific (konkrétní) M = Measurable (měřitelný) A = Attainable (dosažitelný) R = Relevant (odpovídající) T = Time-bound (ohraničený v čase)

5

6 V IZUALIZACE CÍLŮ KLIENTŮ CENTRA ERGO A KTIV

7 J AK NESEJÍT Z CESTY … Vizualizovat – obrázek, nápis… Mluvit spolu! Opakovat si, co chce klient (může docházet ke změnám názoru, zkušenosti, role, životní situace) Využít všech dostupných možností – existuje mnoho odborníků, organizací, profesí… Vytvářet příležitosti – býtaktivní!

8

9

10

11 P ŘÍBĚH J ANY, ANEB CÍLE MOHOU BÝT KOŠATÉ Klientka i 8 let po prodělané mrtvici stále hledala své vhodné pracovní uplatnění Možnosti: Návrat k původnímu? – překlady, výuka angličtiny, ruštiny… Tréninkové místo v kavárně – jenže co ta afázie? Zkusit něco „nového“?

12

13 Sebelepší terapeut či terapeutický záměr nepovede k naplnění cíle, pokud nedojde ke sdílení cílů terapie s klientem. Nejefektivnější je, pokud je klient v terapii partnerem a terapeut není diktátorem!

14 O SOBNÍ KOUČINK MUDr. Lucie Holohlavská

15 W ORKSHOP

16 Jděte si svou cestou, leťte za svým snem – vezměte život do vlastních rukou a splňte si své cíle! Děkuji za pozornost!


Stáhnout ppt "K LIENT JAKO MOTOR ZMĚNY Mgr. Veronika Slepičková MUDr. Lucie Holohlavská"

Podobné prezentace


Reklamy Google