Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hromadná korespondence MS Word 7. Potřebujeme více adresátům zaslat dopis Nejlehčí by bylo univerzálně napsaný dopis nastrkat do obálek …, kdo ale napíše.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hromadná korespondence MS Word 7. Potřebujeme více adresátům zaslat dopis Nejlehčí by bylo univerzálně napsaný dopis nastrkat do obálek …, kdo ale napíše."— Transkript prezentace:

1 Hromadná korespondence MS Word 7

2 Potřebujeme více adresátům zaslat dopis Nejlehčí by bylo univerzálně napsaný dopis nastrkat do obálek …, kdo ale napíše adresy? My budeme psát adresu rovnou do dopisu. Má to své výhody a my máme okénkové obálky. Pointa hromadné korespondence je v tom, že nám spojí formulář dopisu s daty ze seznamu a pro každého adresáta vytvoří originální dopis.

3 Přejdeme na kartu korespondence

4 Vybereme seznam příjemců dopisu

5 Nyní máme možnost výběru či odvýběru „háčkováním“, … … nebo použitím filtrů. Seznam příjemců můžeme upravit

6 Vložení bloku s adresou do dopisu Nejdůležitější je nastavit shodu skutečných názvů položek s názvy očekávanými.

7 Vložení dalších položek do dopisu nyní můžeme do dopisu psát libovolný text a vkládat položky ze seznamu. můžeme využít předdefinované bloky. zde lze vkládat položky.

8 Často se využívá podmíněný text

9 Přepnutím se nám zobrazí výsledná hodnota polí. Podobu jednotlivých dopisů můžeme zkontrolovat Volba dalších – předcházejících adresátů.

10 Tisk nebo uložení výsledných dopisů Buď můžem všechno poslat na tiskárnu, nebo si nechat vygenerovat nový dokument (upravovat jednotlivé dokumenty), který bude obsahovat dopisy pro každého z adresátů.

11 Pro začátek vše


Stáhnout ppt "Hromadná korespondence MS Word 7. Potřebujeme více adresátům zaslat dopis Nejlehčí by bylo univerzálně napsaný dopis nastrkat do obálek …, kdo ale napíše."

Podobné prezentace


Reklamy Google