Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Katedrála Sainte-Cécile je nejvýznamnější sakrální stavbou v městě Albi na jihu Francie. Je sídlem arcibiskupa z Albi. Kostel zasvěcený sv. Cecilii je.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Katedrála Sainte-Cécile je nejvýznamnější sakrální stavbou v městě Albi na jihu Francie. Je sídlem arcibiskupa z Albi. Kostel zasvěcený sv. Cecilii je."— Transkript prezentace:

1

2 Katedrála Sainte-Cécile je nejvýznamnější sakrální stavbou v městě Albi na jihu Francie. Je sídlem arcibiskupa z Albi. Kostel zasvěcený sv. Cecilii je jednou z největších cihlových staveb v Evropě..

3 Albi s jeho katedrálou. Arcibiskupský palác světla na levé straně nad domy

4 Kaple Varhany a fresky

5

6 Lavice mnichů

7 Oltář

8 Portál katedrály

9 Detail fresky

10

11 Varhany

12 Detail stropu

13

14 Portál katedrály

15

16

17 Sv. Cecilie

18

19

20

21

22

23

24

25 Sv. Cecilia je římská mučednice a světice římsko- katolické církve. Podle legendy pocházela ze starého římského rodu Ceciliů. Již v mládí se stala horlivou křesťankou. Nosila sice šaty odpovídající vznešenému stavu, ale pod ně si oblékala žíněnou košili. Zavázala se slibem věčného panenství. Byla donucena vzít si mladíka z jiného šlechtického rodu. Při pronásledování křesťanů zemřela mučednickou smrtí kolem roku 230. Stala se patronkou duchovní hudby, jejích tvůrců a zpěváků. Má svátek 22. listopadu

26

27

28

29

30

31

32


Stáhnout ppt "Katedrála Sainte-Cécile je nejvýznamnější sakrální stavbou v městě Albi na jihu Francie. Je sídlem arcibiskupa z Albi. Kostel zasvěcený sv. Cecilii je."

Podobné prezentace


Reklamy Google