Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sportovní gymnázium, Plzeň, Táborská 28 Prezentace školy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sportovní gymnázium, Plzeň, Táborská 28 Prezentace školy."— Transkript prezentace:

1

2 Sportovní gymnázium, Plzeň, Táborská 28 Prezentace školy

3 Proč studovat na sportovním gymnáziu

4 Stručně o historii školy  sportovní gymnázium je jedinou státní školou svého typu v Plzeňském kraji  škola v roce 1993 navázala na dosavadní Krajskou sportovní školu v Plzni  od školního roku 1991/1992 vznikala nová koncepce gymnaziální části sportovní školy  v roce 1993 restrukturalizace završena změnou v označení a názvu školy na Sportovní gymnázium, Plzeň, Táborská 28  speciální zaměření školy je na tělesnou výchovu - sportovní přípravu  v roce 1994 zavedeno i víceleté gymnázium

5 Obory vzdělání Čtyřleté gymnázium  79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou (atletika, judo, sportovní střelba, plavání, tenis, volejbal - dívky), třída A  79-41-K/41 Gymnázium (všechny druhy sportu), třída B Osmileté gymnázium  79-41-K/81 Gymnázium (všechny druhy sportu), Prima

6 Sportovní gymnázium nabízí  možnost skloubit studium gymnázia a sport  výuka podle ŠVP „Gymnázium – vstupní brána na vysokou školu“ vytvořeného v souladu s RVP pro gymnázia se systémem povinně volitelných předmětů  odborné vzdělání je dáno povinně volitelnými předměty teorie sportovní přípravy nebo programování (z předmětů mohou žáci maturovat)  Žáci se mohou zapojit do činnosti zájmových kroužků (historického, ekologického a kroužku latiny)

7 Sportovní gymnázium nabízí  získat kvalitní znalosti v cizích jazycích (angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština)  možnost regenerace, podvodních masáží  účastnit se letních a zimních výcvikových kurzů, odborných soutěží, tematických exkurzí v ČR i v zahraničí  obědy ve školní jídelně  možnost ubytování na blízkém internátě se zajištěním celodenního stravování

8 Organizace výuky na gymnáziu 79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou (atletika, judo, sportovní střelba, plavání, tenis, volejbal dívky), třída A Gymnázium ze svých finančních prostředků zajišťuje všestrannou a speciální sportovní přípravu. Účast a trenérské vedení žáků na soutěžích zajišťují sportovní kluby, ve kterých jsou žáci členy. Na trenérském vedení žáků školy na soutěžích může klub spolupracovat s trenéry školy.

9 Organizace výuky na gymnáziu 79-41-K/41 Gymnázium (všechny druhy sportu), čtyřleté studium, třída B 79-41-K/81 Gymnázium (všechny druhy sportu), osmileté studium, Prima Gymnázium se spolupodílí se sportovním klubem na rozvoji talentu žáků. Ze svých finančních prostředků zajišťuje všeobecnou sportovní přípravu. Sportovní kluby zabezpečují svými trenéry v odpoledních hodinách speciální sportovní přípravu.

10 Žáci využívají  účelně a moderně zařízenou školní budovu  školní sportovní halu s palubovou podlahou  judo-tělocvičnu s odpruženou podlahou a se speciálními žíněnkami tatami  běžecký třídráhový tunel s tartanovým povrchem a doskočištěm  dvě účelně vybavené posilovny  místnost pro regeneraci

11 Žáci využívají  dvě učebny výpočetní techniky s moderními počítači a s celodenním přístupem na vysokorychlostní internet  speciálně vybavené odborné učebny a laboratoře pro výuku chemie, biologie, fyziky a dalších předmětů  žákovskou knihovnu a studovnu  otevřené tenisové kurty a plavecký bazén v blízkosti školy

12 Budova školy Zmodernizovaná školní budova s tělocvičnami, běžeckým tunelem, posilovnami, místností pro regeneraci a účelně vybavenými učebnami slouží ke vzdělávacím a sportovním aktivitám žáků.

13 Velká tělocvična  Tělocvična s palubovou podlahou je celodenně využívaná pro sportovní přípravu, výuku tělesné výchovy a o víkendech pro sportovní zápolení.

14 Malá tělocvična  Tělocvična je celoplošně vybavena žíněnkami pro judo ležícími na odpružené podlaze. Jsou zde kruhy, hrazdičky, duchny, judistické lano a jiné vybavení, které dává ideální podmínky pro sportovní přípravu judistů a další aktivity.

15 Běžecký tunel  Běžecký třídráhový tunel s tartanovým povrchem a doskočištěm slouží pro sportovní přípravu atletů a pro výuku tělesné výchovy.

16 Dvě posilovny  Posilovny jsou vybaveny moderními posilovacími stroji. Žáci posilovny využívají také v době osobního volna.

17 Učebny výpočetní techniky  Dvě učebny výpočetní techniky jsou vybaveny po hardwarové stránce na vysoké úrovni, žáci mají celodenní přístup na vysokorychlostní internet.

18 Učebna chemie  Účelně vybavená učebna chemie s didaktickou technikou slouží pro výuku a laboratorní práce.

19 Učebna biologie  V učebně biologie s technickým vybavením a bohatou sbírkou pomůcek probíhá výuka předmětu a laboratorní práce.

20 Učebna fyziky  Učebna fyziky s rozvedením elektrického proudu, účelně umístěnými pomůckami a s odbornou knihovnou má možnost zatemnění místnosti a promítání.

21 Učebna dějepisu – zeměpisu  Odborná učebna s množstvím pomůcek a map je využívána při výuce dějepisu, zeměpisu a základů společenských věd. Učebna je vybavena televizí, videem, dataprojektorem a notebookem.

22 Učebny cizích jazyků  Při výuce cizích jazyků je používána audio a video technika, nástěnné obrazy a tabule, k dispozici je fond cizojazyčné literatury a časopisů.

23 Učebna hudební výchovy  Učebna HV je vybavena hudebními nástroji, kvalitní zvukovou technikou a dalšími didaktickými pomůckami. Místnost je odhlučněna.

24 Učebna výtvarné výchovy  Učebna výtvarné výchovy dává prostor pro uplatnění různých výtvarných technik v práci žáků. Je vybavena potřebným výtvarnickým materiálem.

25 Školní knihovna a studovna  Žákovská knihovna a studovna umožňuje přístup žáků k informacím z nejrůznějších oborů. K dispozici je přístup na internet. Je využívána po celý den.


Stáhnout ppt "Sportovní gymnázium, Plzeň, Táborská 28 Prezentace školy."

Podobné prezentace


Reklamy Google