Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1960- 2010 50 LET EXISTENCE.  Zakládající členové oddílu :  Vyskočil st., Vondráček, Martínek, Lapčák, Zaplatílek, Holan  První zápas odehrálo toto.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1960- 2010 50 LET EXISTENCE.  Zakládající členové oddílu :  Vyskočil st., Vondráček, Martínek, Lapčák, Zaplatílek, Holan  První zápas odehrálo toto."— Transkript prezentace:

1 1960- 2010 50 LET EXISTENCE

2  Zakládající členové oddílu :  Vyskočil st., Vondráček, Martínek, Lapčák, Zaplatílek, Holan  První zápas odehrálo toto družstvo proti Motostavu Lipice Oddíl kuželek v Červeném Kostelci byl založen roku 1960

3 Stará kuželna na bedně V roce 1964 byla dostavěna druhá dráha.

4 Otevření dvoudráhy na bedně v roce 1964 a první zápas proti Jaroměři

5 Mládež byla také nezdílnou součástí kuželkářského oddílu

6 Dorostenecký tým: Anderko, Špelda, Vlček, Kejzlar Z.

7

8 V roce 1987 se kuželna přestěhovala do Nerudovi ulice

9 Slavnostní otevření nové kuželny v Nerudově ulici 1987

10 Takovýhle kabát nosila kuželna do roku 2009 než byly vyměněny stavěče a automaty

11 Budova kuželny po rekonstrukci v roce 2008

12 Takhle vypadají dráhy a automaty po modernizaci v létě 2009

13 Vitrína slávy na kuželně – nejsou tu vystaveny všechny,,pýchy“ kuželkářského oddílu v Kostelci a proto si je pojďme připomenout

14 V samotném počátku oddílu začal Kostelecký dorost sbírat úspěchy. Zde je přehled úspěchů mládežnických družstev. 1973 mistrovství Československa v Přerově 2. místo 1974 mistrovství Československa ve Spišské Nové Vsi 3. místo. mistrovství Československa ve Vsetíně 3. místo mistrovství Československa v Karlových Varech 3. místo + další účasti v užších finále Po vzniku dlouhodobých soutěží dorostu náš dorost hrál převážně 2. ligu. V jedné sezoně jsme měli ve 2. lize dorostu dvě družstva, což není tak častý jev. V roce 2008 dorost postoupil do nejvyšší ligové soutěže.

15 družstvo dorostu, které postoupilo do 1. KLD v roce 2008. Z leva: D. Neumann, O. Mrkos, M. Bílý Uprostřed sedící trenér S. Neumann

16 Úspěchy jednotlivců v mládežnických kategorií: Josef Anderko - mistr Československa 1973 v Přerově - dorost Daniel Neumann- mistr České republiky 2010 v Horním Benešově- dorost Jaroslav Hampl - 3. místo mistrovství Česka v Karlových Varech- dorost. Tomáš Adamů - 3. místo mistrovství ČR 1999 v Náchodě Michal Vlček - 3. místo Pohár mladých nadějí 1999 2. místo Pohár mladých nadějí 1998 3. místo mistrovství České republiky 1998 V mládežnických kategoriích se pravidelně naši hráči zúčastňují finálových bojů Mistrovství republiky.

17 Významné milníky družstev dospělích: Již na Bedenské kuželně se hrála soutěž pod názvem liga. II. liga, která se hrála na 6x 100 HS II. liga, která se hrála na 6x 200 HS- ovšem tato soutěž se musela odehrát na dvoudráze a to znamenalo stěhování našeho A týmu do Trutnova, kde soutěž hráli. Další ligoví milník v historii kosteleckých kuželek se už traduje do doby, kdy kuželna sídlila v Nerudově ulici. V roce 1998 se z krajského postoupilo do III. Ligy Po dvou soutěžních letech se z ligy sestoupilo V roce 2008 se po usilovném snažení povedl návrat do III. ligy V dobách, kdy se liga nehrála, hrál se buď kraj či divize, patřil Červený Kostelec ke špičce těchto soutěží a patřil mezi kandidáty na postup.

18 V kategorii dospělých mužů i žen naši odchovanci dosáhli významných met. Ženy: Dana Adamů- II. liga žen, I. liga žen –Náchod Hana Zelinková- II. liga žen, v baráži o I. ligu žen pomáhala úspěšně Náchodu Muži: Kareš Otto - III. liga Náchod Anderko Josef – III. liga Náchod, oblékal také dres českosloven. reprezentace Kejzlar Zdeněk- I. KLM Poříčí, II.KLM Trutnov Adamů Tomáš – I. KLM Poříčí, II. KLM SKK Hořice, III. KLM SKK Náchod Kejzlar Petr - II. KLM Trutnov, v jednom utkání oblékl dres seniorské reprezentace

19 Po debatách členů oddílu bývalých a současných jsme vybrali dvě jména, které náš oddíl proslavili nejvíce: První z nich je Pavel Kudrnáč. Kostelecký odchovanec, který přestoupil do Náchoda, kde se stal členem ligového A týmu. Nejprve výraznou měrou přispěl k postupu Náchoda do I.KLM. A poté v několika sezonách byl oporou prvoligového týmu se kterým získal dvě druhá místa. Druhé jméno je Štěpán Schuster. V dnešní době je to hrající legenda našeho klubu. Největšího úspěchu dosáhl v reprezentačním dresu naší země při dorosteneckém MS v Blansku. Na tomto MS vybojoval v soutěži družstev bronzovou medaili. Zahrál si také jedu sezonu v první lize za tým TJ Poříčí. Jinak většinu kariéry hraje za kostelecké barvy a to je také důvod proč Červený Kostelec ligovým týmem.

20 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "1960- 2010 50 LET EXISTENCE.  Zakládající členové oddílu :  Vyskočil st., Vondráček, Martínek, Lapčák, Zaplatílek, Holan  První zápas odehrálo toto."

Podobné prezentace


Reklamy Google