Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Šanghaj. O EXPU Mezinárodní výstava průmyslu a kultury Pořádá se každých několik let (ne pravidělně) Od poloviny 19. století První EXPO – 1851 – Londýn.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Šanghaj. O EXPU Mezinárodní výstava průmyslu a kultury Pořádá se každých několik let (ne pravidělně) Od poloviny 19. století První EXPO – 1851 – Londýn."— Transkript prezentace:

1 Šanghaj

2 O EXPU Mezinárodní výstava průmyslu a kultury Pořádá se každých několik let (ne pravidělně) Od poloviny 19. století První EXPO – 1851 – Londýn Oficiální pořadatel: Bureau of International Expositions Název EXPO oficiálně vznikl až roku 2000 Doposud se konalo 30 výstav v různých zemích

3 EXPO 2010 Čína – Šanghaj – Hlavní témea: LEPŠÍ MĚSTO - LEPŠÍ ŽIVOT Zůčastnilo se jí 192 zemí a 50 mezinárodních organizací Maskot - kreslená postavička jménem "Haibao„

4 Oficiální video EXPO eature=player_embedded eature=player_embedded

5 Výstavní areál Velikost: 5,3 km² Pavilony rozmístěny v pěti sekcích dle geografické příslušnosti Celým areálem vede komunikační tepna Walking Highway V bezprostřední blízkosti se nacházejí 4 linky metra, dálnice a přístav.

6 ČR na EXPU 2010 Motto: Město je zvláštní struktura, jemná a kompaktní, uzpůsobená k tomu, aby chránila plody lidské civilizace. Název expozice: Plody civilizace Prezentuje zemi jako turistickou destinaci a zajímavý investiční prostor Pavilon naší země: 2000 km² Vystaven mapou starého města pražského pomocí puků Česká republika si odnesla stříbrnou medaili za kreativitu udělenou nejvyšší institucí EXPO.

7

8 Expozice jednotlivých zemí

9 Odkazy

10 Děkuji za pozornost Baďurová Eva, 3.M 2011


Stáhnout ppt "Šanghaj. O EXPU Mezinárodní výstava průmyslu a kultury Pořádá se každých několik let (ne pravidělně) Od poloviny 19. století První EXPO – 1851 – Londýn."

Podobné prezentace


Reklamy Google