Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LETNÍ TÁBOR MALTÉZSKÉ POMOCI, O.P.S. CENTRUM HRADEC KRÁLOVÉ RADOST 2006.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LETNÍ TÁBOR MALTÉZSKÉ POMOCI, O.P.S. CENTRUM HRADEC KRÁLOVÉ RADOST 2006."— Transkript prezentace:

1 LETNÍ TÁBOR MALTÉZSKÉ POMOCI, O.P.S. CENTRUM HRADEC KRÁLOVÉ RADOST 2006

2 Tábor Dobré 2005 Minulý rok, díky Vaší pomoci, mohlo strávit sedmnáct děvčat 14 dní v krásném prostředí na táboře u koupaliště v Dobrém. Usměvavé tváře dětí během tábora a jejich slzy při loučení nás povzbudily k další práci.

3 V realizaci našich plánů nám velmi pomohli skauti z Rychnova nad Kněžnou, kteří nám poskytli svoji základnu na Dubince. První potáborové setkání se konalo 23.-25.9.2005. Zúčastnilo se ho 15 dívek, které s námi byly v Dobrém. Pro děvčata byly připraveny hry, soutěže, mše svatá a nějaké to poučení. Také jsme vzpomínali na společně strávené chvíle na táboře.

4 Další setkání jsme organizovali 10.-12.2.2006 Na tomto setkání kraloval sníh, kterého bylo všude dost a dost. Během sušení mokrého oblečení po výborné hře venku jsme se věnovali také soutěžím v útulné klubovně.

5 Chystali jsme ještě jedno setkání před prázdninami, ale kvůli nemocem a školním povinnostem většina dětí nemohla přijet. Proto jsme setkání zrušili. O to víc jsme se snažili připravit letní tábor tak, aby vynahradil děvčatům dlouhé čekání na radost z opětovného setkání.

6 Dne 4. 6. 2006 otec biskup Mons. Dominik Duka, OP žehnal v katedrále svíce pro prázdninové aktivity. Mezi nimi byla i naše svíce na tábor „Radost“.

7 V sobotu 29. 7. 2006 jsme se s našimi děvčaty setkali u chaty „Radost“ v Plasnici v Orlických horách. Tentokrát nás bylo víc – tábora se zúčastnilo 26 děvčat. Měli jsme radost, že přijelo13 dívek z loňského.

8 Začal normální táborový život: budíček, rozcvička, nástupy, zaměstnání, modlitba, jídlo... Na nudu nezbyl čas. Tábor nebyl jen zábava, ale dívky si samy zkusily vytvořit různé věci:

9 z vlny vyráběly panenky pro radost sobě i svým blízkým,

10 náramky přátelství, bižuterie a zvířátka z korálků,

11 batikované šátky,

12 svíčky, ozdobné skleničky a květinové stromy,

13 vzory na trička. Své výrobky dívky shromáždily na malé výstavce.

14 Nechyběl ani tanec.

15 Velký úspěch měl karneval.

16 I přes nepříznivé počasí život na našem táboře neztrácel tempo a zajímavost. Využívali jsme každou chvilku, kdy nepršelo, abychom obdivovali přírodu a pohybovali se venku.

17 Děvčata poznávala okolí, přírodu, hrála různé hry, chodila na výlety.

18 Měli jsme také vzácné návštěvy: Pan Václav Petr, povoláním hasič, nám vyprávěl o své práci a také Paní Andrea Fantová nám umožnil, z Pražského centra stát se na chvíli Maltézské pomoci přivezla dívkám zachráncem lidí. mnoho hezkých dárků, které jim budou dlouho dělat radost. Náš loňský host Mgr. Petr Polehla přijel o nás natočit reportáž pro rádio Proglas.

19 Navštívila nás také hraběnka Ursula Czerninová s manželem a velmi vzácný host biskup Mons. Dominik Duka, OP. MUDr. Zdeněk Princ, praktický lékař, nám vysvětlil jaká zdravotní rizika mohou nastat v průběhu prázdnin.

20 Otec biskup s námi měl besedu. Děti ho provedly chatou. Děvčata také připravila malé dárky pro naše návštěvy.

21 Celým táborem nás provázelo biblické vyprávění o Josefu Egyptském. Dívky poznávaly všechny zvraty v jeho životě. Snažily se jim porozumět a nalézt podobnost ve svém životě.

22 Josef nám byl příkladem víry, statečnosti, odpuštění a opravdové lásky. Duchovní program vyplňovala také mše svatá a modlitba.

23 Nadešel čas loučení a naděje, že se během roku zase několikrát setkáme.

24 DĚKUJEME ! PROSÍME! Chceme pokračovat v našem působení. Není to možné bez Vašeho přispění. Jménem dětí i jménem svým prosíme o další podporu. Děkujeme za každou pomoc, modlitbu, dobré slovo a každý dar. Organizátoři a vedoucí tábora Představili jsme Vám tábor jen ve zkratce. Každý den nesl s sebou velikou dávku emocí. Děvčata si dokázala, že umí dělat krásné věci, pocítila přijetí a pochopení.

25 Ještě jednou Vám děkujeme!


Stáhnout ppt "LETNÍ TÁBOR MALTÉZSKÉ POMOCI, O.P.S. CENTRUM HRADEC KRÁLOVÉ RADOST 2006."

Podobné prezentace


Reklamy Google