Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 www.1zsfm.cz Projekty SIPVZ Multimediální svět Projekt SIPVZ 2006.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 www.1zsfm.cz Projekty SIPVZ Multimediální svět Projekt SIPVZ 2006."— Transkript prezentace:

1 Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 www.1zsfm.cz Projekty SIPVZ Multimediální svět Projekt SIPVZ 2006

2 Vzdělávací obor: Rodinná výchova Ročník : 8. ročník Autor prezentace: Mgr. Lenka Golová Název prezentace : „ Antikoncepce “

3 Zdroje informací JANOŠCOVÁ, D. a KOL. AUTORŮ. Občanská výchova s blokem rodinná výchova pro 8.ročník základní školy a víceletá gymnázia. Plzeň: Fraus, 2005. ISBN 80- 7238-393-0. UZEL, R. Antikoncepční kuchařka. Praha: Grada, 1999. http://www.sexus.cz/clanek/1198-plodne-a-neplodne-dny http://www.mineralfit.cz/mineralfit/clanek/1690--pesar---forma-antikoncepce.html

4 Lidská sexualita, plánované rodičovství „ ANTIKONCEPCE „

5 Plánované rodičovství Plánované rodičovství je v civilizovaných zemích světa lidským právem na svobodné a zodpovědné rozhodování se o počtu dětí a časovém odstupu mezi nimi. Díky tomuto právu máme dostatek informací a prostředků k tomu, abychom mohli plánovat vlastní potomstvo. Zamyslete se ve dvojicích nad možnostmi plánovaného rodičovství v ČR. Co byste k nim zařadili?

6 Antikoncepce Antikoncepce je ochrana před nežádoucím otěhotněním. Je jedním z prostředků užívaných k plánovanému rodičovství. Význam antikoncepce jako prevence sexuálně přenosných chorob. V dnešní době máme k dispozici mnoho metod zabránění početí.

7 Antikoncepční metody 1. Přirozené prostředky metoda neplodných dnůneplodných dnů metoda hlenové struktury

8 Antikoncepční metody 2. Bariérové metody prezervativ (kondom) diafragma (pesar)pesar přerušovaná soulož (POZOR! Málo spolehlivá)

9 Antikoncepční metody 3. Chemické metody hormonální antikoncepce tablety náplasti podkožní tyčinky poševní spermicidní látky krém gel pěna čípky

10

11 Antikoncepční metody 4. Nitroděložní tělísko spolehlivý antikoncepční prostředek, který je gynekolog. zaveden do dělohy, kde se ponechává často několik let. Tělíska různého tvaru jsou vyrobena z plastů nebo kovu.

12 Poznáš antikoncepční prostředky? nitroděložní tělísko hormonální antikoncepce spermicidní gel čípky kondom pesar

13 Humorné ztvárnění antikoncepčních metod Kondom Sexuální zdrženlivost Kondom, antikoncepční pilulka Dokážeš vysvětlit?

14 Nejčastěji používaný antikoncepční prostředek PREZERVATIV (kondom) nejdostupnější a nejčastěji používaný antikoncepční prostředek kvalitní kondomy mají mají na krabičce uvedeno datum použitelnosti je zhotoven z jemné gumy UPOZORNĚNÍ: nepoužívat kondom opakovaně při manipulaci dbát na to, aby nedošlo k mechanickému poškození zabránit styku kondomu s krémem

15

16 A co na závěr? Oba partneři by měli přistupovat k sexuálnímu životu zodpovědně a měli by si naplánovat své rodičovství na dobu, kdy na ně budou skutečně připraveni. Předčasné, neuvážené zahájení pohlavního života bez použití antikoncepce může přinést partnerům neplánované otěhotnění partnerky a tím i řadu následných problémů. Rodičovství je posláním a uměním, ke kterému potřebujeme nejen talent a dobré znalosti, ale měli bychom být i fyzicky a psychicky zralí.

17 Poznámky k prezentaci Využití laserového ukazovátka usnadňuje učiteli i žákům orientaci v textu. Postupné zobrazování textu – žáci nevidí celý text najednou,ale učitel žákům zobrazuje text v závislosti na rychlosti výkladu. V průběhu prezentace je několik odkazů na internet (nutnost připojení počítače k internetu). Prezentaci je vhodné oživit efekty (atraktivnost).


Stáhnout ppt "Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek-Místek, tř. T. G. Masaryka 454 www.1zsfm.cz Projekty SIPVZ Multimediální svět Projekt SIPVZ 2006."

Podobné prezentace


Reklamy Google