Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hlavní doškolovací seminář 2012

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hlavní doškolovací seminář 2012"— Transkript prezentace:

1 Hlavní doškolovací seminář 2012
UEFA A Trenér mládeže UEFA A UEFA PRO

2 Profesionální trenér FAČR UEFA Grassroots C licence
  Nejvyšší licence UEFA PROFI Profesionální trenér FAČR Celkem 357 207 564 A licence UEFA A  A licence+ II. tř.   1535 905 635 B licence UEFA B   B licence + III. tř. 3238 4859 2825 413 UEFA Grassroots C licence 520 C licence 5623 Trenér mládeže UEFA A 110 Celkem

3 UNIE ČESKÝCH FOTBALOVÝCH TRENÉRŮ
Jedná se o samostatnosti UČFT o.s., která by nabízela samostatný servis a stala by se cechovní organizací trenérů, pečující o profesi a zastávající se jednotlivců. Současný stav počtu členů je cca 300. Sledujte / UČFT Valná hromada stávajících členů bude …………..

4 Kreditní systém doškolování „ Coaching Convention UEFA“
Doškolení zajišťuje TMÚ FAČR v minimální délce 15 hod. Doškolení je organizováno systémem seminářů oceněných stanoveným počtem kreditních bodů. Počet nutných kreditních bodů k uznání prodloužení licence o další tři roky je 15. Hlavní doškolovací seminář je povinný v roce kdy má vypršet platnost průkazu licence. Semináře jsou oceněny takto: Hlavní doškolovací seminář: 7 bodů Speciální doškolovací seminář: 4 body Speciální semináře, může FAČR pořádat ve spolupráci s Unií českých fotbalových trenérů a vysokými školami, KFS a OFS, nadále však zůstává garantem doškolení. Aby mohly být speciální semináře uznány do kreditního systému doškolování FAČR, musí programy seminářů schválit TMÚ FAČR, které může pro tyto akce zastupovat „Profesionální trenér mládeže při KFS“, který má s FAČR platnou smlouvu. Systém doškolování může organizačně přejít na samostatnou UČFT, odpovědnost k UEFA však má FAČR.

5 - speciální semináře pro trenéry dětí a mládeže
- speciální semináře zaměřené na kondiční aspekty - speciální semináře k rozvoji herních, takticko technických předpokladů - speciální semináře a kursy pro trenéry brankářů - profesionální fotbal - speciální semináře k problematice ženského fotbalu - speciální semináře k problematice fotbalu handicapovaných - speciální seminář pro instruktory (lektory) profesionální UEFA licence - transfer poznatků a zkušeností na mezinárodní úrovni -doložené zahraniční stáže -ukázkové tréninky a semináře organizované „létajícími týmy trenérů při KFS“ - Pořádání akcí uvedených v čl. 7 garantuje FAČR, který pověřuje příslušné instituce (OFS, KFS, VŠ) jejich úplným či částečným organizováním. Na všech speciálních seminářích, vyjma pro trenéry I. a II. ligy, je účast omezena pouze kapacitou akce. Informace o jejich pořádání bude zveřejněna FAČR či KFS a OFS s předstihem na jejich webových stránkách. poznámka: Trenérům, kteří se aktivně účastní kursů FAČR jako lektoři, může být započítána jejich činnost do kreditního systému (UEFA A, TM UEFA A, UEFA PRO) jako speciální doškolovací semináře.

6

7

8 Filosofie výchovy organizace fotbalu
Cíl: vychovávat s míčem dovedné, odvážné a tvořivé hráče + další atributy českého fotbalu (zodpovědnost, týmovost…) co nejvíce dětí do hry = více týmů na více hřištích s trenéry podporujícími HRU! Fotbal malých forem – pravidla a pedagogicko organizační manuál Létající týmy trenérů SpSM starající se o okolní kluby Spolupráce reprezentačních trenérů s SCM Juniorská liga

9 Jak vychovávat tvořivého hráče?
Koučování = Uvolňování lidského potenciál otevřené herní dovednosti otevřenou otázkou Obsah vzdělávání trenérů Vést jej od dětství k orientaci ve hře = schopnost rozhodovat se Samostatně 2. Rychle 3. Správně Co tento směr v hráčích ubíjí? Zdůrazňování výsledku utkání na místo herních činností. Striktní rozdělení na obránce, útočníky a brankáře již v přípravce Omezení úkoly ve hře, která je svobodná Snaha je ve hře řídit jako loutky Vytýkat jim stále chyby kterých se dopustili, místo „pozitivního“ vedení k lepšímu řešení.

10 Trenér brankařů B a A licence
Pro účast v kursech Trenéra brankařů „B“ a “A“ je nutné složení přijímacích zkoušek, jsou-li organizovány, dále doklad o trenérském působení v roli trenéra brankařů s licencí “ UEFA B“ či “ UEFA A“ a splnění podmínek pořadatele, včetně prokazatelného aktivního trenérského působení v průběhu studia, doloženého trenérským deníkem. Trenér brankařů B licence může působit v roli trenéra brankařů u družstev žactva a dorostů včetně SpSM a SCM. V kategorii mužů nejvýše do 3. nejvyšší soutěže ( MSFL a ČFL) (s účinností od ) Trenér brankařů A licence může působit v roli trenéra brankařů u družstev žactva a dorostů včetně SpSM, SCM a reprezentačních celků. V kategorii mužů ve II. a I. lize (s účinností od ) Poznámka: Licence trenéra brankařů nenahrazuje funkci asistenta, pouze rozšiřuje tým licencovaných trenérů, kteří smí být oficiálně v zápisu o utkání se svou specializací.

11 Pro trenéry mládeže UEFA A
Absolventi licence Trenér mládeže UEFA A, kteří dosáhnou průměru známek do 1,3 včetně, mají možnost po stanoveném počtu 5. let trenérské praxe u mládežnických týmů a po úspěšném absolvování rozdílových zkoušek, nastoupit do třetího semestru studia UEFA PRO Licence, pokud se k tomuto řízení přihlásí před přijímacími zkouškami UEFA PRO licence a splní rozdílové zkoušky stanovené TMÚ FAČR. Počet absolventů licence Trenér mládeže UEFA A přijatých do třetího semestru kursu UEFA PRO je omezen na počet nejvýše tří přijatých a jedná se o ty, kteří budou mít u rozdílových zkoušek a z průběhu studia licence Trenér mládeže UEFA A, nejlepší průměrnou výslednou známku.

12 UEFA B licence 160 h Výchova a učení Kurs UEFA B 120h
C licence 23 h UEFA B licence 160 h Výchova a učení Kurs UEFA B 120h UEFA Grassroots C licence 63 h U6-U13 UEFA Grassroots kurs 40h Radost ze hry C licence 23 h

13 Mgr.Antonín Plachý Diskařská 100,   Praha 6 Tel.:         (+420) 233  Fax:         (+420) 233  Mobil:     (+420) 731     Web:      


Stáhnout ppt "Hlavní doškolovací seminář 2012"

Podobné prezentace


Reklamy Google