Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

66.1 Zahrada - zásobník Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Autor: Mgr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "66.1 Zahrada - zásobník Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Autor: Mgr."— Transkript prezentace:

1 66.1 Zahrada - zásobník Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Autor: Mgr. Hana Kopčanová Zahrada Ovocné stromy Keře, bobule Zelenina Květiny Hmyz Škůdci Bělásek zelný Zvířata v zahradě Test

2 66.2 Zahrada Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás francouzské zahrady japonská zahrada Zahrada je lidmi uměle vytvořený prostor, který slouží k pěstování zeleniny a ovoce, stromů a okrasných rostlin. Většinou bývají zahrady u rodinných domů nebo v zahrádkářských koloniích. Mimo rostlin v zahradě najdeme spousty živočichů, hmyzu atd. Zahrad může být více druhů např. botanická, francouzská, japonská atd. česká zahrádka

3 66.3 Ovocné stromy Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás jabloň, jablka - malvice švestka – švestky - peckovice Nejčastějšími ovocnými stromy, které u nás zahrádkáři vysazují, jsou: třešeň, jabloň, hrušeň, švestka, meruňka či broskvoň. Plody těchto stromů lze rozdělit na peckovice a malvice. Peckovice obsahují pecku - meruňka, broskev, třešeň. Malvice mají semena ukryta v jádřinci - jablka, hrušky.

4 66.4 Keře. Jmenujte další. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás borůvka angrešt rybízMimo stromů se vysazují na zahradách i ovocné keře. Většina plodů těchto keřů se označují jako bobule. Vyznačují se tím, že mají spoustu malých semínek rozmístěných po celé dužnině.

5 66.5 Zelenina, její druhy Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Vyjmenuj, jakou zeleninu vidíš na obrázku. Přemýšlej, který druh pěstovaný na našich zahradách tam chybí? Zelenina se pěstuje pro: kořeny - mrkev listy - špenát cibule - česnek košťál - květák plody - okurka Jmenuj ke každému druhu alespoň jednoho dalšího zástupce.

6 66.6 Květiny, které se pěstují na zahradě Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás narcis růže tulipány Na zahradách si lidé sází okrasné květiny. Poznáte je? Víte, co je to skalka? skalka

7 66.7 Hmyz na zahradě Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás slunéčko sedmitečné hlemýžď obecný včela medonosná mravenec obecný

8 66.8 Škůdci zahrad Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Mandelinka bramborová Je malý nápadný brouk, má výrazné bíložluté krovky. Živí se bramborovou natí. Při přemnožení tedy může celou rostlinu zničit a tím zmařit úrodu brambor. Slimák popelavý Slimák je plž. Zvíře podobné hlemýždi. V posledních letech opravdový nepřítel zahrad. Jsou čím dál tím více přemnoženi. Ve velkém spásají květiny, zeleninu i její listy. Mšice révová Mšice parazitují na rostlinách, z nichž sají rostlinné šťávy. Škodí vylučováním medovice, což vede k rozrůstání houbových chorob.

9 66.9 Bělásek zelný Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Bělásek je menší druh motýla. Dospělý motýl saje nektar z květin. Rozmnožuje se tak, že samička naklade vajíčka na list zelí či kapusty, odtud jeho jméno. Z vajíček se vylíhne housenka, která požírá listy kapusty či zelí, čímž se částečně považuje za škůdce. Po nějakém čase se tzv. zakukluje. Kukla není pohyblivá a jedinec nepřijímá v tomto stavu potravu. V kukle se jedinec vyvine v dospělého motýla. zadeček a 3 páry končetin křídla tykadla, oči a sosák motýlí kukla

10 66.10 Zvířata na zahradách. Jmenuj další. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás krtek obecný kos černý sýkorka velká Jsou tato zvířata užitečná nebo škodlivá?

11 66.11 Test Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Podtrhni červeně, která zvířata žijí na zahradě, pojmenuj je.

12 66.12 Použité zdroje, citace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás zky/images/1.jpg_ jpg Obrázky z databáze klipart zky/images/1.jpg_ jpg Obrázky z databáze klipart

13 Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Anotace AutorMgr. Hana Kopčanová Období /2012 Ročník4. ročník Klíčová slovaPřírodní společenství – zahrada. AnotacePrezentace popisující učivo o rostlinách a živočiších na zahradách.


Stáhnout ppt "66.1 Zahrada - zásobník Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Svět kolem nás Autor: Mgr."

Podobné prezentace


Reklamy Google