Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Albertina a Report Mgr. Libuše Simandlová Centrum informačních a knihovnických služeb Odbor informační podpory studia a výzkumu

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Albertina a Report Mgr. Libuše Simandlová Centrum informačních a knihovnických služeb Odbor informační podpory studia a výzkumu"— Transkript prezentace:

1 Albertina a Report Mgr. Libuše Simandlová Centrum informačních a knihovnických služeb Odbor informační podpory studia a výzkumu i-servis@vse.cz

2 www.vse.cz/zdroje

3 spuštění, informace

4 Co je Albertina Průběžně aktualizovaná databáze mapuje všechny podnikatelské subjekty, kterým bylo přiděleno identifikační číslo organizace (IČ) v ČR. Ve více než 2 300 000 registračních záznamů jsou integrovány účetní uzávěrky a strukturované kontakty na statutární zástupce a manažery firem.

5 Albertina Informace o subjektech: jméno, adresa obor činnosti účetní dokumenty kontaktní osoby informace o dlužnících

6 Hledání zadání dotazu

7 Hledání zadáme termín

8 Výsledky zobrazení výsledků historie dotazů

9 Práce s výsledky volíme kritéria výstupů označení záznamů k exportu

10 Výsledky - plný záznam

11 Výsledky – export záznamů

12 Výsledky – další možnosti Další možnosti práce s počítačovými soubory s exportovanými daty z databáze Albertina (generování tabulek a grafů do sestav) umožňuje nadstavbový program Report. Počítačové soubory musí být definovány při exportu jako formát DBF.

13 Export záznamů pro Report

14 Report Program Report je určen k analýze četnosti vybraných údajů z databáze Albertina. Poskytuje grafické a tabulkové znázornění frekvence výskytů hodnot ve vybraném souboru firem, přičemž dovoluje pracovat se dvěma údaji současně. Odhalení charakteristik vybraného segmentu firem

15 Report Umožní např. zjistit, jaká je struktura portfolia vlastních zákazníků z hlediska regionálního, právní formy, kategorie ročního obratu nebo počtu zaměstnanců. Následně tato analýza může sloužit jako kritérium pro výběr potenciálních nových zákazníků v databázi Albertina.

16 Report – export dat z Albertiny Z rozhraní databáze Albertina lze data exportovat kliknutím na ikonu „Report“ nebo pomocí horního menu „Transport“- „ Report“ ihned po jejich vyhledání. Zobrazí se formulář „Parametry pro Report“, po jeho vyplnění se spustí program Report.

17 Report – hledání soubor dat

18 Report – výsledky - 1

19 Report – výsledky - 2

20 Přístup do databáze: www.vse.cz/zdroje Konzultace a poradenství: Centrum informačních a knihovnických služeb VŠE i-servis@vse.cz


Stáhnout ppt "Albertina a Report Mgr. Libuše Simandlová Centrum informačních a knihovnických služeb Odbor informační podpory studia a výzkumu"

Podobné prezentace


Reklamy Google