Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Cyklista projížděl při závodě trať dlouhou 210 km rychlostí 35 km za hodinu. Napište rovnici funkce vyjadřující závislost vzdálenosti s od cíle na čase.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Cyklista projížděl při závodě trať dlouhou 210 km rychlostí 35 km za hodinu. Napište rovnici funkce vyjadřující závislost vzdálenosti s od cíle na čase."— Transkript prezentace:

1 Cyklista projížděl při závodě trať dlouhou 210 km rychlostí 35 km za hodinu. Napište rovnici funkce vyjadřující závislost vzdálenosti s od cíle na čase t a sestrojte její graf. t s Prázdná plechová nádržka na benzín má hmotnost 3,5 kg. Jeden litr benzínu má hmotnost 0,7 kg. Zapište rovnici funkce, která vyjadřuje závislost hmotnosti nádržky plněné benzínem na množství benzínu v litrech. Narýsujte graf. x01….5 9 y3,54,2….7 9,8

2 Funkce je rostoucí, právě když pro každé dvě hodnoty x 1, x 2 z jejího definičního oboru platí: jestliže x 1 < x 2, pak y 1 < y 2. Funkce je klesající, právě když pro každé dvě hodnoty x 1, x 2 z jejího definičního oboru platí: jestliže x 1 y 2. Lineární funkce y = ax + b je rostoucí, jestliže a > 0. Lineární funkce y = ax + b je klesající, jestliže a < 0. Lineární funkce y = ax + b je konstantní, jestliže a = 0.

3 Určete obsah trojúhelníka OPQ, kde P je průsečík grafu lineární funkce s osou x, Q je průsečík grafu této funkce s osou y a O je počátek soustavy souřadnic. a)y = 2x + 5 b)y = x + 3 c)y = 4x – 2 d)y = 5x – 4 e)y = 3x + 1 f)y = 5x + 4


Stáhnout ppt "Cyklista projížděl při závodě trať dlouhou 210 km rychlostí 35 km za hodinu. Napište rovnici funkce vyjadřující závislost vzdálenosti s od cíle na čase."

Podobné prezentace


Reklamy Google