Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 představují projekt Dílnička s keramickou pecí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " představují projekt Dílnička s keramickou pecí."— Transkript prezentace:

1  představují projekt Dílnička s keramickou pecí

2  Jméno mafie : UČNI HRNČÍŘSKÉHO CECHU  Jména členů: Monika Havránková, Simona Buštová, Adéla Havlíková, Anna Brzobohatá, Daniela Váňová, Karel Navrátil, Matěj Vrána, Jan Procházka, Jitka Piskáčková, Eliška Růžičková, Jaroslav Badalec, Dorota Humpoláková, Markéta Lainerová, Aneta Novotná.  Předák: Mgr. Jaroslava Hujková – učitelka  Název projektu: Dílnička s keramickou pecí

3 Jsme parta aktivních dětí a chodíme do výtvarného a pracovního kroužku, který funguje na naší škole v ZŠ a MŠ Dubnice už mnoho let. Kdo jsme?

4  Rádi se seznamujeme se starými řemesly, navštěvujeme muzea a dílny s ruční výrobou.  Pátráme v knihách po informacích, jak naši předkové dokázali vyrábět vše potřebné svou šikovností. Obdivujeme jejich zručnost a nápady.  Jsme okouzleni výtvarnými technikami, jakými lidé zdobili předměty, které denně používali nebo prodávali.

5  I my jsme vyzkoušeli mnohé pracovní činnosti… Výroba figurky z vosku

6 Výroba vánočních ozdob Výroba masky

7 Výroba mýdlaStavba egyptské pyramidy

8 Vánoční trhyPodzimní věnce

9 Pečení cukroví Výroba svíček

10  Nyní chceme vyrábět z keramiky skutečné výrobky!  Chceme se učit řadě technických postupů používaných při tvorbě keramických předmětů. Podle technik a návodů, které se zachovaly z minulosti, chceme vyrobit sami to, co jsme dosud jen obdivovali.  Chceme rozvíjet vlastní fantazii a být originální v řemeslném zpracování.

11  Nyní je naším cílem vytvořit malou hrnčířskou dílničku, kde by byla umístěna keramická pec, hrnčířský kruh, polička s regály a keramickým nářadím.

12 Nákup pece byl dosud nad finanční možnosti naší školy.

13 Proto jásáme nad nabídkou organizace LAG Podralsko … a pokoušíme se Vás získat pro náš projekt Dílnička s keramickou pecí.

14  Dílnička bude umístěna v prostorách naší školy, což nám umožní pracovat s keramickou hlínou a výrobky vypálit, bez nutnosti docházet do dílen jiných škol či organizací.  Dílničku tak využije v rámci vzdělávacího procesu nejen škola a školka, ale její plánujeme tuto tvořivou činnost nabídnout i naším bývalým spolužákům, kteří nás stále navštěvují a nám se po nich stýská.

15  Pořízením pece a kruhu si vytvoříme zázemí pro naši tvůrčí činnost, budeme mít možnost se spojit s dalšími dětmi z jiných mafií a například jako společnou akci uspořádat historický jarmark s ukázkou výrobků, které bychom jinak bez pece a kruhu nevytvořili.  Keramické výrobky, vypálené v keramické peci, jsou předměty trvalejší hodnoty. Budeme moci svými výrobky obdarovat své nejbližší – rodinu i kamarády nebo si je uschováme na památku.

16  DĚKUJEME ZA POZORNOST.


Stáhnout ppt " představují projekt Dílnička s keramickou pecí."

Podobné prezentace


Reklamy Google