Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Strojírenská technologie NC stroje(ST53) Druhy řízení, absolutní a přírůstkové programování.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Strojírenská technologie NC stroje(ST53) Druhy řízení, absolutní a přírůstkové programování."— Transkript prezentace:

1 UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Strojírenská technologie NC stroje(ST53) Druhy řízení, absolutní a přírůstkové programování Jaroslav Dubrava STROJÍRENSTVÍ

2 DRUHY ŘÍZENÍ, ABSOLUTNÍ A PŘÍRŮSTKOVÉ PROGRAMOVÁNÍ

3 DRUHY ŘÍDICÍCH SYSTÉMŮ Heidenhain, Sinumerik, Fanuc, Okuma, Maho, MTS, NCT, Emcotronic…

4 DRUHY ŘÍZENÍ, ABSOLUTNÍ A PŘÍRŮSTKOVÉ PROGRAMOVÁNÍ Druhy CAD-CAM systémů Edgecam, Surfcam, Topcam, Featurecam, Gibscam, Alphacam...

5 DRUHY ŘÍZENÍ, ABSOLUTNÍ A PŘÍRŮSTKOVÉ PROGRAMOVÁNÍ Druhy řízení dráhy číslicových systémů Řídicí systémy s přetržitým řízením Systémy stavění souřadnic Pravoúhlé řízení Řídicí systémy se souvislým řízením

6 DRUHY ŘÍZENÍ, ABSOLUTNÍ A PŘÍRŮSTKOVÉ PROGRAMOVÁNÍ Způsoby programování Při tvorbě programu je snaha popsat dráhu nástroje co nejjednodušší způsobem při zachování všech požadavků zadané výkresovou dokumentací. Většinou se používají dva způsoby programování:

7 DRUHY ŘÍZENÍ, ABSOLUTNÍ A PŘÍRŮSTKOVÉ PROGRAMOVÁNÍ Absolutní programování – G90 Souřadnice všech programovaných bodů se zadávají k předem zvolenému počátku souřadnic tzv. NULOVÉMU BODU (kótování od základny).

8 DRUHY ŘÍZENÍ, ABSOLUTNÍ A PŘÍRŮSTKOVÉ PROGRAMOVÁNÍ Inkrementální (přírůstkové) programování – G91 Souřadnice všech programovaných bodů se zadávají vzhledem k PŘEDCHOZÍMU BODU (naposledy naprogramovanému bodu nástroje), tzn. každý předchozí bod je současně považován za bod nulový (řetězcové kótování).


Stáhnout ppt "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Strojírenská technologie NC stroje(ST53) Druhy řízení, absolutní a přírůstkové programování."

Podobné prezentace


Reklamy Google