Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Občanská výchova Verner Pavel 8.B2013-14.   Všichni bychom chtěli svůj život prožít v pohodě a radosti.  K tomu ale potřebujeme umět poradit si i v.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Občanská výchova Verner Pavel 8.B2013-14.   Všichni bychom chtěli svůj život prožít v pohodě a radosti.  K tomu ale potřebujeme umět poradit si i v."— Transkript prezentace:

1 Občanská výchova Verner Pavel 8.B2013-14

2   Všichni bychom chtěli svůj život prožít v pohodě a radosti.  K tomu ale potřebujeme umět poradit si i v nejrůznějších situacích.  Někdy nás totiž i sebemenší maličkost může docela vyvést z míry Umím se přiměřeně prosazovat ?

3   Všichni řešíme věci třemi způsoby: Agresivně Pasivně Asertivně Umím se přiměřeně prosazovat ?

4   Znamená že vše řešíme z prudka a nepříjemně. Agresivita:

5   Mávnout nad tím ruku a vůbec se neozvat. Pasivnost

6   Je zlatá střední cesta ani mlčet ale ani nekřičet. Asertivnost

7   nemoc, malé sebevědomí Zvládnu i náročné životní situace ?

8   Se stává často užívaným slovem. Nejen dospělé děsí různé uzávěrky, inventury, finanční potíže atd...,ale i na tebe se teď nejspíš hrne množství úkolů, písemek, zkoušení….  Stres se dělí tři způsoby : Stres

9   Podněty způsobující stres Stresory

10   diktát z češtiny, hádka s kamarádem Vnějsí

11   Zkušení lidé často říkají, žen nejdůležitější ze všeho je zdraví. Když jsme zdraví, přejeme si mnoho věcí a snažíme se je získat. Ale když onemocníme, netoužíme po ničem jiném, než být zase zdrávi.  Zdraví se dělí na tři části Umím žít zdravě ?

12   mám dobré přátelé, vycházím se svými spolužáky, rozumím si s rodiči Sociální Zdravý

13   vážím si sám sebe, mám své zájmy a věnuji se jim, umím pracovat, bavit se i odpočívat Duševní Zdraví

14   mé tělo a všechny jeho části fungují tak, jak mají, fyzicky náročné úkoly zvládám bez přílišné unávy, cítím se zdravý a odpočatý Tělesné Zdraví

15 Zpět

16

17

18

19

20

21

22


Stáhnout ppt "Občanská výchova Verner Pavel 8.B2013-14.   Všichni bychom chtěli svůj život prožít v pohodě a radosti.  K tomu ale potřebujeme umět poradit si i v."

Podobné prezentace


Reklamy Google