Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Úvod do problematiky ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU.  ZDRAVÍ – je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody. Nikoliv pouze nepřítomnost choroby  NEMOC.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Úvod do problematiky ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU.  ZDRAVÍ – je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody. Nikoliv pouze nepřítomnost choroby  NEMOC."— Transkript prezentace:

1 Úvod do problematiky ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

2  ZDRAVÍ – je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody. Nikoliv pouze nepřítomnost choroby  NEMOC – je porucha zdraví. Omezuje možnosti člověka ve všech složkách života.

3  Zdraví člověkapodmíněno  Zdraví člověka je složitě podmíněno kladným i záporným působením nejrůznějších faktorů  Tyto faktory dělíme na: 1. vnější 2. vnitřní

4 1. životní styl 1. životní styl / podrobně bude probrán v dalších hodinách VZ/  - je stěžejní podmínkou zdraví 2. kvalita životního a pracovního prostředí  - co dýchám v ovzduší  - jak moc je moje práce stresující apod. 3. zdravotnické služby  - jejich úroveň a kvalita

5 1. genetická dispozice /dědičné faktory/  - dědičnou výbavu získává každý jedinec již na počátku svého vývoje v těle matky.  - získává ji od obou svých rodičů, splynutím vajíčk a a spermie.

6 ZDRAVÍ Životní styl 50% Genetický základ 20% Zdravotnické služby 10% Životní prostředí 20%

7  co se na dobrém, či špatném ZDRAVÍ nejvíce podílí? podílí?  - genetika  - stresující práce  - životní styl  Správná odpověď: ŽIVOTNÍ STYL  - o něm si budeme povídat další hodinu VZ

8  Použitá literatura:  MACHOVÁ, J., KUBÁTOVÁ, D.: Výchova ke zdraví, Grada 2009, 296 stran


Stáhnout ppt "Úvod do problematiky ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU.  ZDRAVÍ – je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody. Nikoliv pouze nepřítomnost choroby  NEMOC."

Podobné prezentace


Reklamy Google