Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vypracoval: Jan Mařík Dne:31.5.2010 v BLížejově Základní škola a mateřská škola Blížejov Zámek Osvračín.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vypracoval: Jan Mařík Dne:31.5.2010 v BLížejově Základní škola a mateřská škola Blížejov Zámek Osvračín."— Transkript prezentace:

1 Vypracoval: Jan Mařík Dne:31.5.2010 v BLížejově Základní škola a mateřská škola Blížejov Zámek Osvračín

2 Obsah a Úvod Obsah a úvod……………2str. Historie zámku………….3str. Současnost……………….4str.Budoucnost……………….5str.Přílohy……………………..6str.Poděkování……………….7str.Rozloučení………………..8str.

3 Historie První zmínka na začátku 16. století jako o statku. První zmínka na začátku 16. století jako o statku. Na jeho místě stávala tvrz. Na jeho místě stávala tvrz. Dříve byl spojen s radonickým statkem. Dříve byl spojen s radonickým statkem. Poté ho osvobodil rytíř Jan Josef Hildprant z Ottenhausenu. Poté ho osvobodil rytíř Jan Josef Hildprant z Ottenhausenu. Osamostatněný zámek vlastnil rod Zieglerů. Osamostatněný zámek vlastnil rod Zieglerů. Ziglerové přestavili zámek do pseudogotického stylu. Ziglerové přestavili zámek do pseudogotického stylu.

4 Současnost Zámek zrekonstruovali pan Jan a Jindřich Maříkovi. Zámek zrekonstruovali pan Jan a Jindřich Maříkovi. V dnešní době se v zámku konají obecní bály, maškarní bály, ale i divadelní představení. V dnešní době se v zámku konají obecní bály, maškarní bály, ale i divadelní představení. Byl postaven nový bar v 1. patře. Byl postaven nový bar v 1. patře. V levém boku zámku sídlí obecní úřad. V levém boku zámku sídlí obecní úřad. V pravém boku se konají akce pro hasiče. V pravém boku se konají akce pro hasiče. V roce 2009 bylo otevřeno dětské hřiště. V roce 2009 bylo otevřeno dětské hřiště.

5 A do budoucna?? V budoucnu by měla stávat na místě skleníku cukrárna a nebo kavárna V budoucnu by měla stávat na místě skleníku cukrárna a nebo kavárna A ve sklepě by se měla zřídit vinotéka A ve sklepě by se měla zřídit vinotéka

6 Přílohy

7

8 Poděkování Chtěl bych poděkovat Panu Jindřichovi Maříkovi za dodání informací. Panu učiteli Liborovi Hejtmanovi a paní ředitelce Dagmar Hanzalové za pomoc s prezentací. Chtěl bych poděkovat Panu Jindřichovi Maříkovi za dodání informací. Panu učiteli Liborovi Hejtmanovi a paní ředitelce Dagmar Hanzalové za pomoc s prezentací.

9 Rozloučení Děkuji vám za pozornost a doufám, že se Vám moje prezentace líbila a přeji Vám krásné prožití dnešního dne. Děkuji vám za pozornost a doufám, že se Vám moje prezentace líbila a přeji Vám krásné prožití dnešního dne. Na shledanou! Na shledanou!


Stáhnout ppt "Vypracoval: Jan Mařík Dne:31.5.2010 v BLížejově Základní škola a mateřská škola Blížejov Zámek Osvračín."

Podobné prezentace


Reklamy Google