Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LUDWIG VAN BEETHOWEN Petra Molnárová. ŽIVOT  Rodiče: Johann Beethoven a Marie Magdalen Keverich Leymová Sourozenci: Ludwig a dalších 6 sourozenců (dožili.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LUDWIG VAN BEETHOWEN Petra Molnárová. ŽIVOT  Rodiče: Johann Beethoven a Marie Magdalen Keverich Leymová Sourozenci: Ludwig a dalších 6 sourozenců (dožili."— Transkript prezentace:

1 LUDWIG VAN BEETHOWEN Petra Molnárová

2 ŽIVOT  Rodiče: Johann Beethoven a Marie Magdalen Keverich Leymová Sourozenci: Ludwig a dalších 6 sourozenců (dožili se dospělosti jenom 3)

3  Jeho otec byl jeho první učitel který ho učil hrát na klavír. Byl krutý a vždy chtěl, aby Ludwig byl v hraní na klavíru dokonalý. Za každou menší chybu kterou Ludwig udělal, byl surově bit. Od roku 1792 se Ludwig mohl živit jako svobodný umělec. Žil také z honorářů za koncerty a z výuky žáků. Od roku 1795 začal mít problémy se sluchem, v roce 1816 úplně ohluchnul. V roce 1827 zemřel na reálnu otravu olovem.

4 DÍLA LUDWIGA VANA BEETHOVENA  - 9 symfonií ( III. Eroice -> hold napoleonovi | IV. Osudová | VI. Pastorální | IX. S Ódou na radost -> symfonický orchestr+sborový zpěv)  5 klavírních koncertů  2 mše  32 klavírních sonát  Houslový koncert


Stáhnout ppt "LUDWIG VAN BEETHOWEN Petra Molnárová. ŽIVOT  Rodiče: Johann Beethoven a Marie Magdalen Keverich Leymová Sourozenci: Ludwig a dalších 6 sourozenců (dožili."

Podobné prezentace


Reklamy Google