Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

99.1 Pozdrav Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr. Andrea.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "99.1 Pozdrav Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr. Andrea."— Transkript prezentace:

1 99.1 Pozdrav Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr. Andrea Fibichová

2 99.2 Co už víš? Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Víme, že pozdravit je slušnost! Pozdrav je projev úcty, přátelství. Odpovědět na pozdrav je povinnost! Spoj pozdravy a odpovědi s obrázky. Dobré ráno! Dobrý den! Dobrou noc! Děkuji! Ahoj! Dobrou chuť! Prosím. Všechno nejlepší! Tobě také! Vám také! Děkuji! Dobrý den! Možné odpovědi: Ahoj!

3 99.3 Jaké si řekneme nové termíny a názvy? Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Pozdrav při setkání, či loučení. setkání, představování loučení Vyzkoušejte si představování a loučení v různých situacích. Představování má svá společenská pravidla. Anička: „Ahoj babičko, to je má kamarádka Petra, chodíme spolu na kreslení.“ Babička: „Těší mě!“ Fáze - části pozdravu. 1.Úsměv, gesto poznání. 2.Pozdrav. 3.Zdvořilostní fráze: „Jak se máš?“ Maminka: „Ahoj miláčku, měj se moc hezky. Ať se ti ve škole daří!“ Pepíček: „Ahoj maminko, hezký den.“ Paní učitelka: „Dobrý den, pane řediteli, toto je vítězné družstvo přírodopisné soutěže.“ Pan ředitel: „Dobrý den, děti, gratuluji Vám k Vašemu úspěchu!“ Honzík: „Ahoj dědečku, děkujeme za návštěvu, šťastnou cestu.“ Dědeček: „Ahoj, mějte se krásně. Brzy zase přijedu!“

4 99.4 Co si řekneme nového? Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Pozdrav můžeme také poslat poštou. pohlednice z výletu Adresa: má být přesná, čitelná. Osnova pozdravu: 1. oslovení: paní, pan, slečna 2. jméno a příjmení: Jan Novák 3. název ulice, číslo domu: Školní 6 4. město nebo vesnice: Děčín 6 5. poštovní směrovací číslo = PSČ: 405 02 Sněžka Praha 1.oslovení: Milá babičko 2.odkud píšete: z výletu, z tábora 3. co se Vám tu líbí: krajina, moře co děláte: koupeme se, soutěžíme 4. rozloučení: posílám pusinku a těším se ….. 5. podpis: Váš vnouček Tomík Milá maminko a tatínku! Posílám Vám pozdrav z Českého ráje. V sobotu jsme byli na hradě Kost. Moc se mi líbil. Na jeho nádvoří jsme si mohli vyzkoušet střelbu z luku a já 2 x trefil terč! Už se na Vás moc těším. Petřík Pan a paní Horáčkovi Lipová 40/2 405 02 Děčín 3

5 99.5 Procvičení a příklady Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Napište vlastní pozdrav. Komu? - babičce, kamarádovi, rodičům, třídě, paní učitelce Oslovení: - milá, drahý, ahoj Lucinko, dobrý den, … Odkud píšete: - ze školního výletu, z dovolené, z letního tábora, od babičky Co se vám tu líbí, co děláte: - farma zvířat, je tu velké horko, soutěžíme, chodíme na výlety Rozloučení: - srdečně Vás zdraví, moc se na Vás těším, posílám velkou pusu Podpis: Váš vnouček Honzík, Tvá kamarádka Radka, Lenka

6 99.6 Něco navíc pro šikovné Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Zkuste si ve třídě zahrát tyto situace. Jak přivítáte ve třídě nového spolužáka? Jak představíte rodičům nového kamaráda? Jak se ráno loučíte s maminkou /tatínkem, když odcházíte do školy? Jak se představíte v ředitelně školy, když jdete vyřídit vzkaz. Jak u Vás doma přivítáte, babičku, tetu… Kdy a koho můžeme těmito pozdravy oslovit? Šťastnou cestu! Pozdravuj doma! Hezkou neděli! Na slyšenou! Dobrý večer! Čau! Krásné zážitky! Víte, že??? Eskymáci si na pozdrav nejen podávají ruce, ale také si vzájemně třou nosy. Obyvatelé Nové Guineje vítají hosty s břečťanovými listy na hlavě – na znamení úcty. Muži ve Francii při pozdravu líbají dámám ruce. V asijských zemích (Čína, Korea, Japonsko) se lidé na znamení úcty vzájemně uklánějí.

7 99.7 CLIL Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura name street, number town, postcode state Mr. John Brown Garden street 125/52 London, SW11 1DJ the United Kingdom address postcard Greetings Good night! Good morning! Good afternoon! Hello! Thank you.

8 99.8 Test znalostí Správné odpovědi: 1.c 2.b 3.a 4.a Test na známku Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura

9 99.9 Použité zdroje, citace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura 1.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/%C5%9Anie%C5%BCka_z_zachodu.jpg slide 4http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/%C5%9Anie%C5%BCka_z_zachodu.jpg 2.http://cs.wikipedia.org/wiki/Pozdravhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Pozdrav 3.Obrázky z databáze klipart 4.Český jazyk v sešitech – sloh, Ludmila Zimová, Fortuna, Praha 1992, s. 10-13. 5.Český jazyk 3 – učebnice pro 3. ročník, H. Muhlhauserová, Nová škola Brno, 1996, s. 30, 90. 1.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/%C5%9Anie%C5%BCka_z_zachodu.jpg slide 4http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/%C5%9Anie%C5%BCka_z_zachodu.jpg 2.http://cs.wikipedia.org/wiki/Pozdravhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Pozdrav 3.Obrázky z databáze klipart 4.Český jazyk v sešitech – sloh, Ludmila Zimová, Fortuna, Praha 1992, s. 10-13. 5.Český jazyk 3 – učebnice pro 3. ročník, H. Muhlhauserová, Nová škola Brno, 1996, s. 30, 90.

10 Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura 99.10 Anotace AutorMgr. Andrea Fibichová Období01 – 06/2013 Ročník1.- 5. ročník Klíčová slovaPozdrav, adresa, osnova, oslovení, představování, loučení, dobrý den, dobrou noc, dobré ráno, ahoj AnotacePrezentace popisující druhy pozdravů – kdy je používáme - praktická cvičení, psaní pozdravu podle osnovy, psaní adresy podle osnovy.


Stáhnout ppt "99.1 Pozdrav Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr. Andrea."

Podobné prezentace


Reklamy Google