Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Fügnerova 30tel.: 548 220 345 613 00 Brno Černá Polemob: 775 199 800-1 www.apla-jm.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Fügnerova 30tel.: 548 220 345 613 00 Brno Černá Polemob: 775 199 800-1 www.apla-jm.cz."— Transkript prezentace:

1 Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

2 Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

3 Historie  Vznik z iniciativy rodičů dětí s autismem, odborníků a sympatizantů, kteří již v minulosti společně pracovali na projektech APLA ČR v regionu  O potřebě vzniku a podpoře regionálních organizací rozhodla APLA ČR na své valné hromadě v Brně  Registrace občanského sdružení u MV ze dne (VS/1-1/49839/02)  Původní projekty: osobní asistence, sobotní výlety, setkávání sourozenců dětí s autismem, rodičovské skupiny, Café v Muzeu, Klub ÁČKO pro rodiče, prázdninové pobyty, školení pedagogické intervence (akr. MŠMT), klubovna Vlaštovka a relaxovna Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

4 Vize a cíle Osvěta Vzdělávání (akreditované kurzy MŠMT, MPSV) Informační kampaně, propagace Sociální služby Osobní asistence Odborné sociální poradenství Sdílení zkušenosti Svépomocné skupiny rodičů a sourozenců dobrovolnictví Volnočasové aktivity Zájmové kroužky Sobotní výlety Plavání Letní tábory Klubovna Zkvalitnění života lidem s PAS

5 Vzdělávání - MŠMT  Základy komunikace s vizuální podporou u dětí a žáků s PAS  Zvládání problémového chování  Základy grafomotoriky, nácvik čtení a psaní  Integrace a podpora dětí a žáků s PAS  Specifika vzdělávání dětí a žáků s PAS  Metodika podpory vzdělávání žáků s PAS  Volnočasové aktivity u dětí a žáků s PAS v rámci metodiky strukturovaného učení  Nácvik sebeobslužných dovedností u dětí s PAS  Aspekty psychologické diagnostiky a podpora dětí, žáků a studentů s PAS  Tvorba pomůcek jako prostředek k efektivnímu vzdělávání dětí, žáků a studentů s PAS  Vzdělávání dětí a žáků s autismem I, II Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

6  Osobní asistence u lidí s PAS a mentální retardací  Vzdělávací program pro poskytovatele sociálních služeb v oblasti terénní služby pro osoby s PAS Koordinátor vzdělávání: Ing. Tomáš Dostál Vzdělávání - MPSV Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

7 Informační kampaně, propagace  Veletrh Medical Fair  Konference  Info letáčky, jejich distribuce  Metodiky  Internetové stránky a)organizace: b)webové portály sociálních služeb: Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

8 Osobní asistence Poslání:  umožnit lidem s PAS setrvat v jejich přirozeném prostředí, pomáhat při činnostech, které nemohou vykonávat samostatně,  při komplexním rozvoji jejich osobnosti,  umožnit jim uspokojovat sociální potřeby  a v co největší míře je začlenit do společnosti  Hrazená terénní služba  Bez časového omezení 24 h denně  Personální zajištění: koordinátor, administrátor, skupina supervizorů, tým osobních asistentů Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

9 Kdo je osobní asistent  Definován zákonem 108/2006 Sb. Odborná způsobilost Zdravotní způsobilost Trestní bezúhonnost  Požadavky APLA-JM o.s. Osobnostní předpoklady Empatie 12 h vstupní kurz Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob: Koordinátorka osobní asistence: Mgr. Pavla Krňávková

10 Odborné sociální poradenství  systém sociálního zabezpečení systém dávek státní sociální podpory, sociální služby, pojištění (nemocenské, sociální, důchodové), efektivní využívá příspěvků apod.  sociálně terapeutické činnosti možnosti a výběr vhodné sociálně terapeutické činnosti s přihlédnutím k individuálním odlišnostem uživatele nebo jeho zástupce  vzdělávání možnosti vzdělávání osob s PAS, výběr a nabídka odpovídajících škol, školských a sociálních zařízení, specifika rámcových vzdělávacích programů předškolního, základního a speciálního vzdělávání, vymezení role asistenta pedagoga a osobního asistenta apod. Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

11 Odborné sociální poradenství Cílová skupina: rodiče dětí s PAS a zainteresovaná veřejnost Bezplatná sociální služba Personální zajištění: 2 poradkyně Úřední hodiny Pondělí: Úterý: 13 – 17 Poradkyně: Martina Prchalová, DiS. Mgr. Pavla Krňávková Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:

12 Zájmové kroužky: Sobotní výlety: 17. dubna, 22. května, 19. června Letní tábory: pobytový v Bučovicích, 2 příměstské Volnočasové aktivity Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob: úterýBubnování Ú terýSportovní kroužek č tvrtekKeramika pátekVýtvarný kroužek

13 Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob: KATEGORIE ODKAZY

14 O čem možná nevíte  Knihovna  Půjčovna kompenzačních pomůcek  Půjčovna krabic – krabicový systém  Laminování PECS  Facebook Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob: Plánujeme  Registrace odlehčovací služby: terénní a pobytová  Registrace DMS, Fórum dárců

15 Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob: Kontakty kancelar oas tursky vzdelavani /4000

16 Těšíme se na Vás Fügnerova 30tel.: Brno Černá Polemob:


Stáhnout ppt "Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. Fügnerova 30tel.: 548 220 345 613 00 Brno Černá Polemob: 775 199 800-1 www.apla-jm.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google