Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dvořák Radek 9.A. Popis ČD  České dráhy jsou národní železniční společnost v České republice. Skupina České dráhy zahrnuje České dráhy, a.s. a její dceřiné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dvořák Radek 9.A. Popis ČD  České dráhy jsou národní železniční společnost v České republice. Skupina České dráhy zahrnuje České dráhy, a.s. a její dceřiné."— Transkript prezentace:

1 Dvořák Radek 9.A

2 Popis ČD  České dráhy jsou národní železniční společnost v České republice. Skupina České dráhy zahrnuje České dráhy, a.s. a její dceřiné společnosti včetně ČD Cargo, a.s. V Česku je dominantním dopravcem v osobní i nákladní železniční dopravě. Skupina ČD je s 25 tisíci zaměstnanců jednou z největších českých firem jak podle počtu zaměstnanců (ještě v roce 2010 největší), tak podle konsolidovaných tržeb.

3 Klíčoví lidé Generální ředitelé Českých drah, a. s.  Dalibor Zelený  Petr Kousal  Josef Bazala, přešel do dceřiné společnosti ČD Cargo  Petr Žaluda  Dalibor Zelený  Daniel Kurucz, od 21.února 2014 ->

4 Osobní železniční doprava  České dráhy a SŽDC tradičně rozlišují kategorie vlaků (spojů) pro přepravu cestujících: osobní vlak (Os), spěšný vlak (Sp), rychlík (R) a expresní vlaky.  Expresní vlaky (vlaky vyšší kvality) se rozlišují na expres (Ex), Intercity (IC, mezi něž patří i vlaky s obchodním označením SC, SuperCity), EuroCity (EC) a EuroNight (EN). Tradiční osobní vlaky k vidění po celé ČR.

5 Vozový park ČD  ČD nově vlastní jednotky ČD RailJet, které vyrábí rakouská společnost Siemens. ČD RailJet se postupně nasazují na spoje EC na trase Praha hlavní nádraží -> Wiener Neustadt Hbf. ČD celkem objednalo 7 jednotek.  Od Österreichische Bundesbahnen (ÖBB, rakouský národní dopravce) si ČD pronajali více systémové lokomotivy 1216, zvané Taurus.  RailJet patří mezi nejmodernější vlaky Českých drah.

6 ČD Taurus ČD RailJet ČD Taurus

7 Korporátní nátěr  ČD mají svůj vlastní lak, který je označen názvem Najbrt. Lak je pojmenován podle autora studia Najbrt Aleše Najbrta.

8 Lak ČD Cargo  Vychází z laku Českých drah z Najbrtu, ale od ČD se liší.

9 PESA POLAND  ČD si nechali u polského výrobce PESA Poland zrekonstruovat vozy na rychlíkové spoje na trase Brno – Olomouc a Kolín – Ústí.  Dále si nechali vyrobit motorové jednotky řady 844 zvavé RegioShark.

10 ŽOS Vrútky  I u slovenských kolegů si ČD nechali zrenovovat vozy. Jedná se o bistro vozy řady ARmpee, které jsou složené z 1. vozové třídy a bistro oddělení.

11 Pars nova Šumperk  V Šumperku si ČD nechali zrekonstruovat vozy pro zlepšení dálkových spojů. Jedná se o velkoprostorový vůz Bdmpee a servisní vůz řady Bbdgmee.

12 ŠKODA Plzeň  Samozřejmě i u Škody Plzeň si ČD nechali zhotovit nějaké vlaky jako jsou: RegioPanter a elektrická lokomotiva 380.

13 Zdroje  http://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=882051.jpg&httpref= http://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=882051.jpg&httpref  http://cs.wikipedia.org/wiki/Najbrt_%28%C5%BEeleznice%29 http://cs.wikipedia.org/wiki/Najbrt_%28%C5%BEeleznice%29  http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A9_dr%C3%A1hy http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A9_dr%C3%A1hy  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f0/Brno,_hlavn%C3%AD_n%C3% A1dra%C5%BE%C3%AD,_Den_%C5%BEeleznice_2012,_jednotka_844.003_%2802%29.j pg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f0/Brno,_hlavn%C3%AD_n%C3% A1dra%C5%BE%C3%AD,_Den_%C5%BEeleznice_2012,_jednotka_844.003_%2802%29.j pg  http://www.zos-vrutky.sk/images/slides/slides_bg.jpg http://www.zos-vrutky.sk/images/slides/slides_bg.jpg  http://fasteners.fabory.com/Images/Czech%20Republic/Pictues%20NEWS/Pars_Pag e_1_Image_0002.jpg http://fasteners.fabory.com/Images/Czech%20Republic/Pictues%20NEWS/Pars_Pag e_1_Image_0002.jpg  http://www.skodaspartak.cz/boleslav/logo_4_300x200.jpg http://www.skodaspartak.cz/boleslav/logo_4_300x200.jpg


Stáhnout ppt "Dvořák Radek 9.A. Popis ČD  České dráhy jsou národní železniční společnost v České republice. Skupina České dráhy zahrnuje České dráhy, a.s. a její dceřiné."

Podobné prezentace


Reklamy Google