Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vítejte v naší škole! Provedeme Vás a představíme Vám naše školní a mimoškolní aktivity. Můžete vstoupit a nahlédnout k nám pod pokličku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vítejte v naší škole! Provedeme Vás a představíme Vám naše školní a mimoškolní aktivity. Můžete vstoupit a nahlédnout k nám pod pokličku."— Transkript prezentace:

1

2

3 Vítejte v naší škole! Provedeme Vás a představíme Vám naše školní a mimoškolní aktivity. Můžete vstoupit a nahlédnout k nám pod pokličku.

4

5 V měsíci září vítáme prvňáčky. V měsíci září vítáme prvňáčky.

6 V říjnu pouštíme draky a soutěžíme v různých „dračích“ kategoriích. V říjnu pouštíme draky a soutěžíme v různých „dračích“ kategoriích. Kluci zase mezi sebou bojují v prestižním turnaji ve stolním tenise MITUŠ OPEN. Kluci zase mezi sebou bojují v prestižním turnaji ve stolním tenise MITUŠ OPEN.

7 V listopadu probíhá řada sportovních akcí. Pořádáme mezitřídní turnaje ve florbale, přehazované a futsale V listopadu probíhá řada sportovních akcí. Pořádáme mezitřídní turnaje ve florbale, přehazované a futsale Pravidelně vyjíždíme na Slovensko. S našimi slovenskými přáteli se utkáváme především v míčových hrách. Zúčastňujeme se výtvarných dílen, řešíme zdravotní kvízy, seznamujeme se s historií města Žiliny. Pravidelně vyjíždíme na Slovensko. S našimi slovenskými přáteli se utkáváme především v míčových hrách. Zúčastňujeme se výtvarných dílen, řešíme zdravotní kvízy, seznamujeme se s historií města Žiliny.

8 Prosinec je nabitý. V tomto měsíci pořádají p. uč. z 1. stupně pro naše žáky ČERTOVÁNÍ s MIKULÁŠEM. Prosinec je nabitý. V tomto měsíci pořádají p. uč. z 1. stupně pro naše žáky ČERTOVÁNÍ s MIKULÁŠEM. Probíhá vánoční jarmark. Probíhá vánoční jarmark. Před školou se rozsvítí vánoční stromeček. Před školou se rozsvítí vánoční stromeček. Těsně před Vánocemi skáčeme do výšky na naší Vánoční laťce. Těsně před Vánocemi skáčeme do výšky na naší Vánoční laťce.

9 V měsíci lednu jsou v naší škole otevřeny dveře pro všechny rodiče, dědečky a babičky. Všichni se mohou přijít podívat do vyučovacích hodin, prohlédnout si školní budovu „od sklepa až na půdu“. V měsíci lednu jsou v naší škole otevřeny dveře pro všechny rodiče, dědečky a babičky. Všichni se mohou přijít podívat do vyučovacích hodin, prohlédnout si školní budovu „od sklepa až na půdu“. Další důležitou akcí je zápis do prvních tříd. Další důležitou akcí je zápis do prvních tříd.

10 V únoru vyrážíme na hory, na lyže a snowboardy, jedeme na lyžařský kurz, kde zažijeme hodně legrace. V únoru vyrážíme na hory, na lyže a snowboardy, jedeme na lyžařský kurz, kde zažijeme hodně legrace. Po lyžáku si ještě užíváme ledovou plochu. Po lyžáku si ještě užíváme ledovou plochu.

11 V tomto měsíci se můžete pobavit a zatančit si na našem školním plese. V tomto měsíci se můžete pobavit a zatančit si na našem školním plese. Také probíhá tradiční recitační soutěž pro oba stupně. Také probíhá tradiční recitační soutěž pro oba stupně.

12 A jsou tady Velikonoce a děti spolu s maminkami soutěží o nejkrásnější velikonoční výrobek. A jsou tady Velikonoce a děti spolu s maminkami soutěží o nejkrásnější velikonoční výrobek. V jídelně v odpoledních hodinách probíhá soutěž SUPERSTAR. Některé soutěžící uvidíme třeba za pár let v televizi. Kdo ví? V jídelně v odpoledních hodinách probíhá soutěž SUPERSTAR. Některé soutěžící uvidíme třeba za pár let v televizi. Kdo ví?

13 Každoročně vyjíždíme na kolech, pořádáme cyklovýlet. Každoročně vyjíždíme na kolech, pořádáme cyklovýlet. V květnu měříme síly se školami z celého kraje na akci „HURÁ NA TRETRU“ V květnu měříme síly se školami z celého kraje na akci „HURÁ NA TRETRU“ (dokonce jsme se stihli vyfotit i s olympijským vítězem Janem Železným)

14 V tomto měsíci pořádáme na školním hřišti pro družební školy z Polska a Slovenska „Mezinárodní sportovní den“. V tomto měsíci pořádáme na školním hřišti pro družební školy z Polska a Slovenska „Mezinárodní sportovní den“. A taky se loučíme s deváťáky. A taky se loučíme s deváťáky.

15

16

17 Škola je velmi dobře materiálně vybavena. Výuka probíhá v odborných učebnách s interaktivními tabulemi a tabulemi smart board. Učíme se v : multimediální učebně multimediální učebně učebnách s tabulí smart board učebnách s tabulí smart board učebně hudební výchovy učebně hudební výchovy fyzikálně- chemické laboratoři fyzikálně- chemické laboratoři počítačové učebně počítačové učebně Žáci mají k dispozici také : knihovnu knihovnu školní víceúčelové hřiště školní víceúčelové hřiště keramickou dílnu keramickou dílnu

18 Atletika – Mgr. Martina Vondrušková Atletika – Mgr. Martina Vondrušková Florbal – Mgr. Robert Novotný Florbal – Mgr. Robert Novotný Stolní tenis – Mgr. Tomáš Olša Stolní tenis – Mgr. Tomáš Olša Volný internet – Mgr. Eva Kalníková Volný internet – Mgr. Eva Kalníková Předškoláci – Mgr. Ivana Vavrečková Předškoláci – Mgr. Ivana Vavrečková Taneční kroužek – Mgr. Irena Goldová Taneční kroužek – Mgr. Irena Goldová Knihovnický kroužek – Mgr. Renáta Hlisnikowská Knihovnický kroužek – Mgr. Renáta Hlisnikowská Keramika pro děti v ŠD – Bc.Helena Hanselová Keramika pro děti v ŠD – Bc.Helena Hanselová Všeználek – Hana Chlustová Všeználek – Hana Chlustová Výtvarné kouzlení – Mgr. Denisa Grygarová Výtvarné kouzlení – Mgr. Denisa Grygarová

19 Ve škole vychází školní časopis MITUŠÁČEK pod vedením Mgr. Šárky Bestové. Ve škole vychází školní časopis MITUŠÁČEK pod vedením Mgr. Šárky Bestové. Náš časopis obsadil 3. místo v městské soutěži - Školní časopis v roce 2010. Náš časopis obsadil 3. místo v městské soutěži - Školní časopis v roce 2010. V celostátní soutěži obsadil 20. místo.

20 Žákovská rada, v níž má dvěma žáky zastoupení každá třída, se pravidelně schází a domlouvá na akcích, které budou ve škole probíhat. Žáci vznášejí připomínky, co by chtěli ve škole zlepšit, jak dopadly akce, které proběhly apod. Učí se samostatnosti v organizování, zajišťování a hodnocení těchto akcí. Žákovská rada, v níž má dvěma žáky zastoupení každá třída, se pravidelně schází a domlouvá na akcích, které budou ve škole probíhat. Žáci vznášejí připomínky, co by chtěli ve škole zlepšit, jak dopadly akce, které proběhly apod. Učí se samostatnosti v organizování, zajišťování a hodnocení těchto akcí.

21 Na podzim a v letních měsících se věnujeme intenzivně atletice na našem hřišti, které je pro tento sport velice dobře vybavené. Na respiriu 2.stupně si na nástěnce můžete přečíst atletické rekordy našich žáků. Na podzim a v letních měsících se věnujeme intenzivně atletice na našem hřišti, které je pro tento sport velice dobře vybavené. Na respiriu 2.stupně si na nástěnce můžete přečíst atletické rekordy našich žáků.

22 Každoročně se účastníme mnoha sportovních turnajů a závodů. Každoročně se účastníme mnoha sportovních turnajů a závodů. Diplomy, poháry a medaile máme vystaveny na respiriu 2.stupně.

23 Šárka Königová – 2.místo M. Evropy (mažoretky) Filip Kijonka – 2. místo M. Evropy (karate) Johanka Přádková M. Evropy (disco dance) Daniel Hašek Mistr Slezska (horská kola) František Hořák – 3.místo Mistrovství ČR (házená)

24 Ty nejlepší a nejhezčí práce našich žáků zdobí chodby školy. Ty nejlepší a nejhezčí práce našich žáků zdobí chodby školy.

25 Všechny třídy ve škole jsou nově vybaveny. Žáci mají nové lavice a židle, které je možno nastavit podle velikosti jednotlivých žáků. Všechny třídy ve škole jsou nově vybaveny. Žáci mají nové lavice a židle, které je možno nastavit podle velikosti jednotlivých žáků.

26 Naše školní družina má tři oddělení. Žáci, kteří navštěvují družinu, Naše školní družina má tři oddělení. Žáci, kteří navštěvují družinu, mají k dispozici úplně nové skříňky, do kterých si mohou ukládat své věci.

27 O výzdobu školy se stará p. učitelka Hermanová, která má na starosti pavilon 2.stupně a spojovací chodbu. Na výzdobě pavilonu 1.stupně se podílejí všechny pí. učitelky. A v budově ŠD a ve školní jídelně zase pí. vychovatelky. O výzdobu školy se stará p. učitelka Hermanová, která má na starosti pavilon 2.stupně a spojovací chodbu. Na výzdobě pavilonu 1.stupně se podílejí všechny pí. učitelky. A v budově ŠD a ve školní jídelně zase pí. vychovatelky.

28 Ve škole máme sestaven grantový tým, který každoročně podává Ve škole máme sestaven grantový tým, který každoročně podává řadu grantů. Granty, které jsou schváleny, slouží k dalšímu vylepšení naší školy nebo jsou použity pro potřebu našich žáků.

29 Každoročně naše škola pořádá okresní a krajské kolo dějepisné Každoročně naše škola pořádá okresní a krajské kolo dějepisné olympiády, v němž si žáci mohou změřit své vědomosti z dějepisu.

30 Součástí naší školy je i mateřská škola, která má šest oddělení. Součástí naší školy je i mateřská škola, která má šest oddělení. Děti si ve školce hrají, kreslí si, ale taky se pomalu připravují na školu v rámci „Přípravky pro předškoláky“. Od letošního roku se děti učí pod vedením paní učitelky Bc. Zuzany Ferencové v nově zřízené logopedické třídě. v nově zřízené logopedické třídě.

31


Stáhnout ppt "Vítejte v naší škole! Provedeme Vás a představíme Vám naše školní a mimoškolní aktivity. Můžete vstoupit a nahlédnout k nám pod pokličku."

Podobné prezentace


Reklamy Google