Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hobbys und Tätigkeiten (Záliby a činnosti) Základní škola Bohutín, okres Příbram VY_32_INOVACE_CIJ16_Záliby a činnosti Autor materiálu:Mgr. Pavel Hájek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hobbys und Tätigkeiten (Záliby a činnosti) Základní škola Bohutín, okres Příbram VY_32_INOVACE_CIJ16_Záliby a činnosti Autor materiálu:Mgr. Pavel Hájek."— Transkript prezentace:

1 Hobbys und Tätigkeiten (Záliby a činnosti) Základní škola Bohutín, okres Příbram VY_32_INOVACE_CIJ16_Záliby a činnosti Autor materiálu:Mgr. Pavel Hájek Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání podléhá autorskému zákonu. Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost.

2 zpívat fotografovat vařit tancovat jít na procházku jezdit na kole koukat na televizi počítat malovat SCHREIBE INS HEFT EIN ZAPIŠ DO SEŠITU Hobbys und Tätigkeiten (Záliby a činnosti)

3 číst hrát domino hrát na klavír hrát tenis dělat judo hrát fotbal psát hrát šachy hrát karty ERGÄNZE AUS DER FOLGENDEN SEITE DIE ÜBERSETZUNG Z NÁSLEDUJÍCÍ STRÁNKY DOPLŇ PŘEKLAD SETZE FORT POKRAČUJ

4 Ausgewählte Hobbys und Tätigkeiten Fußball spielen Judo machenTennis spielen Klavier spielenschreibenSchach spielen Karten spielenDomino spielenlesen malenrechnenfernsehen Rad fahrenspazieren gehentanzen kochenfotografierensingen

5 Das Modalverb möchten Fußball spielen Judo machen Tennis spielen Klavier spielen schreiben Schach spielen Karten spielen Domino spielen lesen malen rechnen fernsehen Rad fahren spazieren gehen tanzen kochen fotografieren singen Přečti se správnou výslovností a přelož: Ich möchte Rad fahren. Du möchtest lesen. Er möchte kochen. Sie möchte singen. Es möchte malen. Wir möchten Karten spielen. Ihr möchtet fernsehen. Sie möchten Tennis spielen. Tvoř podle vzorů podobné příklady. Já bych chtěl jezdit na kole. Ty bys chtěl číst. On by chtěl vařit. Ona by chtěla zpívat. Ono by chtělo malovat. My bychom chtěli hrát karty. Vy byste se chtěli dívat na televizi. Oni (ony, ona) by chtěli(a) hrát tenis.

6 Metodický list Název materiálu:VY_32_INOVACE_CIJ16_Záliby a činnosti Autor materiálu:Mgr. Pavel Hájek Zařazení materiálu: Šablona: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT (III/2) Sada: 32_INOVACE_CIJ Číslo DUM:32_INOVACE_CIJ01 Předmět: Německý jazyk Ověření materiálu ve výuce: Datum ověření: 6.5.2013Třída: 7. Ověřující učitel: Mgr. Pavel Hájek Anotace materiálu: Materiál určený k výuce německého jazyka. Je koncipován jako přehled některých koníčků. Podrobný metodický popis možností použití materiálu: DUM je zpracován pro výuku německého jazyka 7.ročníku ZŠ Bohutín na cca. jednu standardní vyučovací hodinu. Po jednotlivých překladech následuje společná kontrola a oprava případných chyb s vysvětlením. Na konci hodiny si žáci ověřují svoji slovní zásobu tvořením vět. Pracují se zápisem v sešitě. Učitel postupuje dle návodu v prezentaci. Může si také některý z úkolů vytisknout jako pracovní list. Zdroj obrázků: Galerie MS Klipart


Stáhnout ppt "Hobbys und Tätigkeiten (Záliby a činnosti) Základní škola Bohutín, okres Příbram VY_32_INOVACE_CIJ16_Záliby a činnosti Autor materiálu:Mgr. Pavel Hájek."

Podobné prezentace


Reklamy Google