Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Smíšené a listnaté lesy Tollerianová Lenka. Základní informace Jsou to lesy mírného pásu. Vyskytují se v oblastech s oceánským podnebím,min. 120 dní teploty.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Smíšené a listnaté lesy Tollerianová Lenka. Základní informace Jsou to lesy mírného pásu. Vyskytují se v oblastech s oceánským podnebím,min. 120 dní teploty."— Transkript prezentace:

1 Smíšené a listnaté lesy Tollerianová Lenka

2 Základní informace Jsou to lesy mírného pásu. Vyskytují se v oblastech s oceánským podnebím,min. 120 dní teploty nad 10°C. Střední část listnaté. Severní část smíšené.

3 Vertikální rozlišení 1) nížiny– do 200m,listnaté lesy (dub, buk) 2)pahorkatiny – 200-500m, dubo-habrové lesy, dnes zničeny, borové monokultury, hojné zemědělské využití 3) vrchoviny (podhorský) – 500-900m, smíšené lesy a jedle(bukovo-jedlové)

4 Smíšené lesy Rozkládají se převážně okolo Baltu v Evropě, Asii a v Severní Americe okolo velkých jezer. Mírné přímořské podnebí (teplá léta, chladné zimy, pravidelné srážky). Podzolová půda. Hustá populace, kulturní a průmyslová krajina, města, těžba nerostů. Problémy životního prostředí - znečištění ovzduší a vodních zásob.

5 Dřeviny Smrk, bříza, lípa, osika, korkový dub, borovice a lípa,jasan, javor,nejzápadnější část i habr… SmrkLípaOsika

6 Živočichové Srnec, jelen, zajíc, skunk, čipmunk, tygr, srnec, prase divoké, kočka divoká,veverka, kuna… Jelen Prase divoké Veverka

7 Listnaté lesy Rozkládají se převážně ve střední Evropě, na východním pobřeží Severní Ameriky a v povodí Mississippi Mírné přímořské podnebí (chladné zimy, teplá léta, srážky mezi 500-1000 mm, více jen na některých místech) Úrodné zalesněné hnědé půdy. Hustá populace, kulturní a průmyslová krajina,města. Původní listnaté lesy téměř neexistují, člověk je přeměnil na kulturní krajiny.

8 Dřeviny Bříza, vrba, jilm, javor, buk, topol,dub… Jilm BukBříza

9 Živočichové Srnec, kuna, jelen, bobr, tygr sibiřský, skunk,mýval,veverka, wapiti… Živočichové se živí nejen mladým listím, ale i plody, z nichž si často tvoří zásoby na zimu. Mýval Srnec

10 Konec Děkuji za pozornost...


Stáhnout ppt "Smíšené a listnaté lesy Tollerianová Lenka. Základní informace Jsou to lesy mírného pásu. Vyskytují se v oblastech s oceánským podnebím,min. 120 dní teploty."

Podobné prezentace


Reklamy Google