Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přírodověda 5. ročník Gabriela Mikulková 2013. Návod ke hře Hra je určena pro různý počet skupin (nebo jednotlivců) hráčů (1-6). Hráči si vyberou barevného.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přírodověda 5. ročník Gabriela Mikulková 2013. Návod ke hře Hra je určena pro různý počet skupin (nebo jednotlivců) hráčů (1-6). Hráči si vyberou barevného."— Transkript prezentace:

1 Přírodověda 5. ročník Gabriela Mikulková 2013

2 Návod ke hře Hra je určena pro různý počet skupin (nebo jednotlivců) hráčů (1-6). Hráči si vyberou barevného smajlíka, za kterého budou hrát. Poté si vyberou číslo rámečku, kliknou na něho a odpoví na otázku. Správnost své odpovědi si ověří kliknutím na vybranou otázku. Pokud odpoví správně, kliknou na svého barevného smajlíka a získávají bod. Pokud neodpoví správně, bod nemají. Ve hře pokračuje další skupina či jednotlivec. Hra končí v okamžiku, kdy jsou odpovězeny všechny otázky. Vítězí hráč či skupina s nejvíce body.

3 ZLATO ŽLUTÝ KOVOVÝ NEROST 1. ŽULA HORNINA SLOŽENA Z KŘEMENE, ŽIVCE A SLÍDY 2. ČERNÉ UHLÍ ČERNÁ HORNINA, KTERÁ VZNIKLA Z ROSTLIN 3. MAGNETIT ZÁSTUPCE ŽELEZNÉ RUDY 4. VÁPENEC VYRÁBÍ SE Z NĚHO CEMENT 5. ROPA ENERGETICKÁ KAPALNÁ SUROVINA 6. PÍSEK SYPKÝ STAVEBNÍ KÁMEN 7. STŘÍBRO KOV TĚŽENÝ V KUTNÉ HOŘE 8. VÁPENEC HORNINA VYTVÁŘEJÍCÍ KRASOVÁ ÚZEMÍ 9. PÍSKOVEC HORNINA Z PRACHOVSKÝCH SKAL 10. KŘEMEN NEROST, PŘI KŘESÁNÍ VZNIKAJÍ JISKRY 11. SLÍDA PRŮHLEDNÝ NEROST, JE SOUČÁSTÍ ŽULY 12. ŽIVEC NEROST, SLOUŽÍ ROSTLINÁM K VÝŽIVĚ (OBSAŽEN V ŽULE) 13. PÍSKOVEC HORNINA, ZE KTERÉ JE POSTAVEN KARLŮV MOST 14. PÍSKOVEC MĚKKÁ HORNINA SLOŽENA PŘEVÁŽNĚ Z KŘEMENE A ŽIVCE 15. ŽULA HORNINA POUŽÍVANÁ JAKO DLAŽEBNÍ KÁMEN 16. KOV CO OBSAHUJÍ RUDY? 17. ČERNÉ UHLÍ ENERGETICKÁ SUROVINA TĚŽENÁ V OKOLÍ OSTRAVY 18. ROPA ENERG. SUROVINA TĚŽENÁ V OKOLÍ HODONÍNA 19. Č. A H. UHLÍ HORNINA SPALOVANÁ V TEPELNÝCH ELEKTRÁRNÁCH 20. JADERNÁ ELEKTRÁRNA, KTERÁ VYUŽÍVÁ URAN 21. VODA, VÍTR, SLUNCE OBNOVITELNÝ ZDROJ ELEKTRICKÉ ENERGIE 22. NEROSTNÉ SUROVINY (STAVEBNÍ KAMENY, RUDY, PALIVA) NEOBNOVITELNÉ PŘÍRODNÍ ZDROJE 23. VODNÍ, SOLÁRNÍ VĚTRNÉ DRUHY ELEKTRÁREN VYUŽÍVAJÍCÍ OBNOVITELNÉ ZDROJE 24.

4 ODKAZY http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Gold-crystals.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Coal.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Quartz_Br%C3%A9sil.jpg


Stáhnout ppt "Přírodověda 5. ročník Gabriela Mikulková 2013. Návod ke hře Hra je určena pro různý počet skupin (nebo jednotlivců) hráčů (1-6). Hráči si vyberou barevného."

Podobné prezentace


Reklamy Google