Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mikrobi patří mezi živé organismy Jsou tak malé, že k tomu, abychom je viděli, potřebujeme mikroskop Vyskytují se v různých tvarech a velikostech Nacházejí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mikrobi patří mezi živé organismy Jsou tak malé, že k tomu, abychom je viděli, potřebujeme mikroskop Vyskytují se v různých tvarech a velikostech Nacházejí."— Transkript prezentace:

1

2 Mikrobi patří mezi živé organismy Jsou tak malé, že k tomu, abychom je viděli, potřebujeme mikroskop Vyskytují se v různých tvarech a velikostech Nacházejí se téměř VŠUDE! Někteří mikrobi jsou užiteční nebo dokonce nám prospěšní Jiní mikrobi nám mohou způsobit onemocnění

3 Existují tři různé typy bakterií. Vypadají jako: Spirály Tyčinky Kuličky (Campylobacter) (Lactobacillus) (Staphylococcus)  Jsou tak malé, že tisíce bakterií by se vešly na tak malou plochu jakou je tečka na konci této věty  Některé bakterie se využívají při vaření, například při výrobě jogurtu a sýrů.  Některé bakterie jsou nebezpečné a způsobují nemoci.  Bakterie se velmi rychle rozmnožují.

4 Chřipka  Viry jsou dokonce ještě menší než bakterie a někdy v nich mohou i žít!  Některé viry mohou způsobovat nemoci.  Nemoci jako plané neštovice a chřipka jsou způsobeny viry.  Viry se velmi dobře šíří z jednoho člověka na druhého.

5 PenicilliumDermatophyte  Plísně jsou největší ze všech mikroorganismů.  Plísně se vyskytují ve vzduchu, na rostlinách, v půdě i ve vodě.  Plísně můžeme nalézt také na starém chlebu i na marmeládě.  Z některých plísní se vyrábějí antibiotika!


Stáhnout ppt "Mikrobi patří mezi živé organismy Jsou tak malé, že k tomu, abychom je viděli, potřebujeme mikroskop Vyskytují se v různých tvarech a velikostech Nacházejí."

Podobné prezentace


Reklamy Google