Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace."— Transkript prezentace:

1 7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr. Hana Kopčanová 1.Obsah 2.B 3.C 4.Č 5.D 6.F 7.G 8.H 9.CH 10.J 11.K 12.N 13.R 14.Ř 15.Š 16.T 17.V 18.Y 19.Z 20.Ž

2 7.2 Písmeno b, B. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Zkus jej psát. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk BUBENÍK Bubnujeme na buben, pojďte děti, pojďte ven! Bubnujeme bum, bum, bum, budeme mít nový dům. A kdo s námi nepůjde, ten v něm bydlet nebude. b B

3 7.3 Písmeno c, C. Prohlédni si písmeno. Hledej jej v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk HONIČKA Honí kluci v ulici Lucinku i Alici. Chlapcům holky vejce daly a kluci je vyšlehali. C c Zkuste nazdobit velikonoční vajíčko.

4 7.4 Písmeno č, Č. Prohlédni si písmeno. Hledej jej v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Taneček Potůček teče kolem boučků, Anička tančila na paloučku. Když pak nožky unavila, v potůčku je namočila. Č č Grafomotorika: Tančila, Anička, tančila, dokola se točila

5 7.5 Písmeno d, D. Prohlédni si písmeno d, D. Hledej jej v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk U VODY Půjdeme do vody, to budou závody. David nás povede, ten plavat dovede. Olda se nedal a doplaval nejdál. D d

6 7.7 Písmeno f, F. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Zkus jej napsat. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk FOUKÁ, FOUKÁ Fouká venku, fouká, Haf se z boudy kouká. Fanda volá na Hafa, ať vstane a zahafá. Hafá Haf, že nevstane, až to foukat přestane. F f

7 7.8 Písmeno g, G. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Zkus obtáhnout a nakreslit preclík. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk GUSTA Gusto, Gusto, Gustíku! G je jak půl preclíku. Gusta má míč gumový. Kdo má také takový? Dává góly, ten to umí! Gusta je kluk jako z gumy. G g

8 7.9 Písmeno h, H. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Hh HUSA Víte, co je pochod husí? Každá husa to znát musí. Levá, pravá, houpy, hou, pěkně jedna za druhou.

9 7.10 Písmeno ch, Ch. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Ch ch CHECHTAVÁ Chacha, chichu, chacha, chichu, copak je ti, Honzo, k smíchu? Jakpak bych se nechechtal, když mě táta polechtal. Polechtal mě na zádech, smíchem sotva chytám dech.

10 7.11 Písmeno j, J. Prohlédněte si písmeno. Najděte jej v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk JABLÍČKA Jenda sedí pod jabloní, jablíčka až k němu voní. Jedno spadlo, hned je zvedl. To je pěkné, jemine! Ještě jedno nedojedl a už má chuť na jiné. J j Jablíčko si obtáhni a zkus si takové nakreslit.

11 7.12 Písmeno k, K. Písmeno si prohlédni a hledej v básničce. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Kk KUKAČKA Kája kouká na kukačku na vysokém buku. Volá na ni: „Kuku, kuku!“ Ona na něj: „Kluku, kluku!“ Grafomotorika: Naše Micka ráda mlíčko, kam poletíš, vlaštovičko?

12 7.13 Písmeno N, n. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk SÁNĚ Jenda měl sáně, sedl si na ně. Pustil se s nimi dolů ze stráně. Jede jako na koni a že všechny dohoní! Dohonil je. Už je v nich! Bác a už je po saních! N n Zkus nakreslit stopu saní modrou pastelkou na papír.

13 7.15 Písmeno R, r. Hledej písmeno v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk R r Hadrová panenka Klára má hadrovou Petru, právě ji obléká do trika, svetru. Triko má proužky a svetr kruhy, na svetru, na triku jsou barvy duhy. Místo čárek, puntíků, maluj proužky na triku.

14 7.16 Písmeno Ř, ř. Hledej písmeno v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Ř ř KUCHAŘSKÁ Z komína se kouří, večeře se vaří. Kuchařka si při tom říká: „Pro Mařenku, pro Jiříka, i pro toho Řehoře, co tam křičí ve dvoře.“ Grafomotorika: Kuchařovi pomůžeme, všechny řízky naklepeme.

15 7.16 Písmeno Š, š. Hledej písmeno v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Š š Švadlenka Šiju, šiju, košilku, ušiju ji za chvilku. Pak ušiju kabátek, naší Dáši na svátek. Grafomotorika: Jedna klička, druhá klička upleteme svetry, trička.

16 7.17 Písmeno T, t. Hledej písmeno v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk T t Kotě Malé kotě sedí v botě, tiše kouká na pavouka, jak si v bytě souká nitě. Potom chytí klubko nití, zapletlo se – už je v síti! Grafomotorika: My kočičce pomáháme, klubíčko jí namotáme.

17 7.19 Písmeno V, v. Hledej písmeno v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk V v VAŠEK Vašek chytil vrabce, vrabce už má v kapse. Vyběhl s ním na ulici, vrabec ulét nohavicí. Vašek slzy stírá, v kapse byla díra. Grafomotorika: Nasyp ptáčkům zrníčka ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

18 7.20 Písmeno Y, y. Hledej písmeno v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Y y YETTI Ypsilon je první hláska tajemného slova Yetti. Yetti hodně jí a mlaská, když si dává do trumpety. Grafomotorika: Nakreslete si sněhovou vločku nebo ji složte z papíru.

19 7.21 Písmeno Z, z. Hledej písmeno v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Z z ZAJÍC Za vesnicí pod lesem u zelené meze, leze, leze jezevec, zelí z pole veze. Za jezevcem dívá se zajíc u meze, kam ten tlustý jezevec zelí zaveze. Grafomotorika: Zkus nakreslit pavučinu. A kdo zvládne, přikreslí pavouka.

20 7.22 Písmeno Ž, ž. Hledej písmeno v básni. Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Ž ž JEŽEK A UŽOVKA Žene ježek užovku po pěšině k potoku. Běží za ní, co jen může, než mu žbluňkne do kaluže. Vzal si boty kožené, že užovku dožene. Grafomotorika: Ježkovi dokresli bodlinky.

21 7.23 Použité zdroje, citace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Moje první abeceda, Miloš Holas, Adolf Dudek.nakladatelství Librex 1996 Brousek pro tvůj jazýček, František Kábele, Luděk Vimr. Albatros 1970 Abeceda zvířátek, Jiří Žáček, Jiřina Lockerová. Fragment, 1992 Říkadla a omalovánky, Mgr. Helena Kolbábková. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/16/Yeti_by_Philippe_Semeria.jpg/220pxYeti_by_Philippe_Semeria.jpg Obrázky z databáze klipart

22 7.24 Anotace: Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk AutorMgr. Hana Kopčanová Období07 - 12/2012 Ročník1. ročník Klíčová slovaZásobník básní pro jednotlivá písmena. AnotacePrezentace popisující postup při vyvození písmen.


Stáhnout ppt "7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace."

Podobné prezentace


Reklamy Google