Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena"— Transkript prezentace:

1 7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena
Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace 7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena Obsah B C Č D F G H CH J K N R Ř Š T V Y Z Ž Víte, kdo způsobuje angínu, chřipku, nebo neštovice? Autor: Mgr. Hana Kopčanová

2 Elektronická učebnice - I
Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace 7.2 Písmeno b, B Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Zkus jej psát. B b BUBENÍK Bubnujeme na buben, pojďte děti, pojďte ven! Bubnujeme bum, bum, bum, budeme mít nový dům. A kdo s námi nepůjde, ten v něm bydlet nebude.

3 7.3 Písmeno c, C. Prohlédni si písmeno. Hledej jej v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.3 Písmeno c, C Prohlédni si písmeno. Hledej jej v básni. C c HONIČKA Honí kluci v ulici Lucinku i Alici. Chlapcům holky vejce daly a kluci je vyšlehali. Zkuste nazdobit velikonoční vajíčko.

4 7.4 Písmeno č, Č. Prohlédni si písmeno. Hledej jej v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.4 Písmeno č, Č Prohlédni si písmeno. Hledej jej v básni. Č č Grafomotorika: Tančila, Anička, tančila, dokola se točila Taneček Potůček teče kolem boučků, Anička tančila na paloučku. Když pak nožky unavila, v potůčku je namočila.

5 7.5 Písmeno d, D. Prohlédni si písmeno d, D. Hledej jej v básni.
Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace 7.5 Písmeno d, D Prohlédni si písmeno d, D. Hledej jej v básni. d D U VODY Půjdeme do vody, to budou závody. David nás povede, ten plavat dovede. Olda se nedal a doplaval nejdál.

6 Elektronická učebnice - I
Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace 7.7 Písmeno f, F Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Zkus jej napsat. F f FOUKÁ, FOUKÁ Fouká venku, fouká, Haf se z boudy kouká. Fanda volá na Hafa, ať vstane a zahafá. Hafá Haf, že nevstane, až to foukat přestane.

7 Elektronická učebnice - I
Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace 7.8 Písmeno g, G. Prohlédni si písmeno Najdi jej v básni. Zkus obtáhnout a nakreslit preclík. G g GUSTA Gusto, Gusto, Gustíku! G je jak půl preclíku. Gusta má míč gumový. Kdo má také takový? Dává góly, ten to umí! Gusta je kluk jako z gumy.

8 7.9 Písmeno h, H. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.9 Písmeno h, H. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. H h HUSA Víte, co je pochod husí? Každá husa to znát musí. Levá, pravá, houpy, hou, pěkně jedna za druhou.

9 7.10 Písmeno ch, Ch. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.10 Písmeno ch, Ch. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. Ch ch CHECHTAVÁ Chacha, chichu, chacha, chichu, copak je ti, Honzo, k smíchu? Jakpak bych se nechechtal, když mě táta polechtal. Polechtal mě na zádech, smíchem sotva chytám dech.

10 7.11 Písmeno j, J. Prohlédněte si písmeno. Najděte jej v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.11 Písmeno j, J. Prohlédněte si písmeno. Najděte jej v básni. J j Jablíčko si obtáhni a zkus si takové nakreslit. JABLÍČKA Jenda sedí pod jabloní, jablíčka až k němu voní. Jedno spadlo, hned je zvedl. To je pěkné, jemine! Ještě jedno nedojedl a už má chuť na jiné.

11 7.12 Písmeno k, K. Písmeno si prohlédni a hledej v básničce.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.12 Písmeno k, K. Písmeno si prohlédni a hledej v básničce. K k Grafomotorika: Naše Micka ráda mlíčko, kam poletíš, vlaštovičko? KUKAČKA Kája kouká na kukačku na vysokém buku. Volá na ni: „Kuku, kuku!“ Ona na něj: „Kluku, kluku!“

12 7.13 Písmeno N, n. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.13 Písmeno N, n. Prohlédni si písmeno. Najdi jej v básni. N n SÁNĚ Jenda měl sáně, sedl si na ně. Pustil se s nimi dolů ze stráně. Jede jako na koni a že všechny dohoní! Dohonil je. Už je v nich! Bác a už je po saních! Zkus nakreslit stopu saní modrou pastelkou na papír.

13 7.15 Písmeno R, r . Hledej písmeno v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.15 Písmeno R, r . Hledej písmeno v básni. R r Místo čárek, puntíků, maluj proužky na triku. Hadrová panenka Klára má hadrovou Petru, právě ji obléká do trika, svetru. Triko má proužky a svetr kruhy, na svetru, na triku jsou barvy duhy.

14 7.16 Písmeno Ř, ř . Hledej písmeno v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.16 Písmeno Ř, ř . Hledej písmeno v básni. Ř ř Grafomotorika: Kuchařovi pomůžeme, všechny řízky naklepeme. KUCHAŘSKÁ Z komína se kouří, večeře se vaří. Kuchařka si při tom říká: „Pro Mařenku, pro Jiříka, i pro toho Řehoře, co tam křičí ve dvoře.“

15 7.16 Písmeno Š, š . Hledej písmeno v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.16 Písmeno Š, š . Hledej písmeno v básni. Š š Grafomotorika: Jedna klička, druhá klička upleteme svetry, trička. Švadlenka Šiju, šiju, košilku, ušiju ji za chvilku. Pak ušiju kabátek, naší Dáši na svátek.

16 7.17 Písmeno T, t . Hledej písmeno v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.17 Písmeno T, t . Hledej písmeno v básni. T t Kotě Malé kotě sedí v botě, tiše kouká na pavouka, jak si v bytě souká nitě. Potom chytí klubko nití, zapletlo se – už je v síti! Grafomotorika: My kočičce pomáháme, klubíčko jí namotáme.

17 7.19 Písmeno V, v . Hledej písmeno v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.19 Písmeno V, v . Hledej písmeno v básni. V v VAŠEK Vašek chytil vrabce, vrabce už má v kapse. Vyběhl s ním na ulici, vrabec ulét nohavicí. Vašek slzy stírá, v kapse byla díra. Grafomotorika: Nasyp ptáčkům zrníčka ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

18 7.20 Písmeno Y, y . Hledej písmeno v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.20 Písmeno Y, y . Hledej písmeno v básni. Y y Grafomotorika: Nakreslete si sněhovou vločku nebo ji složte z papíru. YETTI Ypsilon je první hláska tajemného slova Yetti. Yetti hodně jí a mlaská, když si dává do trumpety.

19 7.21 Písmeno Z, z . Hledej písmeno v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.21 Písmeno Z, z . Hledej písmeno v básni. Z z ZAJÍC Za vesnicí pod lesem u zelené meze, leze, leze jezevec, zelí z pole veze. Za jezevcem dívá se zajíc u meze, kam ten tlustý jezevec zelí zaveze. Grafomotorika: Zkus nakreslit pavučinu. A kdo zvládne, přikreslí pavouka.

20 7.22 Písmeno Ž, ž . Hledej písmeno v básni.
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.22 Písmeno Ž, ž . Hledej písmeno v básni. Ž ž Grafomotorika: Ježkovi dokresli bodlinky. JEŽEK A UŽOVKA Žene ježek užovku po pěšině k potoku. Běží za ní, co jen může, než mu žbluňkne do kaluže. Vzal si boty kožené, že užovku dožene.

21 Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace
Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.23 Použité zdroje, citace Moje první abeceda, Miloš Holas, Adolf Dudek.nakladatelství Librex 1996 Brousek pro tvůj jazýček, František Kábele, Luděk Vimr. Albatros 1970 Abeceda zvířátek, Jiří Žáček, Jiřina Lockerová. Fragment, 1992 Říkadla a omalovánky, Mgr. Helena Kolbábková. Obrázky z databáze klipart

22 7.24 Anotace: Autor Mgr. Hana Kopčanová Období 07 - 12/2012 Ročník
Elektronická učebnice - Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2, příspěvková organizace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk 7.24 Anotace: Autor Mgr. Hana Kopčanová Období /2012 Ročník 1. ročník Klíčová slova Zásobník básní pro jednotlivá písmena. Anotace Prezentace popisující postup při vyvození písmen.


Stáhnout ppt "7.1 Zásobník básní a říkadel na jednotlivá písmena"

Podobné prezentace


Reklamy Google