Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Buildings with Unique Design

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Buildings with Unique Design"— Transkript prezentace:

1 Buildings with Unique Design
Unikátní stavby

2 Wooden Gagster House (Archangelsk, Russia)
Ruský mafián Nikolai Sutyagin se rozhodl postavit dům vlastníma rukama. Psal se rok 1992 a v plánu měl dvoupatrovou dřevostavbu. S konečným výsledkem se ale nespokojil a dům neustále vylepšoval. Nakonec přistavil dalších 11 pater a vytvořil úžasnou a pravděpodobně nejvyšší dřevostavbu na světě. Město Archangelsk se pokoušelo dřevostavbu strhnout, především kvůli nebezpečí požáru. Jelikož materiál většiny domů ve městě tvoří dřevo, vznícení rekordního mrakodrapu by pro okolní stavby znamenalo pohromu. Sutyagin nakonec spor vyhrál, prozatím demolice nehrozí.

3 Blur Building, Švýcarsko - jezerní pavilon postavený pro EXPO 2002
                                                                            Blur Building, Švýcarsko - jezerní pavilon postavený pro EXPO 2002

4 Olympijský stadium Montreal, Canada 1976

5 Koncertní hala v Santa Cruz, ostrov Tenerife - Španělsko

6 Walt Disney - koncertní hala , Los Angeles

7 Raffles Dubai – luxusní hotel, který nabízí v 19.patrech 248 pokojů.

8 National Theatre, Beijing
V Pekingu bylo otevřeno nové Národní divadlo, které se se svými třemi sály uzavřenými ve skleněném vejci „plave“ na obrovském jezeře. Do megalomanské luxusně zařízené budovy se diváci dostávají speciálním proskleným podchodem pod vodou.

9 Náměstí federace, Melbourne, Austrálie

10 Nautilus House (Hlemýždí dům) Mexico City

11 Muzeum her a lidského poznání, Rochester , USA

12 Zařízení pro vymýcení zla, tak se jmenuje tato socha obráceného kostelíka, Vancouver. Obecní pokladnu stála víc než dolarů.

13 Eden project (United Kingdom)
Projekt Eden je turistickou atrakcí Velké Británie, kam návštěvníci jezdí spatřit flóru ze všech koutů světa. Komplex několika kopulí tvořený ze stovek šestiúhelníků a pětiúhelníků nabízí atmosféru tropického ostrova či středozemní podnebí. Vznikl v jámě po zrušeném kaolinovém dole a najdeme zde na druhů rostlin.

14 Hotel Grand Lisboa, Macao
Macao je bývalá portugalská kolonie, od roku 1999 zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky.

15 Moderní a o trochu větší Iglů, Aljaška

16 Dům UFO, Sanjhih, Taiwan. Je ale prázdný!

17 Německá stavební firma Nord LB staví moderně.
Nord LB building Hannover, Germany Německá stavební firma Nord LB staví moderně.

18 La Pedrera Barcelona, Španělsko
La Pedrera je další z tvorby Gaudího a je 2. nejnavštěvovanějším z muzeí v Barceloně. Původně to měl být jeden z nejpodivuhodnějších bytových domů kdy postavených. Nájemníci se ale nehrnuli, protože zdi byly nepravidelně tvarované, a byly obavy, že se sem jejich nábytek nevejde. A tak Barcelona získala další muzeum.

19 Fuji televizní budovy Tokio, Japonsko

20 Lotus Temple Delhi, India
Chrám je 40 m vysoký, nachází se v Kalkaji na jihu Dillí, je ve tvaru lotosu. Postavený je z mramoru, cementu, píseku a dolomitu (1986). Je otevřen všem vyznáním a je ideálním místem pro meditaci a získání klidu a míru.

21 Křivý dům, Sopoty Polsko
Polský architekt Crooked House byl inspirován ilustrací jedné strašidelné pohádky. V domě se nachází několik restaurací,takže vycházejícím hostům se tvary domu nemusejí zdát zase tak moc zvláštní.

22 Mind House Barcelona, Španělsko

23 UCSD Geisel LibrarySan Diego knihovna lékařské fakulty ze 60tých let.

24 Kunsthaus Graz, Austria
Štýrský Hradec, druhé největší město Rakouska bylo r vyhlášeno hlavním městem evropské kultury. K té příležitosti zde bylo otevřeno toto muzeum moderního umění.

25 Kansas City Public Library Missouri, United States. Veřejná knihovna.
Obyvatelé města sami rozhodli, které tituly knih budou při stavbě použity.

26 Gherkin Building London
Londýnská „okurka" , „nakládačka“, nebo „sexy okurka“- je kancelářská budova Swiss Re, která posbírala snad všechna možná ocenění v architektuře. Její návrh musel dát zabrat - např. tvar okurky je uzpůsoben tak, aby minimalizoval nárazy větru, se kterými je v Londýně problém.

27 Forest Spiral Darmstadt, Germany
Forest Spiral Darmstadt, Germany. Lesní spirála, postavená podle návrhů Friedensreicha Hundertwassera je významnou stavbou ve čtvrti Bürgerparkviertel na okraji historického jádra. Cílem bylo docílit toho, aby obytný prostor nevznikal na úkor přírody, nýbrž aby město přirozeně splynulo s přírodou. Obrázek ale zachycuje jen část komplexu, kde stromy rostou i na střechách.

28 Casa da musica, koncertní síň, Porto, Portugal
Casa da Musica má dva hlavní sály, ačkoli mnoho jiných částí budov lze snadno přizpůsobit pro koncerty a jiné činnosti (dílny, vzdělávací aktivity, atd.). Největší posluchárna má počáteční kapacitou 1238 lidí.

29 Cowboy Boots Bathroom Seattle, USA
Tyto boty měly původně sloužit jako toalety jedné čerpací stanice. Teď „zdobí“ park v Seattlu. Při pohledu na to ale bolí oči. Nebo bolejí ?

30 The Torre Galatea Figueras, Spain
To je věž (Torre Galatea). Dalí zde strávil poslední léta svého života.

31 The sheep building, New Zealand - budova v podobě ovce je z vlnitého plechu.

32 Cubic Houses, Rotterdam, Netherlands
Podobně jako v Praze vyvolává údiv architektonicky zvláštní tančící dům, v Rotterdamu tuto roli plní krychlové domy navržené Pietem Blomem, Většina z nich je běžně obývána nájemníky, jeden z domů je však otevřen veřejnosti jako muzeum.

33 Muzeum BMW – Mnichov, Německo
) Muzeum BMW – Mnichov, Německo

34 Atomium (Brussels, Belgium)
Atomium je model základní buňky krystalové mřížky železa zvětšený 165 miliardkrát. Atomium bylo projektováno jako symbol mezinárodní výstavy (1958) a nemělo stát déle, než výstava trvala, stojí ale dodnes.

35 Snad by to mohlo i kousek popojet
The Never Was Haul Berkeley, California Snad by to mohlo i kousek popojet

36 Piano shaped building (Huainan, China)
Tento houslo-pianový dům se nachází ve městě Chuaj-nan, Čína. Dokonce i schody jsou ve tvaru houslí. Holt co číňan, to muzikant.

37 The Esplanade, Singapore
Kulturní centrum mající název jako nedaleká Promenáda. Koncertní sál má 1600 sedadel, divadlo 2000 míst. Ve 3. patře je knihovna, jsou zde i obchody.

38 Annunciation Greek Orthodox Church Milwaukee, USA .
Chrám řecké pravoslavné církve.

39 Nakagin Capsule Tower (Tokyo, Japan)
Obě věže jsou vlastně poskládané z buněk, které slouží jako kanceláře nebo obytné prostory.

40 Dům UFO - Nový Zéland

41 The National Library (Minsk, Belarus)
Národní knihovna Běloruska – Minsk 2002 začátek stavby, otevřena 2006 112 670 m2 prostor pro veřejnost úložiště pro 14 mil. knih = horní část budovy „diamant“ speciální dopravní mechanismus pro dopravu knih ze skladů do studoven (trvá 20 min.) 19 sálů; některé z nich používá Lukašenko pro svá jednání 1850 čtenářských míst prostor pro hlídání dětí – placená služba posilovna, restaurace, galerie umění živé květiny 1.500 zaměstanců - otevřeno 9-21 h. The National Library (Minsk, Belarus)

42 Královské museum Ontário (Toronto, Canada)

43 Největší světové válcové akvárium
Umístěno je v hale hotelu Radisson SAS v Berlíně. 25 metrů vysoký válec obsahuje asi 900,000 litrů mořské vody. Je zde 56 druhů ryb (celkem okolo ks).

44 Kamenný dům Portugalsko

45 Dancing Building Prague, Czech Republic
Tančící dům, jinak také Ginger and Fred, dokončený roku 1996, stojí v Praze na pravém břehu Vltavy na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. Jedná se o první stavbu špičkových světových architektů, která byla v hlavním městě po sametové revoluci realizována. Co myslíš, dá se v tom špičkovém domě normálně bydlet ? Tuto taneční kreaturu nechala v letech postavit nizozemská pojišťovna, nyní ING. Kolik to stálo, to se mi nepodařilo zjistit.

46 Upside Down House (Szymbark, Poland)
Stavba není zajímavá pouze vnější obrácenou konstrukcí, ale především kompletně obráceným interiérem, který je propracovaný do nejmenších detailů.Záclonky visí poslušně z oken, na parapetech nechybí pokojové květiny, na stropě je umístěn nábytek. Vše je tzv. hlavou dolů. Ve chvíli, kdy vstoupíte do domu, začíná hra s vaším vizuálním vnímáním. Mnoho návštěvníků potvrdilo, že po několika minutách strávených uvnitř domu začali ztrácet rovnováhu a točila se jim hlava. Někteří měli takovou závrať, že nebyli schopni ani mluvit.

47 Gas Natural headquarters
(Barcelona, Spain) výšková administrativní budova stojící na pobřeží nedaleko historického centra Barcelony. Horní polovina domu slouží potřebám katalánské plynárenské firmy Gas Natural a zbytek kancelářských ploch je pronajímán ostatním firmám. Budova se skládá ze tří hlavních částí: devadesátimetrové skleněné věže, “ležící věže” a zrekonstruované kaskádovité čtyřpodlažní stavby.

48 The End The konec


Stáhnout ppt "Buildings with Unique Design"

Podobné prezentace


Reklamy Google