Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Světový pohádkář Hans Christian Andersen

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Světový pohádkář Hans Christian Andersen"— Transkript prezentace:

1 Světový pohádkář Hans Christian Andersen
Za předpokladu použití učebnice Čítanka pro 5. ročník a psacích potřeb

2 Dánský spisovatel Hans Christian Andersen
Je považován za nejslavnějšího světového pohádkáře. Ve čtrnácti letech se vydal do Kodaně s cílem proslavit se. Kromě další tvorby napsal celkem 156 pohádek, které převážně sám, bez předlohy, vymýšlel. Které jeho pohádky znáš? Použij slova z nápovědi: SNĚHOVÁ CÍSAŘŮV CÍNOVÝ DIVOKÉ OŠKLIVÉ NOVÉ MALÁ V Kodani najdeme na jeho počest sochu malé mořské víly.

3 Poznáváme pohádky H. Ch. Andersena
Přečti v čítance ukázku Holčička se sirkami. Jaká byla holčička z Andersenovy pohádky? Může být ještě dnes takové ubohé dítě? Lidé trávili silvestrovskou noc doma, proč ona ne? Jak se lišil svět ostatních lidí, které viděla, od jejího? Co holčička říkala babičce? Proč neprodala sirky? Vítězí v této pohádce dobro nad zlem?

4 Poznáváme pohádky H. Ch. Andersena
Přečti v čítance ukázku Pastýřka a kominíček. Jak vypadaly porcelánové postavičky na stolku pod zrcadlem? Co figurky prožívaly? Jak se stalo, že figurky ožily? Co předpovídal Číňan panence? Co bylo k vidění na skříni po prababičce?

5 Poznáváme pohádky H. Ch. Andersena
Přečti v čítance ukázku Starý dům. O jakém domě se v pohádce vypráví? Proč si starý pán připadal osamělý? Co pěkného udělal chlapec, který bydlel naproti starému domu? Jak se cítil u starého pána cínový vojáček? Co se stalo s domem a starým mužem později? Jak pokračoval příběh malého chlapce? Vítězí v této pohádce dobro nad zlem?


Stáhnout ppt "Světový pohádkář Hans Christian Andersen"

Podobné prezentace


Reklamy Google