Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Žánry elektronické hudby Zpracoval: Lukáš Indrák 9.A ZŠ a MŠ, Brno Horníkova 1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Žánry elektronické hudby Zpracoval: Lukáš Indrák 9.A ZŠ a MŠ, Brno Horníkova 1."— Transkript prezentace:

1 Žánry elektronické hudby Zpracoval: Lukáš Indrák 9.A ZŠ a MŠ, Brno Horníkova 1

2 Obsah 1. Úvod Úvod 1.Trance Trance 2.Tekno Tekno 3.Drum and bass Drum and bassDrum and bass 4.Hardstyle Hardstyle 5.Jungle Jungle 2. Porovnání rychlosti Porovnání rychlosti Porovnání rychlosti 3. Závěr Závěr 4. Použité informační zdroje Použité informační zdroje Použité informační zdroje

3 1. Úvod Elektronická hudba je volný termín pro hudbu, vytvářenou elektronickými nástroji, tedy zdroji zvuku, které disponují elektronickými součástmi, např.Theremin, syntetizér, sampler, počítač, apod. Elektronická hudba je volný termín pro hudbu, vytvářenou elektronickými nástroji, tedy zdroji zvuku, které disponují elektronickými součástmi, např.Theremin, syntetizér, sampler, počítač, apod. Nástroje elektromechanické jako je elektrická kytara sem nepatří. Nástroje elektromechanické jako je elektrická kytara sem nepatří.

4 1. Trance Trance bývá popisován jako melodický styl s více či méně volnou formou vycházející z kombinace techna a housu. Trance bývá popisován jako melodický styl s více či méně volnou formou vycházející z kombinace techna a housu. Opakující se základní motiv se během skladby zároveň rozvíjí ve mnohovrstevnatou melodii. Opakující se základní motiv se během skladby zároveň rozvíjí ve mnohovrstevnatou melodii. Bicí mohou být rázné, ale není jim kladena taková důležitost, jako např. u drum'n'bassu nebo techna. Bicí mohou být rázné, ale není jim kladena taková důležitost, jako např. u drum'n'bassu nebo techna.

5 2. Tekno Freetekno je název pro hudební styl a s ním spojenou scénu. Freetekno je název pro hudební styl a s ním spojenou scénu. Hudebně je freetekno undergroundová odnož techna, má velký "zkreslený" basový rytmus, který se pohybuje v rozmezí 170 a 200 BPM. Hudebně je freetekno undergroundová odnož techna, má velký "zkreslený" basový rytmus, který se pohybuje v rozmezí 170 a 200 BPM.

6 3. Drum and bass Drum’n’Bass je hudební styl elektronické hudby vzniklý na počátku 90. let 20. století. Drum’n’Bass je hudební styl elektronické hudby vzniklý na počátku 90. let 20. století. Pro tento styl jsou charakteristické převážně instrumentální skladby, založené na výrazné basové lince spolu s bicími – od toho se odvíjí i původ jména stylu – anglicky Drum’n’Bass = buben a basy (basová linka). Pro tento styl jsou charakteristické převážně instrumentální skladby, založené na výrazné basové lince spolu s bicími – od toho se odvíjí i původ jména stylu – anglicky Drum’n’Bass = buben a basy (basová linka).

7 4. Hardstyle Hardstyle (někdy také hardbass) je subžánr trance, se vztahem k hard trance. Hardstyle (někdy také hardbass) je subžánr trance, se vztahem k hard trance. Vyznačuje zejména se zejména agresivnějšími smyčkami s hutnými basy, breakdowny a melodiemi. Průměrné tempo je mezi 140 a 150 bpm. Vyznačuje zejména se zejména agresivnějšími smyčkami s hutnými basy, breakdowny a melodiemi. Průměrné tempo je mezi 140 a 150 bpm.

8 5. Jungle Strukturu Jungle tvoří zrychlený, často vrstvený breakbeat, silná melodická (nejčastěji syntetická) Reggae basa a divoké syntezátorové staccato, to vše doplněno Raggamuffin vokálem či nejrůznějším samplováním. Strukturu Jungle tvoří zrychlený, často vrstvený breakbeat, silná melodická (nejčastěji syntetická) Reggae basa a divoké syntezátorové staccato, to vše doplněno Raggamuffin vokálem či nejrůznějším samplováním.

9 2. Porovnání rychlosti Žánr Žánr Rychlost bpm Rychlost bpm Trance120-135bpm Tekno170-200bpm Drum and bass 140-160bpm Hardstyle130-150bpm Jungle140-150bpm

10 3. Závěr Lidé by měli vědět že existuje více než jeden styl elektronické hudby. Lidé by měli vědět že existuje více než jeden styl elektronické hudby.

11 4. Použité informační zdroje www.wikipedia.cz www.wikipedia.cz www.sety.cz www.sety.cz


Stáhnout ppt "Žánry elektronické hudby Zpracoval: Lukáš Indrák 9.A ZŠ a MŠ, Brno Horníkova 1."

Podobné prezentace


Reklamy Google